Colt Python 2020

Krátké vícehlavňové zbraně


Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#16 » pon 29. čer 2020, 22:28

Obecně vzato... Asi každej normální harant chtěl svého času bubínkáč jak měl Dempsey, nevravte že nie...
Ale člověk tak nějak dospěl, leccos mu prošlo rukama (a často něco co si tenkrát vůbec nedovedl představit, ani za zlatýho angličáka ne...), a dnes už na tom nemůžu nevidět minimálně dvě mouchy. Jednobodové zamykání válce - pokud to tedy nezměnili, a šoupátko odemykání válce. To už je lepší snad i Dan Wessoní před válcem.



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#17 » pon 29. čer 2020, 23:19

Ano zdá se, že i obyčejný Taurus je minimálně srovnatelný, netrpí ani jedním z těchto neduhů a je za třetinovou cenu... a je skoro jedno jaký z moderních modelů Taurusu člověk zvolí... Za ty peníze fakt "non sense". Tedy pokud člověk neví co s penězi a musí mít prostě Python za každou cenu, tak možná no...



Eastwood
Příspěvky: 8

Příspěvek#18 » pon 1. úno 2021, 19:38

Dnes jsem měl jednoho v ruce. Python 6". Už natahování kohoutu je jinde pocitově, než jiné revolvery Rugera a Smitha, ale stejně, kvér za víc jak 50k a při rotaci válce šmajdá vyhazovací tyčka :D Také časování je zmiňované jako problematické u těchto nových kusů. Zkoušel jsem a faktem je, že zamyká válec až na poslední chvíli před spadnutím kladiva, oproti třeba Rugeru, tam je docela v předstihu.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#19 » úte 2. úno 2021, 09:11

Zamykání "těsně před spadnutím" je vlastnost, dělá to i můj ze 74. roku.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#20 » úte 2. úno 2021, 09:20

To můžu potvrdit, kamarádův Python dělá to samé, r.v. 1960.



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#21 » pát 5. úno 2021, 22:52

Tak to podle komentářů vypadá, že Python model 2000 za ty prachy určitě nestojí. Za podobný peníz se nabízí Manurhin MR 73. Také v 6", modřený, ale Francouz. Může to někdo znalý porovnat? (kvalita zpracování, náhradní dily, atd).



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#22 » pát 5. úno 2021, 22:53

Chybka se vloudila - Python model 2020.



Eastwood
Příspěvky: 8

Příspěvek#23 » stř 17. bře 2021, 09:25

No už jsem měl v ruce další Python za víc jak 50 a zase šmajdala vytahovací tyčka... To by se u tak drahé zbraně asi stát nemělo.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#24 » čtv 27. kvě 2021, 18:05

Nepatří on Colt pod machry z jednoho bramborářského kraje v Česku, respektive Moravě?

Co si vzpomínám na Manurhina, tak to byly "švýcarské hodinky". Krásná práce. Ale pozor, znám produkci z devadesátých let. To je používala většina francouzkých zásahovek.
Python = Policajt nebo rošťák / klasika všec klasik, Kamile... :-)



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#25 » pát 28. kvě 2021, 08:47

Jarda K píše:Python = Policajt nebo rošťák


A nebo také Krajta. :D



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#26 » pon 12. úno 2024, 19:26

Nevim, zda to tady uz nekde probehlo a pokud ano, tak se omlouvam. Colt prisel s modrenou verzi Pythona…na webu vyrobce fotky nic moc, ale co se koukam na prvni dojmy a recenze na YouTube, tak to vypada moc pekne. Mechanicky uz to bude vychytane a clovek z nekolika na krame vybere solidni kus. Akorat je teda otazka, jakou kvalitu bude mit to modreni a v nasich koncinach taky, kdo to sem bude tahat a jake a kde na zbrani zajisti CIP znaceni. Protoze jestli to nabouchaji stejne prasacky jako u tech nerezovych, co jsou aktualne na kramech, tak si to nekoupi fakt nikdo.

https://www.colt.com/detail-page/colt-blued-python-425



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#27 » úte 13. úno 2024, 08:15

Ono aby bylo z čeho vybírat, známe ten stav zbraní "skladem na krámech", člověk je rád, když je skladem jeden kus od čehokoliv co není glock a na řadu věcí se čeká měsíce na dovoz na zakázku a to si pak člověk moc nenavymýšlí.

Budu OT, ale zdá se že hezký kousek za "rozumné" peníze je zde https://www.sberatelskezbrane.cz/zbran/ ... -python-2/ r.v. 1978, necelých 39k



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#28 » úte 13. úno 2024, 08:50

Měl jsem možnost srovnat Python z nové a staré produkce vedle sebe, lepší dojem jsem měl z toho starého.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#29 » úte 13. úno 2024, 09:40

mám za to, že nový colt python prošel "optimalizací nákladů", tak jako se to stalo spoustě dlouhodobě vyráběným výrobkům. Že je lepší dojem ze staršího kusu tak není nic překvapivého, svého času to byla vlajková loď zbrojovky s vysokým podílem ruční práce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů