Optiky a montáže na AR-15



Majkl1
Příspěvky: 30

Příspěvek#391 » stř 3. led 2024, 18:59

Mám Ruger AR-556 MOE a v domnění, že nebude problém, jsem koupil od Holosunu COMBO KIT HS510C+HM3X. Bohužel mi po namontování chybí jedna drážka na liště, abych mohl ponechat mířidla. Mohl bych tedy ještě posunout kolimátor o jednu drážku dopředu, ale již pak není jeho stabilní uchycení (základna kolimu už není celá na liště).
Jde to nějak rozumně vyřešit?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 642

Příspěvek#392 » stř 3. led 2024, 19:36

asi bych se nebál nemít úplně celou základnu na liště, tím spíše, jestli jde jen o jeden ozub a nepřekáží Ti předpažbí či matice



Majkl1
Příspěvky: 30

Příspěvek#393 » čtv 4. led 2024, 08:39

Bohužel, na poslední drážce nejde kolimátor uchytit rovně. Jeho základna má takový tvar, že směrovost určují její konce (malé výběžky). A právě při uchycení na poslední zub lišty konec základny kolimu je už mimo lištu a kolimátor je pak hodně uhnutý do pravé strany - a nejde to srovnat. Zkoušel jsem to několikrát - vždy se stejným výsledkem. Chybí mi tak 2mm lišty, aby na ní seděly i konce základny kolimátoru.



Majkl1
Příspěvky: 30

Příspěvek#394 » čtv 4. led 2024, 11:15

Tak nakonec jsem to tam dostal. Ale sundávat a nandávat gumovou krytku zvětšovače lze pouze při odklopeném stavu. Při zvedání i sklápění mířidel se třou o krytku a musím jim trochu pomoct, aby se zvedly. Také jsem ze zvětšovače musel odmontovat nástavec na seřizování - s ním to prostě nešlo. A aby toho nebylo málo,tak mířidla jsou teď tak vzadu, že za páku závěru lze tahat pouze z levé strany.
Přitom by stačilo, aby před prvním zubem na liště byla plocha o necelé 2 mm delší :-(
IMG_20240104_105630.jpg
IMG_20240104_105519.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 701

Příspěvek#395 » stř 24. led 2024, 12:45

Novinky Primary Arms na tohle pololetí: https://www.primaryarms.com/primary-arm ... _e36e2cad5

Dost se mi líbí GLx 1x, větší a lepší sklo než SLx, míň vystouplý ovládací prvky, 0.5 MOA klikání, větší relief...



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#396 » stř 24. led 2024, 20:33

Vypadá opravdu dobře nikde jsem ale nenašel kolik bude stát.



sokar
Příspěvky: 444
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#397 » stř 24. led 2024, 21:19

Cena bude kolem 10k. Víme o novinkách už nějakou dobu, ale na web to dávat nebudeme dokud nebudeme mít potvrzený termín dodání. Jak už bývá u PA zvykem tak na shotshow vystřelí novinky, které jsou pak u nás dostupné klidně se zpožděním 9 měsíců. Minulý rok nějaké modely měly být v dubnu, ale byly až v září a některé dorazily těsně před Vánoci. Samozřejmě se budeme snažit je sem dotáhnout co nejdříve, ale kdy to reálně bude netuším.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#398 » stř 24. led 2024, 22:50

sokar

A tohle nebudeš náhodou mít ?
Trijicon ACOG 4x32 ARMY RCO M4



sokar
Příspěvky: 444
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#399 » čtv 25. led 2024, 16:06

Můžeme vozit většinu od výrobce zde : https://primaryarmsoptics.com/product-c ... ed-optics/



Elado
Příspěvky: 104

Příspěvek#400 » pon 29. led 2024, 07:59

PLx 1-8x SFP NOVA vyzerá fakt super, teším sa keď to dorazí do našich končín;-)



vava
Příspěvky: 62

Příspěvek#401 » sob 11. kvě 2024, 16:15

Jak to máte s astigmatismem a kolimátorem? Který Vám funguje resp. nejmíň zkresluje/ničí zaměřovací obrazec? Nějaké doporučení? Díky

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 65

Příspěvek#402 » sob 11. kvě 2024, 16:47

To je hodně subjektivní, někde jsem slyšel, že na zelenou by měl být vliv astigmatismu menší. Ale už jsem se sešel s názorem, že naopak tomu člověku ta zelená vadila více.
Nejlepší bude, když si dáš noční projížďku městem a budeš sledovat, které barvy se ti rozmazávají nejméně :-D.
Ono ten astig je fakt potvora s kolimátory obecně. Já mám červenou tečku, ale kolikrát i přes diop. brýle tam mám "hvězdičku" někdy pomáhá snížit jas, někdy zase oko prostě funguje hůř. Asi záleží, jaký mám den..



ondra009
Příspěvky: 51

Příspěvek#403 » sob 11. kvě 2024, 17:23

Muj subjektivni pocit je, ze mne vadi zelena vic. Cervenou mam rozpitou, ale da se s tim nejak fungovat. Vetsi tecka, ktera sviti min je take prijemnejsi. 1moa tecku, kterou aby clovek pak videl musi presvitit a je z toho meteor.



Grimpo
Příspěvky: 303

Příspěvek#404 » sob 11. kvě 2024, 20:18

Astigmatismus mam asi jen mirny. Rozhodne jsem to ale vic vnimal na zelenem krizi/bodu, nez cervenem. A cim min bylo okolniho svetla, tim to bylo horsi. Vice versa, cim vic svitilo slunce, tim mene se ten astigmatismus projevoval.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 900

Příspěvek#405 » sob 11. kvě 2024, 22:02

I já jsem s astigmatismem po přímém porovnání červená - zelená vybral červenou jako míň špatnou. Víc mi vyhovuje menší a tmavší tečka. Zajímavé, jak se dřív říkalo, že zelená je lepší při astigmatismu. Levní Číňani už dnes mají obě barvy přepínatelné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host