Jakou CZ - první zbraň...



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#46 » ned 17. dub 2016, 17:05

Ono nejde jen o objektivní důvody. Velkou váhu v rozhodování, co si člověk koupí, má jednoduše to jak se mu co líbí. A to i u mnohem dražších věcí, třeba u aut.

Pro mě by čistě objektivně byla nejvhodnější bezúdržbová nositelná tuctová plastovka Glock. Místo toho zcela nelogicky koukám po velkých ocelových pistolích, které už snad ani nemohou být pro nošení méně vhodné.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#47 » pon 18. dub 2016, 00:40

Jestli měl Biggles pech nebo ne to si netroufám říct, ale já asi jo. Měl jsem od nové své dvě soukromé ČZ 85, přesnost dobrá ale spolehlivost úděsná, minimálně jedna závada na 100 výstřelů. Pak jsem měl služební ČZ 75 full size ta na tom byla s přesností a se závadovostí stejně jako předešlé a navíc jí asi po 2000 výstřelech praskl záchyt závěru, někdy se stávalo, že bez závady nedala ani jeden zásobník, myslel jsem, že to je střelivem, neboť všude hlásali, jak je to kvalitní služební zbraň po které touží všechny zahraniční složky, tak jsem zbytek továrního, nepřebíjeného střeliva dal do své pistole Walther P99 a bez jakékoliv závady jsem ho dostřílel. Nyní mám služební ČZ 75D Compact a už mám pouze jednu závadu na 500 výstřelů, takže kvalita jde nahoru a věřím, že za deset let bude již modelová řada ČZ 75 tak vychytaná, že bude spolehlivá jako jiné pistole. Pokud se někomu zdá, že jsem zaujatý tak asi ano, vystřídal jsem asi 30 značek a typů pistolí, ale v počtu závad je ČZ 75/85 jednoznačně TOP, spolehlivější byla i ČZ 82 a ČZ 70 které jsem měl rovněž jako služební.
PS: Zbraně mám rád, takže se o všechny starám stejně, takže závady určitě nebyly tím, že bych nečistil a nemazal.

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#48 » pon 18. dub 2016, 12:27

Děkuji PictusCZ za založení tématu.Jsem také čerstvý držitel a potýkám se s volbou jako každý... Také jsem výběr zůžil na G a ČZ a více či méně jsem rozhodnutý pro kovovou čízu,nic proti žádné značce nemám,nejsem znalý materiálu či jiných skutečností etc etc.Proto pročítám různá fóra a hltám informace.Bohužel pro není nikde ucelený názor což chápu,atak jako majitelé Fiatu či Trabantu jej budou hájit dokrve.Mám jasno v jediném,že nelze mít univerzum,které bude splňovat kritéria na všechno.Co mě nahlodá,je kritika kvality a reklamovatelnosti českého výrobku.O kvalitě vnitřního opracování jsem četl již dříve,ale kvalita jako taková....a ještě ty poznámky "pokud chceš DODO" mi na nadšení z mého tipu koupě nepřidaly.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#49 » pon 18. dub 2016, 14:22

Hele číza má fakt výbornou ergonomii (byť pravda to není naprosté uviversum), konstrukčně je to povedená SA/DA pistole (zvlášť než začali šetřit omega vychytávkou), bohužel ovšem doprasená výrobcem - zvlášť v souvislosti s cenou. Máš šanci, že koupíš dobrej kus a budeš navěky spokojenej, já ale loterie nehraju (proč myslíš, že u káždé druhé čízy v bazaru se jedná o "výběrový kus", případně o "pistoli laděnou puškařem" a podobné hlody u jiných výrobců nečteš?). Krom toho mi bytostně vadí, když se mnou někdo vyje..vá. Tenhle výrobce (pokud si koupím jeho výrobek) hned dvakrát - jako s daňovým poplatníkem i jako se zákazníkem. Oproti tomu Géčko i přes drobné polevení v kvalitě je furt etalon bytelnosti. Je to ošklivý, ne každýmu se to dobře drží (Gen 4 to většinou řeší, ale má jiný nectnosti), ale obvykle to funguje. Tohle prostě za tebe nikdo nerozlouskne, choď po střelnicích půjčuj si zbraně a nefixuj se na žádnou značku - ono z toho nakonec něco pro tebe akceptovatelnýho vypadne (stejně se nejspíš ve výběru netrefíš, protože každej chce sportovní mířenkářskej speciál, kterej se perfektně nosí v kotníkovým pouzdře :-D ).

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#50 » pon 18. dub 2016, 16:54

Biggles: Pockat, to me zajima. Do ted jsem zil v predstave, ze jednodussi omega bude mene nachylna k poskozeni, bude lepe fungovat. Davalo mi to smysl. Mohl bys prosim kdyztak rozvest, pro si to nemam dal myslet? Jinymi slovy, kdyz uz CZ, tak klasiku a ne omegu?

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#51 » pon 18. dub 2016, 18:18

Že já toto vůbec četl :( , Biggles ze mne udělá Géčkaře ...... :/

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#52 » pon 18. dub 2016, 18:29

Omega je pologlockova spoust ve smyslu prubehu



dejvgsr
Příspěvky: 25

Příspěvek#53 » pon 18. dub 2016, 18:32

IMG_2052.JPG

Dnes jsem se byl podívat v Opletalce. nechal jsem si vyskládat všechny ty skvosty na pult a vybíral. Je to moje první pistole, nebudu s tím závodit, prostě si občas pro zábavu jít zastřílet, trochu se v tom zlepšit, občas to vzít sebou do lesa, nebo někam ...... No prostě abych se cítil bezpečněji. To jsou zase bláboly. No pro moje ruce sedla jak prdel na hrnec CZ 75 D Copact, a musím říci, že se mi i nejvíce líbila. Prodavač vše vysvětlil, krásný kufřík přibalil, vnutil olejíčky a čistící sadu ( nu pro dlouhé zbraně - neb mám SA 58 a dovybavil i pro krátké zbraně). Ještě jsem si dokoupil gumové botky na zásobníky. Jsem spokojený, ve středu přihlásit na policii a v sobotu asi obě holky konečně provětrám. Takový malý obřad. Je možné, že ta pistole bude zlobit, je možné, že určitě jsou na trhu lepší varianty, já jsem se prostě vzhlíd v téhle a třeba přibudou ještě nějací bráškové či sestřičky. jednu zbraní to začíná ........
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#54 » pon 18. dub 2016, 19:54

dejvgsr: přesně první to začina a nezustaneš u jedny :lol: Aspoň se dokažem vžit do pocitu ženskej kdy maj skřin plny kabelek ale musej mit zrovna tu kabelku co vyděj ve vyloze v obchodě :lol:



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#55 » pon 18. dub 2016, 21:50

dejvgrs:
Gratulace a ať dělá jen radost ! :)
Mám plnotučnou 75 a asi bych jí možná měl pořídit menší ségru ... :)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#56 » úte 19. dub 2016, 05:04

Omega je zjednodušení (zlevnění) spoušťáku - výhoda pro výrobce, ovšem má horší průběh (obvykle) a je hůře laditelná.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#57 » úte 19. dub 2016, 06:43

Musím z vlastní skutečnosti říct že přístup jak jako k zákazníkovi tak k majiteli pistole CZ byl vždy přístup na jedničku. Když jsem vybíral ve firemní prodejně v Praze vše vysvětleno ukázáno popřípadě nějaká ta ráda na závěr. Nejdříve jsem jen koukal pak se rozhodl zavolal zda je zbraň skladem a zda můžu platit kartou. Přijel jsem nakoupil. Pak jsem potřeboval nějaké origo doplňky na webu CZ, domluva a ochota po emailové stránce na výbornou. Poradili zjistili zda a kdy je doplněk skladem a ať si ho raději zarezervuji že mají poslední dva. Kvalita a zpracování dobrá já si nestěžuji. Každá zbraň má občas své mouchy a to i ta nejlepší. Glock, teď momentálně Walther. Na to že je přes 40 let stará se jí daří dobře. Pořád se prodává po celém světě více méně v té samé verzi co na začátku s menšími optickými změnami.Kde budou za 40 let ostatní pistole jako jsou teď Glocky, Walther, Hk a podobně. Za 40 let si na jejich první verze nikdo ani nevzpomene natož aby je někde v obchodě koupil nové. Nejspíš jsem teď zaryte fandy těchto zbraní trochu popichl ale CZ je prostě CZ "bomba z Madridu". Takovou přezdívku dostala když se poprvé ukázala na výstavě v 70 letech v Madridu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#58 » úte 19. dub 2016, 07:05

Farock: jenom k tomu Glocku. První Glock 17 se začal vyrábět v roce 1982. Už se k té čtyřicítce pomalu také blíží.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#59 » úte 19. dub 2016, 07:25

Farock: mno třeba Tebou zmiňovaný Walther v modelu PPK se vyrábí od roku 1931 dodnes. :D To byla zbrojovka ještě ve Strakonicích.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#60 » úte 19. dub 2016, 08:00

Farocku, a kolikpak si toho ve zbrojovce (úspěšně) reklamoval? To co jsi popsal ty, to považuji za naprostou samozřejmost, sry asi jsem náročnější zákazník.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů