Zbrojní průkaz, které skupiny si vybrat

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#91 » stř 23. zář 2015, 22:35

Luky22 co to plácáš-promiň ,ale ABE je úplně stejné jako E. Stejnej počet bodů na testu a stejná střelba jen z krátké kulové......
teda pokud neuvažuju ty prašule za skupinu :mrgreen:



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#92 » stř 23. zář 2015, 23:16

Neplácá.

Předpis č. 115/2014 Sb
§ 6

(1) Žadatel provede po předvedení činností uvedených v § 5 odst. 1 střelbu na pevný cíl. Ke střelbě na pevný cíl se použijí zbraně obvyklého typu odpovídající skupině zbrojního průkazu, kterou žadatel uvádí v přihlášce. Přitom se vždy použije v případě žadatele o vydání zbrojního průkazu

a) skupiny A a B dlouhá kulová nebo krátká kulová zbraň,

b) skupiny C dlouhá kulová a dlouhá broková zbraň, nebo

c) skupiny D a E krátká kulová zbraň.

www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-115#cast2



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#93 » čtv 24. zář 2015, 05:40

Tak tak. Neplácám. S těmi body v testech to taky není stejné. Zde je nejtvrdší skupina Da E. Je třeba znovu nahlédnout do Zákona o zbraních a střelivu. :wink:

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#94 » čtv 24. zář 2015, 05:56

k té skupině B ... když jsem si dělal zbroják, starej správce na střelnici se mně ptal, jaké skupiny chci, řekl jsem mu, že E, on na to ... hm, udělej si i B ..... říkám mu, že nebudu vrcholově střílet, abych musel mít tuhle skupinu .. a on mi vysvětlil, že pokud by stát dělal zbraňovou úpravu v tom, smyslu, že začně odzbrojovat lidi, tak jako v Anglii (myslím, nevím přesně, ale bavil se o Anglii), tak se to až tak nedotkne sportovců .... takže proto jsem si udělal i B ...jestli je to pravda nebo ne, to nevím, ale tak nějak věřím zkušenému staříkovi :-)



ludwyg
Příspěvky: 19

Příspěvek#95 » čtv 24. zář 2015, 06:58

KarlosP: O dvě strany zpět to stejné:
viewtopic.php?f=2&t=6459&start=60#p81461

ABE a E má mít zkoušku stejnou, pokud by žadatel měl střílet i z dlouhé a nenastřílel jí, tak podle mě má dost velkou šanci uspět se stížností.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#96 » čtv 24. zář 2015, 07:14

Luky 22 "Vždy se snažím jít cestou nejmenšího odporu. A nejmenší odpor, při maximálním zisku je prostě Éčko, pánové"

Pokud dělám sk E musím mít 74 bodů s střílím jen krátká kulová
pokud dělám sk ABE musím mít taky 74 bodů a taky střílím jen krátká kulová
na manipulaci mohu u obou variant dostat cokoli,krátkou,broknu,dlouhou..............................
Tak jaký je rozdíl mezi tím když si udělám jenom E a nebo všechny skupiny

A věř že do zákona jsem teď poslední 4 měsíce koukal opravdu každý den :roll:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#97 » čtv 24. zář 2015, 07:27

Luky22 píše:Blacky: "Coz je skoda, jelikoz si dlouhou muzes koupit a pak nevis, jak z toho strilet". Tak toho, kdo byl na vojně se snad tohle netýká. Já měl naopak problém spíš s pistolí. Z SA-58 a z kulometu UK-59 jsem na vojně střílel ve dne v noci, v zimě v létě. Ale pistole byla pro mě terra incognita. :D


Mno jenže vojna uz neni. Ja byl posledni dubnak a to je mi uz 37. Tj. 99% nových zadatelu o ZP na vojne nebylo a tak dlouhou v ruce nikdy (nekteri mozna vzduchovku) nemelo. I proto sme rád, ze sem tu dlouhou o zkousek mel. Ano bylo to slozitejsi, ale zase ne o tolik. ;)



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#98 » čtv 24. zář 2015, 07:30

Krátkou kulovou střílíš JEN při holé skupině E. Pokud přibereš AB, tak určo i dlouhou kulovou. Plus samo sebou rozborka sborka. A na co bych měl šaškovat s malorážkou, když z ní střílet nehodlám? Jo, vystřelil jsem si z toho flusátka v rámci přípravy na zkoušku. Nic mi to ale neříkalo. :D



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#99 » čtv 24. zář 2015, 07:30

Rozdíl je v penězích. Když si uděláš jednu sk. zaplatíš za skupinu, zkoušku, doktora a střelnici. Později si budeš chtít cokoli dodělat tak znova. Kdežto když si to uděláš najednou, zaplatíš jen jednu zkoušku, jednoho dochtora a jednu střelnici. Podotýkám, že do budoucnosti nikdo nevidí. To, že nemám ambice teď, neznamená, že je nebudu mít za deset, dvacet let.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#100 » čtv 24. zář 2015, 07:32

Luky to je blbost. Bez urážky pokud to tak syn (jako komisař)dělá,tak porušuje stanovisko MV.
a rozborku můžeš dělat z čehokoli. protože i na sk E si můžeš koupit třeba samonabíjecí broknu kat.B



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#101 » čtv 24. zář 2015, 07:35

Bože... dyk nastřílet z flinty je snad jednodušší, než z pistole, ne? To samý ty dlouhý rozebrat a složit... Na to opravdu stačí 10 min. na střelnici. Pistole, oproti dlouhým, se rozebírají mnoha různými způsoby.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#102 » čtv 24. zář 2015, 07:40

ludwyg píše:KarlosP: O dvě strany zpět to stejné:
viewtopic.php?f=2&t=6459&start=60#p81461


Toho jsem si nevšim, díky za info.



ludwyg
Příspěvky: 19

Příspěvek#103 » čtv 24. zář 2015, 07:40

Za mě bylo rozhodně jednodušší nastřílet z krátké, tam jsem měl vše v černém. Z dlouhé jsem vzhledem k tomu jak je terč malý v té vzdálenosti jednou těsně mimo a jednou 1. Prostě jsem nedokázal zaostřit zároveň mířidla a terč. Ale dělal jsem ABCE, takže jsem z ní střílel oprávněně. Bavíme se tu ale o střelbě, na praktickou může komisař určit cokoliv.

KarlosP: Není zač



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#104 » čtv 24. zář 2015, 07:41

Blacky: Asi máš pravdu. Kdo nebyl na vojně se k dlouhé neměl jak dostat. Vidím to na synovi. Komisař, ale z mého Tacticalu je úplně nadšený. Chodíme spolu na střelnici, když k nám přijede, a Tactical 858 je jediná moje zbraň, která ho zajímá. Já to mám jako vojenskou nostalgii a také levné střílení. A také mám k té zbrani něco jako citový vztah. To už mladí nezažijí. :D



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#105 » čtv 24. zář 2015, 12:20

Luky22 píše:Krátkou kulovou střílíš JEN při holé skupině E. Pokud přibereš AB, tak určo i dlouhou kulovou.


Ja napriklad pri ABE mel u cele prakticke casti zkousky jen kratkou kulovou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jaryn a 9 hostů