CZ 75

Uživatelský avatar
Mach3D
Příspěvky: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 25. bře 2010, 09:30

Zdravím,
Udělal jsem si radost a koupil novou CZ 75 B Omega.
Prvích 15 ran bez problému, pak se objevil problém v podobě:
v zásobníku např. 10 nábojů 9mm RUGER, nátáhnu závěr, první rána v pořádku, závěr se natáhne, druhá rána nevyjde, kohoutek padne, avšak ne tak rychle jak by měl, na zápalce náboje žádné známky po klepnutí, po zmáčknutí spouště na DA rána v pořádku. Pak to zase 2 rány třeba dá, a problém se opakuje.
Vyzkoušeli jsme na střelnici i policejní náboje RUGER(které jsou prý lepší), problém byl stejný.
Náboje používám jen originály...
Zbraň mažu a čistím standartním způsobem.
Je to moje první, nová zbraň na ostré náboje.
Ze zbraně bylo vystřeleno přibližně 60 nábojů, při tom se statečně cca 10x opakoval tento problém.

Nemáte někdo zkušenosti s novými zbraněmi od CZ nebo všeobecně, zda je třeba novou zbraň "zajet" a rozhýbat?
Děkuji za reakce.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 25. bře 2010, 09:59

To zni jako primo zrale na reklamaci, ale nebudu syckovat ... :?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 25. bře 2010, 10:09

1) Zkontroluj před výstřelem, jestli je plně doražený závěr (to by vysvětlovalo, že před plným uzamčením hlavně je úderník blokovaný)
2) Zkontroluj úderník

A nebo se na to vybodni a dej jim to na reklamaci ;)

Uživatelský avatar
Mach3D
Příspěvky: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 25. bře 2010, 10:11

Myslíte teda, že je hloupost se s ní trápit a čekat, že začne spolehlivě chodit?

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 25. bře 2010, 10:22

CZty maj blokovanej udernik na zaklade uzamceni zaveru? Pokud dokaze spustit, tak zaver snad musi byt uplne uzavreny, jinak by se mu mohlo snadno stat out-of-battery ... Zkusil bych zkontrolovat udernik, jestli treba neprasknul :mrgreen: Nicmene pokud pises, ze ti kladivo pada pomalejc nez by melo (to vidis?), tak muzes zkusit chod kladiva nasucho, jestli tam neco nedre, ale osobne bych jim to omlatil o hlavu rovnou :)



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 25. bře 2010, 12:10

Na nic nečekat a reklamovat. :twisted:

Uživatelský avatar
Mach3D
Příspěvky: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 25. bře 2010, 12:12

admix píše:Nicmene pokud pises, ze ti kladivo pada pomalejc nez by melo (to vidis?), tak muzes zkusit chod kladiva nasucho, jestli tam neco nedre


Z mého pohledu samozřejmě vidět nejni, ale co jsme to tak na střelnici skoumali a ostatní přihlíželi při střelbě, tak se shodli, že kohout padne rychle 2/3 a před poslední třetinou jakoby zpomalí/zadrhne(kohout ma 2 polohy)...

Na sucho jsme to take zkusili, ale to se vše jeví v pořádku...
Bavil jsme se na střelnici s jedním chlapem, vcelku vypadal, že o tom ví hodně, chtěl si vyzkoušet chod nového mechanismu u Omegy oproti obyč CZ75...vystřílel z ní 10 ran bez problému - byl s ní velice spokojen, pak to vzal jinej člověk - taky chlap co už má dost nastříleno(vlastně dva chlapi) a udělalo jim to taky...Tím jsem vyloučil chybu rukama:-)...
Pulka z přihlížejících se shodla na reklamaci, půlka na nutném zajetí zbraně, ten chlápek co z ní vystřelil těch 10 ran bez problému prohodil, že zbraň je teprve zajetá, po 1500-2000 výstřelech...
To je ale pořádnej vítr do peněženky, nehledě na to, že si nejsem jistej, jestli je nutno ji opravdu zajet nebo jestli je to na reklamaci a proto jsem zavítal k Vám na forum....

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 25. bře 2010, 12:16

To je sice supr, ze je zajeta az po 2000 vystrelech, ale zbran musi spolehlive slouzit od koupe. Omlatit o hlavu prodejci, na nic necekat. Holt CZty no :D



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » čtv 25. bře 2010, 12:24

Admix: je zajímavé, že tyto doporučení (o omlacení o hlavu) nevídám v souvislosti s STI a jejich zajetím.

Takhle bez prohlídky se radí špatně, zvláště pokud se na řešení problému nebylo schopno shodnout více prohlížejících.



Wojtyla
Příspěvky: 44

Příspěvek#10 » čtv 25. bře 2010, 12:28

od stolu když to nevidim poradit neumim...kdes jí kupoval? prostě CZUB je polotovar ze kterýho při troše snahy mužeš mít špičkovej kver...ale chce to trošlu ladit a vybrat si na prodejně kus...

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 25. bře 2010, 12:29

Patrik: ja nevim, STI jsem nikdy nemel, ale kdyby mi pistole neodpalovala nahodne vybrane naboje, tak bych byl asi nasranej, at uz by to bylo STI, CZta, Glock nebo Heckler :) Podle toho co popisoval mu tam dost mozna neco drhne budto okolo kladiva, nebo ve spoustaku, ale pokud to ma novy a nechce se do toho hrabat, omlaceni o hlavu je nejjednodussi reseni (podle meho)

Uživatelský avatar
Mach3D
Příspěvky: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 25. bře 2010, 12:49

Wojtyla píše:od stolu když to nevidim poradit neumim...kdes jí kupoval? prostě CZUB je polotovar ze kterýho při troše snahy mužeš mít špičkovej kver...ale chce to trošlu ladit a vybrat si na prodejně kus...


Kupoval jsem ji v HB přes prodejnu zbraní, byla objednána přímo ze zbrojovky UB, skladem takový kousky nebývají...Takže vybrat na prodejně ten pravý kus byl v mém případě nemožný :-(...



Wojtyla
Příspěvky: 44

Příspěvek#13 » čtv 25. bře 2010, 12:53

no kupovat na krámě doporučuju u Karla V Opetalce ve firemní prodejně...tam maj na skladě teměř všechno....a dá se tam vybrat z několika kusů, já si svojí SP - 01 před lety vybíral asi z 8mi exemplářů...

každopádně CZty je třeba trochu ladit a zajet...1000 ran je minimum...nejni to kver kterej chodi out of box jak závodní speciál, ale při troše snahy se z toho ten speciál dá udělat...



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#14 » čtv 25. bře 2010, 13:40

Pokud je zbraň závadí, tak určitě zajdi k prodejci a dej mu to jako reklamačku. Nic tím nezkazíš a určitě ti rádi pomohou. Nezapomeň mu to tam řádně popsat, co přesně považuješ za špatné ohledně funkce zbraně, ať ve fabrice ví:) Když by náhodou potom nevím co, tak určitě navštívit nějakého šikovného puškaře.



Wojtyla
Příspěvky: 44

Příspěvek#15 » čtv 25. bře 2010, 13:42

jinak ano reklamovat, to jsem zapomněl napsat:-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů