Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2731 » ned 28. úno 2021, 08:59

Jestli máš zásobníky, tak je A-I na zbraň skoro zbytečná.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#2732 » ned 28. úno 2021, 10:22

Výjimka A-I na zbraň slouží k novému nabytí vlastnictví k takové zbrani - čili platí do budoucna, když budeš chtít takovou zbraň pořídit.
Mmch. tuším není na rozdíl od povolení na B časově omezená. "Pro jistotu" - tomu nerozumím.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2733 » ned 28. úno 2021, 10:43

Tak jinak. Já si třeba výjimku na A-I zbraň pořizovat nebudu. Výjimku na zásobníky a střelivo už mám a zatím jsem v inzerátech ani nabídce obchodů nenarazil na zbraň, která by takovou výjimku potřebovala (tím samozřejmě netvrdím, že neexistují). Takže pro mě zbytečné, i když je to na pár kliknutí datovkou.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#2734 » ned 28. úno 2021, 11:00

Hlavne vyjimka A-I na zbran je Nakupko na A-I zbran. Tedy na rok ne? Jen ty naboje A-I jsou na furt.

Nedavalo by smysl mit nejakou trvslou vyjimku a pak si pokazdy stejnym papirem zadat nakupko.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2735 » ned 28. úno 2021, 12:03

Umím si představit, že v budoucnu zbraně B budou více v bezpečí, než A-I. Já bych se tedy A-I zbraním vyhýbal, pokud je možnost výběru. Výjimka na zásobníky to zatím globálně řeší jako bonus a přinejhorším stále zůstává obyčejná zbraň kategorie B s menším zásobníkem.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2736 » ned 28. úno 2021, 12:28

Blacky píše:Hlavne vyjimka A-I na zbran je Nakupko na A-I zbran. Tedy na rok ne? Jen ty naboje A-I jsou na furt.

Nedavalo by smysl mit nejakou trvslou vyjimku a pak si pokazdy stejnym papirem zadat nakupko.

Ne. Vyjimka A-I nema casovou omezenou platnost. Povolena kat. B ano.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2737 » ned 28. úno 2021, 12:32

Sud píše:Tak jinak. Já si třeba výjimku na A-I zbraň pořizovat nebudu. Výjimku na zásobníky a střelivo už mám a zatím jsem v inzerátech ani nabídce obchodů nenarazil na zbraň, která by takovou výjimku potřebovala (tím samozřejmě netvrdím, že neexistují). Takže pro mě zbytečné, i když je to na pár kliknutí datovkou.

Jakakoliv predelana zbran ze samocinne na samonabiceji je automaticky A-I. A takovych zbrani jsou desetitisice. To, ze je ted ma fyzicka osoba registrovane jako kat. B neznamena, ze az je proda, tak kupujici nebude potrebovat pri registraci vyjimku na A-I. Takovou predelanou zbran (naprikal skoro kazda osmapadesatka) si od fyzicke osoby, ktera ji ma zaregistrovanou jako kat. B, koupi zajemce na povoleni kat. B a pri registraci si vyplni zdarma zadost o vyjimku na A-I a tak bude nove i registrovana.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#2738 » ned 28. úno 2021, 12:52

Sa58 prodana jako B zustava B, jde vesmes o nove vyrobene zbrane s pouzitim puvodnich dilu



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2739 » ned 28. úno 2021, 13:16

Jako prodana B kdy (pred novelou nebo po novele? Kym (FO nebo PO? To je dost podstatny. Ale je to tak, jak jsem to napsal.



getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#2740 » ned 28. úno 2021, 13:18

Jako nová samonabíjecí B podle CRZ.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#2741 » ned 28. úno 2021, 13:53

AndreasBaader: Ach jo, uz se to tu resilo mimionkrát, ty 58 jsou po vetsinu uvedeny na trh jako nové samonabíjecí zbraně, to že jsou vyrobeny z dílů nebo předělány je druhá věc, protože to byla "interní věc výrobce" jak je vyrobil. A-I předělávky se mluví o tom kdy zbraň byla uvedena na trh jako samočinná a následně předělána. A těch je minimum.

Každopádně to neřeší to, že pokud jde zbraň zapsat na B tak bych to taky tak udělal. Velké zásobníky naštěstí elegantně řeší vyjímka na velké zásobníky.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#2742 » ned 28. úno 2021, 14:22

Sud píše:zatím jsem v inzerátech ani nabídce obchodů nenarazil na zbraň, která by takovou výjimku potřebovala
Na první pokus: zelený sport uvádí u předělávek samopalů a kulometů kategorii A-I.
U těch osmapadesátek to bude opravdu novovýroba (složením z dílů), ale cizozemské samopaly a kulomety už jako B neprojdou.
Ostatně i samonabíjecí pumpičky jsou u ZS jako A-I, tedy předělávky, i když asi nebyly předtím registrované.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#2743 » ned 28. úno 2021, 14:59

Piggy: Problem bude v tom, ze 58 jsou vetsinou od CZUB, STV apod. a ty to predelavaj z vojenskych zasob ktere nikdy v CRZ nebyly a jdou do CRZ az jako samonabojeci. A vypada to, ze ZS to taha jako civilni samocine ze zahranici a tak jsou v CRZ jako A a nasledne predelane. Pak ano, je to A-I od ZS. Nebo si jen kryjou prdel a radeji to vedou jako A-I preventivne ikdyž by nemuseli.

edit: koukam na ZS a je tam dost pusek v A-I ale i dost v B... takze to vypada ze to je jak rikam, protoze ZS prodava i dost A (samocinnych) zbrani. Treba ja jsem se svym DP kulometem od nich v B...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#2744 » ned 28. úno 2021, 15:08

Andreas: naved me prosim, kde najdu, ze nakupko na A-I je s neomezenou platnosti.

A pak tedy si na nej mohu kupovat vice zbrani? Nebo jen jednu a pak musim zadat znova?

Je fakt, ze se to jmenuje vyjimka a u streliva to tak funguje, ze uz na veky si muzu kupovat kdy chci a kolik chci.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2745 » ned 28. úno 2021, 15:52

AndreasBaader: ano, to já samozřejmě vím. Ale jak už psali kolegové. Drtivá většina samonabíječek je vyrobená jako B a ne předělaná z A.

Piggy: jo, však v pohodě. Vždyť jsem psal, že nevylučuji, že existují. Jelikož na zelený sport nechodím, tak jsem to fakt ještě nikde neviděl.

Spíš k tomu dotazu JakubDotPy "pro jistotu si vyřídit A-I na zbraň". Pokud si nechce zbraň A-I v nejbližší době koupit, tak není proč "pro jistotu". Jinak bych si výjimku vyřídil před nákupem.

Ale to můj názor. Vzhledem k nulovému poplatku přes datovku si můžeme pro jistotu vyřídit klidně 20x NP a stejný počet výjimek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kolp a 9 hostů