CZ 50/70



icewolf
Příspěvky: 59

Příspěvek#16 » sob 1. úno 2014, 09:11

Děkuji za tip, cena cestování pistole by přesáhla její cenu. Budu se snažit najít něco blíž, když nic tak mi nic jiného nezbyde. Znáte to úsloví - když musíš, ak musíš ..



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#17 » pon 10. úno 2014, 00:11

Mám CZ 50 z roku 1950, ale není značená NB 50, tudíž pro Národní bezpečnost, mám zato, že zejména ty první byly všechny pro bezpečnost, nebo pro koho to mohlo být, víte to někdo ?
Jedině pro pohlavára.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#18 » úte 11. úno 2014, 12:46

...alebo kriminálku.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#19 » úte 11. úno 2014, 22:36

Mám zato, že většina byly značená, právě NB.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#20 » ned 2. bře 2014, 23:33

V nové Střelecké Revue je velice zajímavý článek o CZ 50 s bílou střenkou ?
Píše se o prototypech padesátky z roku 1948, kterých prý bylo vyrobeno pouze 27 ks.
To je velice zajímavé a zajímalo by mě, v jakých penězích se může tato pistole asi pohybovat ?
Sám vlastním z roku 50 neznačenou NB 50 a taky mě zajímá, proč není značená, když všechny byly pro Národní bezpečnost?



Pepi Pl
Příspěvky: 3

Příspěvek#21 » úte 13. kvě 2014, 20:50

Dá se koupit slušná 50 do 1500 Kč, náboje stále ještě za 4 Kč.
Na občasné střílení, tahání v kapse na obranu je to stále ideální kus.
A tolik diskutovaná "zastavovací schopnost" ? Zkuste si např. ráží .22lr z 5-ti metrů načechrat nohu nebo ruku..... a nebo prostě z blízka střelte do cihly .....
Možná budete překvapeni. :D

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#22 » čtv 19. čer 2014, 17:36

Pepi Pl píše:Dá se koupit slušná 50 do 1500 Kč, náboje stále ještě za 4 Kč.
Na občasné střílení, tahání v kapse na obranu je to stále ideální kus.
A tolik diskutovaná "zastavovací schopnost" ? Zkuste si např. ráží .22lr z 5-ti metrů načechrat nohu nebo ruku..... a nebo prostě z blízka střelte do cihly .....
Možná budete překvapeni. :D

.-..-

A zkus to 9mm L a budeš překvapenej ty :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#23 » pát 1. srp 2014, 21:01

Ahoj,
dneska jsem získal ZP a hned jsem tedy běžel do obchodu, kde jsem koupil komisní CZ 50 za 800 CZK. Koupil jsem jí vyloženě kvůli ceně. Vypadá relativně pěkně. Nicméně jako začátečník bych se potřeboval dozvědět pár věcí:

Přečetl jsem několik článků o CZ50 a CZ70, takže vím, že kvalita této zbraně odpovídá ceně. Rád bych ale, aby mi tato zbraň fungovala dobře co nejdéle, proto hledám zkušené a znalé, kteří by mi řekli, co bych s touto zbraní neměl dělat, jak se k ní chovat, jak a čím ji čistit, a v poslední řadě také to, jak opravit drobné setřené černění.

Se zbraní nemám žádné zvláštní úmysly. Jednou, možná dvakrát za měsíc zajít na střelnici s krabičkou nábojů. Jako obraný prostředek čistě vyjímečně.

Přikládám také obrázek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#24 » pát 1. srp 2014, 21:17

jako ke spotrebnimu materialu vyvinutemu kratce po valce, kdy byla zivotnost vojaka par minut
ocistit z nejvetsiho bordelu (nejvetsi bordel na sa58 asi po 300 cvicnych nabojich neumozni natahnout zaver ani dobre mirenym nakopnutim kanady), udrzovat trochu naolejovane a moc s tim nezatloukat hrebiky

http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=33&t=413&hilit=%C4%8Distit zde je o cisteni napsano pozehnane
jo a necvakej s ni naprazdno. je pry citliva na lamani uderniku. da se to vyresit vystrihnutim kousku gumy (te gumovaci) a vlozenim mezi udernik a kladivo. ja mam pro stejny ucel asi na 4x slozeny prouzek kuze. tak trochu neumyslne jsem si vyzkousel, ze to neodpali ostry naboj

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#25 » pát 1. srp 2014, 22:00

Díky, ještě bych měl jeden dotaz ohledně zásobníku. Jdou tam bez problému vložit čtyři náboje. Pátý až osmý náboj jde vložit ztuha (pochopitelně kvůli pružině), ale tyto náboje potom v zásobníku nemají "standratní" polohu, kdy střela je vyklopena nahoru, ale spíše mají nutkání být v zásobníku rovně. Je to normální?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#26 » pát 1. srp 2014, 23:14

a mas nejaky etalon standardni polohy naboje v zasobniku? ulozeni prvniho naboje urcuje tvar horni casti zasobniku. prizvednuti strely je v zasade vhodne kvuli bezproblemovemu vytazeni naboje a jeho presun do komory. ulozeni posledniho naboje urcuje tvar podavace. vsechny ostatni naboje se vyrovnaji "tak nejak". jestli nevznikaji technicke problemy (zavady) pri stelbe, vubec bych uvahou o zpusobu ulozeni naboju v zasobniku neztracel cas

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#27 » pát 1. srp 2014, 23:20

OK, díky.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#28 » pát 1. srp 2014, 23:31

Hlavně pozor na úderník, protože tam žádný není. Kolega dozajista myslel zápalník :twisted:
Jinak jo, náboje jsou tam plus minus rovně pod sebou.

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#29 » pát 1. srp 2014, 23:51

O úderníku/zápalníku vím, že má tendenci k zalomení, takže se zbraní "cvakat" rozhodně nebudu.

Jen obecně, dle vašeho názoru, je lepší (kvalitnější a spolehlivější) CZ 50, nebo CZ 70? Předpokládal bych, že CZ 70, protože je novější, ale někde jsem četl, že je to přesně naopak.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#30 » sob 2. srp 2014, 00:13

CZ 70 je horsi

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů