Po motorkáři na louce někdo střílel ...

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#16 » úte 18. srp 2020, 15:02

@Intimithy:
Lesní cesta je v českých pravidlech silničního provozu zmíněna jako druh účelové komunikace. Lesní cesta je termín vyhrazený pro komunikace sloužící primárně lesnímu hospodářství; turistickým a jiným veřejným účelům slouží kromě nich ještě lesní stezky a lesní pěšiny. Zatímco silnice procházející lesem se nepovažuje za součást lesa, na lesní cesty se zpravidla vztahuje lesní zákon.


http://www.lesprace.cz/casopis-lesnicka-prace-archiv/rocnik-88-2009/lesnicka-prace-c-8-09/otazka-uzivani-lesnich-cest-jako-pozemnich-komunikaci

Sankce za vjezd a stání motorovými vozidly
Z výše uvedeného vyplývá, že pokud kdokoliv bez souhlasu vlastníka lesa nebo orgánu státní správy lesů vjede nebo stojí motorovým vozidlem v lese, tedy i na lesní cestě, poruší lesní zákon. Skutečnost, zda tak učinil jako vlastník chaty či jiné nemovitosti za účelem přístupu k ní, není rozhodující.


Umístění zákazu vjezdu
Pokud vlastník lesa hodlá zabránit pochybnostem o tom, zda lze na lesní cestu vjíždět motorovými vozidly, je možné, aby požádal místně příslušný obecní úřad o umístění značky zákaz vjezdu motorových vozidel. Obecní úřad svolá místní šetření, obvykle za účasti Policie ČR, a následně rozhodne tzv. „stanovením“ podle ustanovení § 77 odst. 1 písm. c) zákona č. 361/2000 Sb., zákona o silničním provozu, o umístění dopravní značky. Řízení o umístění dopravní značky, resp. její umístění, je bezplatné.


wink wink
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne úte 18. srp 2020, 15:04, celkem upraveno 2 x.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#17 » úte 18. srp 2020, 15:03

Ja jsem na motorkach 4x "objel zemekouli" a na kroskach mam taky neco naskakano. Presto ale motorka na louce nema co delat, nejezdil bych anipo svy. Vezmes za heft a kdo ma pak to oraniste srovnavat?

Ja vyhazuju ze svych luk luftaky porad. Dokonce tam nejaky pako k velkymu javoru na kopec dalo cashku. Doprdele, to mi tam lidi jezdili autama i nekolikrat za vikend. Cashku jsem vyhodil, vjezd jsem zablokoval retezem a holt, kdyz se jede sict, tak musim jak pako sundavat retez. Pritom tam ani zadna cesta neni a nebyla.

Lidi jsou hovada a jsou presvedceny, ze kdyz si koupi jakoukoli hracku, tak to musi okoli strpet. Boha jeho, at si koupi i tu louku a tam at si dela brikule, jaky se mu zachteji.

Stalo se mi, ze mi na moji louce v zime myslivci ukoncili hon. Rozryta louka od aut, bordel od jidla, jehlicnaty vetve vsude. To je pak parada, kdyz se to v kvetnu sece a vetve litaj do rotacky. To potesi.

Proste, kdyz nekomu lezu tam, kde je to jeho, musim se ho nejprve zeptat.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#18 » úte 18. srp 2020, 15:28

rumburak18: cetl si to co tam psali? nebo ne? Ani je v jednom z citovanych judikatu neni nikde nic psano o obecnem uzivani, coz i sam autor clanku zminuje pokazde. Na konci je pravni nazor nejake osoby kde vsechno narval do jedny myslenky. Ja sem narozdil od tebe tohle resil nekolikrat z pohledu represivni slozky. A pokazde to stejne, neni znacka, jel pouze po ceste, zadny prestupek. Tecka. Samozrejme pohled spravnich organu te taky nemusi zajimat, ale do ty doby nez to nekdo pozene k soudu tak se muzem dohadovat o pravnich nazorech, bohuzel stim mojim se ztotoznuji spravni organy aspon tady u nas na zapade. Ono se to totiz resilo mnohokrat a proto par let zpatky zacal masivni narust znacek u vjezdu do lesu ;) ktere si tam za sve penize umistuji Lesy CR apod. ;) Kdyby teda platil obecne pravni nazor pana Mgr. Petr Dvořáka tak to delaji zbytecne...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#19 » úte 18. srp 2020, 15:34

Další z věcí, kde se bude chytračit do té doby, než budou zákazy všude.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#20 » úte 18. srp 2020, 15:49

Intimithy: ty znacky jsou casto redundantni, ale je to pro debily, kteri neznaji zakon, ackoli jako obcane ho znat musi. Nektere totiz alespon ta znacka odradi.

Dost casto to vidis i na soukromych pozemcich, ktere nejsou lesni - cedule "soukromy pozemek", protoze fura debilu nevi, co jim vlastne patri a co ne. Holt jsou takovi lide mezi nami, ze nemaji prehled o vlastnim majetku, takze pak takova cedule jim pomuze.

S faktickou a pravni kvalifikaci to ale nemusi nijak souviset. Styl "neni tam zakazova znacka, tak tam muzu" je kravina. Prase s motorkou ti na louku vjede odkudkoli - mela by se snad louka znackami lemovat? Nehlede na fakt, ze na louky se z.c 361/2000 Sb. stejne nevztahuje ergo ta znacka je kravina?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#21 » úte 18. srp 2020, 16:00

No postupne to davaj vsude, nebo debilni branky apod. a jediny co tim dociluji je ze kroskari respektuji zakaz, a misto po silnici to vemou potokem, lesem apod. takze nici krajinu, les a delaji hluk jako krava z vykuchanejch vejfuku... Takze jediny ceho se docililo je ze je krajina vprdeli, a nikoho stejne nechytis...

a opakuji ze je rozdil jestli nekdo jezdi po lese, louce apod. nebo po ceste. A take scim ;)

a jako obhajovat nebo mit pochopeni pro strelbu na lidi za takovych okolnosti, urcite pomuze strelecke komunite ;)



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#22 » úte 18. srp 2020, 16:08

Inu, dopadne to casem tak, jako jinde s jinymi vecmi. Jedno krasne rano take Praze dosla trpelivost s dvoustopymi vozitky a odskakali to smahem vsichni a to i ti, co se po chodnicich nemotali. To tak holt je.

Jestlize stat nedela to, za co ho danovy poplatnik plati - neslouzi danovemu poplatnikovi, tak holt nezbyva, nez to resit na vlastni pest. Bohuzel pak nastupuje lidova tvorivost a nekdo to vyresi lepe, nekdo hure. Sveho casu mi po loukach jezdil jeden mistni typek, co jeho tatik ma pension a mladej vodil Nemce s motorkama po okoli. V Nemecku by si nikdo nelajznul jezdit nekomu po louce, protoze by pak domu sel pesky. Ale proc si nezajezdit v Cesku, kdyz tam se to sice taky nesmi, ale stat je bezzubej, zejo.

No, tak jsem tam dal fotopasti a pak za mladym zasel s tim, ze jestli jeste jednou ho tam uvidim, tak ho necham tu louku opravit. Nechci prachy, prachy mam. Chci louku v puvodnim stavu, takze pekne zahradnickou firmu, travni koberec a uvest do puvodniho stavu. Rekl jsem mu to uplne v klidu, bez invektiv. Od te doby mam klid.

Je to boj, ale ze na nas stat prdi, to prece neni nic noveho. Kdo se divi, at trpi. Strilet ale po nekom je proste kravina. Nehlede na to, ze kdyby ten postrelenej neskoncil ve spitale a strelci pak "nekdo" podpalil treba barak, tak to zase nikam nepovede. Je to cely uplne spatne.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#23 » úte 18. srp 2020, 16:09

Je to jako jinde - kdo chce práva, měl by koukat taky na práva druhých. Jsem ob den v lese, na lukách, polích a cestách všeho druhu, vždy přijíždím autem, nikdy žádnej problém. Protože auto nechávám zásadně u silnice na parkovišti, tak, abych nezavazel pří/od/výjezdu, a když není parkoviště, vybírám kraj cesty , kde opět nezavazím a pozemek nepatří žádnému soukromníkovi, ale buď LČR, nějaké firmě nebo obci, nebo je jasné, že je takhle používán. Proti případné odůvodněné parkovací pokutě bych nenamítal, je to moje lenost.

//obhajovat střelce jsem tu nikoho neviděl, když něco, tak jsme v mírném OT, to pro úplnost :)



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#24 » úte 18. srp 2020, 16:13

Uvidime, jak se to bude vyvijet dal, jestli strelce najdou. Louka nutne nemusela byt jeho, mohl to byt treba myslivec, kterym "patri" kdeco. Jsem napnutej.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#25 » úte 18. srp 2020, 16:54

"Čekal jsem na koroptev. Nikde nikdo. V jedné chvíli vylétla z vysoké trávy, tak jsem vstřelil. V tu chvíli se ale vyřítil motorkář a zbytek broků jej trefil. Upřímně mě to mrzí, ale byl jsem na soukromém pozemku, kde se nedal předpokládat pohyb motoristů v takové rychlosti."



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#26 » úte 18. srp 2020, 17:05

Že jsou někteří motorkáři a čtyřkolkáři bezskrupulózní hovada, která s pocitem nepostižitelnosti nerespektují vůbec nic, je neoddiskutovatelný fakt. A jaká je vymahatelnost práva v těchto (a nejenom v těchto) případech asi všichni tušíme. Z tohoto úhlu pohledu sice čin střelce (pokud byl vlastníkem té louky) neschvaluji, ale dokonale mu rozumím.
Naposledy upravil(a) greenhorn dne úte 18. srp 2020, 17:22, celkem upraveno 1 x.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#27 » úte 18. srp 2020, 17:18

Osobne si myslim, ze ta vymahatelnost prava neni u nas o nic horsi, nez treba v tom Nemecku. Je to spise o duslednosti majitele. Tak, jako nekteri z nas nosi, protoze vedi, ze proste policajt nemuze kazdymu chodit za prdeli, tak uplne stejne nemuze policajt sedet na mezi a cekat, az nejakej motorkar tam vjede.

Cili, holt, majitel musi vyvinout aktivitu stran dukazniho rizeni jako prvni. Investice do fotopasti dnes neni takova raketa, pokud ji lze vhodne umistit a schovat, napriklad.

No a v pripade zachyceni pachatele pak zahajit obcansky spor stran uvedeni pozemku do puvodniho stavu. Jasne, ze to neni jednoduche, motorkar zcela jiste pouzije "fintu s advokatem", bude mlzit, ze "ty koleje uz tam byly" apod., ale holt nezbyva, nez si jit ostre za svym. A pak to poradne rozmaznout na motorkarskych forech. Tak, jako Nemec vi, ze proste v Nemecku nemuze (nejen, ze nesmi), tak nezbyva, nez vychovat i ty ceske radobymotorkare.

Cekat na stat je cekani na Godota. Bud mlcet a trpet, nebo holt vyvinout nemalou aktivitu. Jinou cestu nevidim. A nebo holt po mistnich hospodach roztrousit, ze jsem magor, co strili po vsem, co se mi po louce vrtne. Aniz bych ve skutecnosti to udelat chtel. Je to ale vabank, pokud mi to nikdo nesezere.

Obavam se, ze stat vyvine aktivitu teprve v okamziku, kdy dojde k ujme nejaky volic. Tedy v tomto pripade.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#28 » úte 18. srp 2020, 17:31

Jenže tito motorkáři a čtyřkolkáři jsou jako černá zvěř. Za den ujedou v anonymitě desítky kilometrů krajinou.
Ten tvůj postup lze aplikovat a bývá účinný, pokud víš, že bordel dělá "Frantův kluk ze sousední vesnice". Jinak je to boj s větrnými mlýny.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#29 » úte 18. srp 2020, 17:42

Pokud ti tam projede jednou za uherskej rok nejakej dobytek, tak s tim nic nenadelas. To je, jako kdyz ti nekdo pred nakupakem vozikem odre auto a odjede. Bohuzel, smula.

Pokud ale jde o systematickou vec (jako bylo v mem pripade, pakticky 1x az 2x do mesice vzdy o vikendu), tak se to resit da. Pak mi pres louku jezdil nekdo s autem, protoze cesta, ktera vede okolo do "L" ma uz tak hluboke koleje, ze by zrejme skrtnul vanou. Tehdy jsem jeste nemel fotopasti, takze jsem na louce zapomnel brany... behem dvou tydnu jsem tam nasel kola ad auta, koncily u tech bran, pak hodne slapot okolo (bylo to v zime, byl snih). A zase koleje pryc. Jak to udelal, to nevim. Ale pak uz mi tam nejezdil.

Je to blby, ale holt, jina cesta neni. A to mam tu kliku, ze to mam jak resit. Jsou lidi, co proste nemaji jak ten pozemek snadno zabezpecit. Soused ma na svoji louce kravy na maso, obehnany elektrickym ohradnikem a presto kdyz vezl vodu, tak tam na louce byly dve kola, okolo nich kravy a venku za ohradnikem dva pumpickari. To nepochopis. Samozrejme blbci z mesta, kteri zrejme nevedi, ze krava je bylozravec, takze nezere ani kola, ani pumpickare.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#30 » úte 18. srp 2020, 18:30

Jo, náš soused, opravdu pako a agresivní člověk, má čtyřkolku a říká, že to pravé poježdění je v panenské přírodě. A takových magorů je, obávám se, mezi motorkáři a čtyřkolkáři většina...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů