Zbrojní průkaz, které skupiny si vybrat

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#46 » úte 15. zář 2015, 18:49

Chudzoskruo :Až bude u nás povoleno s krátkou kulovou lovit, určitě ti ji na ZP sk. C povolí, Do té doby máš smůlu fakt všude.



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#47 » stř 16. zář 2015, 15:00

marinakus: Já ti věřím, ale stejně se zeptám :O.

pesi: na to jsem narazil minulý týden si teď vzpomínám, když jsem hledal informace o poplatcích.
http://www.zbrojniprukazy.cz/spravni-po ... -kolem-zp/

Přijetí žádosti o vydání průkazu zbraně 300 Kč
Správní úřad může snížit poplatek na 100 Kč, jde-li o zbraně sportovních střelců, členů sportovních klubů a o zbraně myslivců, členů mysliveckých sdružení.

Ale je tam teď možnost slevy i pro Cčkaře.



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#48 » sob 19. zář 2015, 13:02

Podle mě pokud si členem SSK tak nezáleží jakou máš skupinu a jakou registrujes zbraň.



Kreb
Příspěvky: 9

Příspěvek#49 » ned 20. zář 2015, 08:54

Jak je to vlastně u skupiny E když si jde člověk jen tak potrénovat na střelnici. Je to prakticky vlastně vůbec možné když je to pouze pro ochranu a né pro sport?

Jaká jsou tam omezení při nákupu?!
Pač bránit se člověk může čímkoliv :D



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#50 » ned 20. zář 2015, 09:18

Děláš si srandu??? Par. 28, odst. 5: Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.

Omezení při nákupu je jen to, že smí nabývat střelivo do zbraně, na kterou má povolení.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#51 » ned 20. zář 2015, 11:09

Sleva neni povinna. Moralni pravo na ni mas, pokud nezadas o jiny ucel nez sport/lov. Kdo chce nosit na ochranu, nemuze ji vyzadovat (ovsem muze ji dostat i tak).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#52 » ned 20. zář 2015, 14:44

Kreb : v zákoně je to napsáno poměrně jasně a tady ve spoustě vláken ještě jasněji :)

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#53 » ned 20. zář 2015, 19:22

Kreb: Předpokládám, že tvůj dotaz ohl. sk.E byl položen a míněn tak jak jsi ho prezentoval z důvodu, že ještě nevlastníš ZP, resp. jsi ani nečetl zákon a nepřipravuješ se ke zkouškám...
Protože kdyby ano, tak bys ho měl jít okamžitě vrátit. Ten Zbrojní průkaz.



kmd
Příspěvky: 1

Příspěvek#54 » úte 22. zář 2015, 20:16

Dobrý den,

budu si dělat ZP a chtěl bych vás požádat o radu ohledně skupin ZP. B + E je pro mě jasná - zamýšlím zbraň především pro osobní ochranu. Zajímalo by mě, jestli (když už budu absolvovat celou proceduru) by mě přinesly nějaké výhody sk A a C. Samozřejmě kromě hlavního účelu (sběratel, myslivec). Zbraně nezamýšlím sbírat a myslivec nejsem. Já jen, že se dost často píše "udělat všechny/co nejvíce... A+B+C... atp.". Je pro tyto skupiny v mém případě nějaký důvod (např. skrytý, který není přímo patrný po prostudování zákona)? Ve FAQ jsem si přečetl, že dlouhou zbraň můžu s E mít na obranu, protože zákon to nezakazuje.., takže i s koupí by neměl být problém? Sice nyní neuvažuji o dlouhé zbrani, ale do budoucna ... kdo ví?

Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#55 » úte 22. zář 2015, 22:02

Dlouhou na E opravdu mít můžeš dokonce i dlouhou kat.B. Já jsem si dělal sk.A jen pro to ,že mne zbraně zajímají a mám je rád a může se vyskytnout nějaká zajímavá bez zkušebny a pak je sk. A jedna z možností. C jsem si nedělal protože mám opravdu jasno, že lovit nechci.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#56 » stř 23. zář 2015, 07:48

Další vlakno se stejným dotazem. :(

Pokud máš ještě 1400Kč, tak si dej ABCE. Zkouška je stejná a nikdy nevis co se ti může hodit.



ludwyg
Příspěvky: 19

Příspěvek#57 » stř 23. zář 2015, 08:23

Ahoj,
není pravda, že zkouška je stejná. Pro ABE se střílí jen z krátké na 10m a pro ABCE se střílí ze všech tří zbraní (krátká 10m, dlouhá a brokovnice na 25m).
L.



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#58 » stř 23. zář 2015, 08:35

ABE se střílí z krátké a může se střílet (většinou i střílí) z malorážky. Pokud tam máš C tak budeš střílet i z brokovnice. Ovšem rozdíl mezi ABE a BE není žádný ve zkoušce.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#59 » stř 23. zář 2015, 09:44

Nevím, co kdo pořád řeší. Sběratelství mě nezajímá, sportovní střelba také ne, představa střelby po zvířatech mimo nutnou obranu se mi hnusí, povolání se zbraní vykonávat nebudu. Takže "E". A takhle to má nastaveno možná 90% uchazečů o ZP. Tak nač spekulovat? Nač si komplikovat život? Přebíjet můžu, a že nemůžu kupovat jiné střelivo, než do své zbraně? A nač by mi bylo? Na dlouhou také dostanu povolení, broková "onanýrka", Tactical není problém. Tak o co vlastně komu jde? :D

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#60 » stř 23. zář 2015, 09:47

Skuoina ABE se střílí jenom KRÁTKÁ

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů