RSS

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)
Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#1 » ned 18. dub 2010, 11:44

Neuvažuje autor stránek o zabudování RSS kanálu do fóra?

Disclaimer: Tvorba stránek je pro mě španělskou vesnicí, jen vím, že RSS je celkem fajn věc a dost často ho používám. Proto pokud je ten nápad mimo, prosím předem za odpuštění. :)

Uživatelský avatar
Miculas
Příspěvky: 30

Příspěvek#2 » ned 18. dub 2010, 15:08


Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 18. dub 2010, 17:22

Ale díky za připomenutí, že tu stále chybí jasný odkaz a meta link (zobrazuje se pak v prohlížeči - alespoň ve firefoxu - vpravo v adresovém řádku).
Někdy to doplním.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 13. pro 2010, 02:54

Nová verze fóra má vestavenou funkci RSS feedů. Většina prohlížečů tuto možnost zobrazí (např. Firefox vpravo v adresním řádku).

Např. pro celé fórum je to feed.php

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Příspěvky: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 13. pro 2010, 09:33

Jde to i pro jednotliva temata?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 13. pro 2010, 12:43

Ano, i pro jednotliva fora.



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#7 » pát 12. pro 2014, 14:27

Ahoj, mám problém s RSS - před pár dny mi přestaly chodit zprávy v Mozilla Thunderbird (aktuální verze 31.3.0 release) a když jsem zjišťoval co se děje, narazil jsem na funkci validace RSS kanálu v Thunderbirdu. Odkazuje na W3C, kde je výsledek "This feed does not validate." viz http://validator.w3.org/feed/check.cgi?url=http%3A%2F%2Fzbranekvalitne.cz%2Fforum%2Frss.php Když jsem kanál z Thunderbirdu odebral a zkusil znova přidat, tak mi to nepovolil s hláškou, že to "není platný RSS kanál". Dělá mi to na domácím pc i na nb.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pát 12. pro 2014, 15:53

Ve stejném klientu mi to také už pár dní nefunguje.

Jinak validátor vyhazuje chyby i u kanálů, které mi fungují, takže je otázka, jak moc se podle toho dá při hledání chyby řídit.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » sob 13. pro 2014, 18:24

Díky za info, určitě se na to kouknu, ale v nejbližší době nás čeká větší upgrade celého fóra na novější verzi, takže to asi před tím řešit nebudu (protože ten upgrade to může změnit), respektive ani stíhat. Mám to v plánu během vánoc :)
Omlouvám se za komplikace, doufám že bez toho ještě týden vydržíte ;)



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#10 » sob 13. pro 2014, 18:38

Můžu mít dotaz? Chtěl bych, aby se mi oznamovaly nové příspěvky samy od sebe, ne jen tehdy, kdy otevřu tapatalk a dám aktualizaci nepřečtených. Prostě něco jako když člověku dojde sms, tak že by samo od sebe došlo upozornění na nepřečtené. Dá se to? Jsem na elektroniku levý…

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » sob 13. pro 2014, 19:16

Ravkar: Nejsem si moc jistý, co máš na mysli. Je možné nastavit si sledování vlákna nebo fóra (odkazy nahoře "Sledovat toto téma" respektive "Sledovat fórum"). Pak je uživatel při novém příspěvku informován emailem.



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#12 » sob 13. pro 2014, 19:29

Marku, díky za odpověď. Bohužel to neumim lépe vysvetlit [emoji20]

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#13 » sob 13. pro 2014, 20:57

MarKu, už to zase chodí, jak na pc tak na nb. Nevím co s tím bylo, verze Thunderbirdu pořád stejná, prostě jsem zkusil přidat kanál, stáhnout zprávy a žádný problém :shock: :?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » sob 13. pro 2014, 23:12

Hm, ono je možné, že je tam nějaká chybka v závislosti na obsahu (nečí příspěvek) a obsah už je mezitím pryč, tak to zase funguje... :|

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#15 » sob 7. úno 2015, 09:50

Protože jsem řešil dotaz na funkčnost RSS kanálů, upřesňuji, že funkční odkaz na forum pro čtečky je

feed.php to jest v plné adrese:
http://zbranekvalitne.cz/forum/feed.php


Tento odkaz funguje na celé forum, všechny nové příspěvky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů