Zastřelil souseda

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#31 » úte 22. zář 2020, 10:44

pavelg píše:Já si tak představuju článek z roku 1955, kde by charakterizovali zloducha, který zastřelil souseda tak, že si pouštěl americké písničky, měl doma i americkou vlajku a uměl americky!


Jo, přesně to samé mě napadlo taky.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#32 » úte 22. zář 2020, 11:44

Mě vždycky trochu překvapí, že se ty problémy nabalují, úřady řeší udání a konflikty, borec střílí po kočkách... a pak se všichni diví.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#33 » úte 22. zář 2020, 12:38

Strilet legalne drzenou zbrani po kocce souseda..I na ni jen mirit. Za co asi muze nema tvar toho konfliktu. Vymetena rodina.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#34 » úte 22. zář 2020, 13:05

Kdo ví, čím mířili a stříleli po kočce. Když to zlehčím, tak to mohla být vodovodní pistolka (o střelbě jsem tedy zmínku neviděl, jen míření). A jak ví onen "svědek", že byla bába nametená? Dával jí dýchnout? Nechci to zlehčovat, ale vycházíte pořád z něčeho nekonkrétního. Budu se opakovat, ale je fakt málo informací na dělání závěrů.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#35 » úte 22. zář 2020, 19:15

Mít souseda, od kterého hulákají na plné kule ruské písničky a nad barákem mu vlaje ruská vlajka, tak také na něj vyběhnu s tím, že mne to ruší.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#36 » úte 22. zář 2020, 20:06

ten capek musel vedet ze je soused magor a ma bouchacku a jeste nacamranej:D adept na darwina...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#37 » úte 22. zář 2020, 23:02

Pánové tyhle spekulace o něčem o čem všichni víme jen z toho co se kdo dočetl je naprosto o ničem. Připomělo mi to skupiny na FCB kde byli všichni chytrý v nedávným incidentu v Praze kdy při šel o zbraň týpek při přepadení. Všichni chytrý jak rádia namistrovaný a když pak jeho táta podrobně popsal jak se to stalo tak už pánové radši drželi hubu.
toze.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » stř 23. zář 2020, 05:56

OT
Notobi ?
Kde je to o tom ukradení zbraně napsáno.
Zajímalo by mě to.
Díky



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#39 » stř 23. zář 2020, 19:40

nejde mi to poslat ve vzkazu tak tady je toho screen z uzavřený skupiny
dd.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#40 » čtv 24. zář 2020, 06:53

Notobi, z toho si nic nedělej. A není to jen doména Čechů, jak píše pan Vetchý. To je prostě lůza. Řvou, vytahují vidle a posílají lidi na šibenice bez znalosti věci.
To je jako nedávno s tou paní, které zemřel novorozenec doma. Hrozná tragédie, ale lid ji jako vrazedkyni posílal okamžitě na smrt. Pak se ukázalo, že to byl SIDS. Hádám že žádný z těch internetových katů ji neposlal omluvu.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#41 » čtv 24. zář 2020, 07:51

Myslím, že o věcech je lépe se bavit než nebavit. To, že nemám plnou informaci, neznamená, že se nesmím bavit. Naopak - dá se očekávat, že někdo v debatě informaci přinese, bez debaty by to neudělal. Akorát je potřeba rozlišovat fakta od dojmů a názorů.

Kdo je přesvědčen, že se nemají probírat věci, o kterých nevíme zcela jistě vše, asi od narození prakticky nepromluvil. Ale tihle lidičkové to většinou nevztahují sami na sebe - oni káží ostatním, většinou v jejich očích méněcenným.

Celá věda je založena na tom, že se z 99.99 procent bohapustě žvaní o věcech, které zatím přesně nevíme, jak jsou a spekuluje se, jak by to mohlo být.

A u případů jako jsou tyhle potyčky se zbraní - i různé spekulace a omyly mohou být prospěšné, protože se tak lidi učí z cizích chyb a zkušeností a jejich chybné představy, co napsali, jim někdo vyvrátí a oni to pak třeba nebudeou chtít praktikovat, když se do situace dostanou.

Takže já bych byl s těmi Vetchými herci a zbabělými nevolníky opatrný.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#42 » čtv 24. zář 2020, 15:32




lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#43 » čtv 24. zář 2020, 20:18

Po cca 15letch jsem si přečetl Blesk. Hrůza , tragedie, titulek jako že se něco dočteš a nakonec nic, zhola nic . Hodnota nula, obyčejný clikbait. No nic , zkusím to opět za 15 let :D

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#44 » stř 16. čer 2021, 17:25

Čtrnáct let ve vězení bude pykat Václav Mika (48), který loni na Českolipsku zavraždil svého souseda, který se hádal s jeho manželkou. Mika ve středu neuspěl se svým odvoláním proti dubnovému verdiktu libereckého krajského soudu. Pozůstalým musí Mika zaplatit přes šest milionu korun jako odškodné.

Mika loni v září ve Volfarticích na severu Čech vytáhl na svého souseda, otce dvou malých dcer, pistoli a vpálil do něj pět rychlých střel z bezprostřední blízkosti, do horní části těla. Sedmatřicetiletý muž i přes snahu sousedů i přivolaných záchranářů na následky zranění zemřel. Mika se muži ani nepokusil pomoci, naopak ještě partnerce zastřeleného nadával. Poškozený vyzval Miku při jedné ze sousedský pří, u nichž byla přítomná i Mikova manželka, aby „si to vyříkali jako chlapi“. Mika na to reagoval tak, že šel k sobě do ložnice, vzal si pistoli, vrátil se, bez varování do souseda, který se hádal s jeho manželkou, strčil a muže zavraždil. Skutečnost je o to horší, že se čin stal de facto před očima přítelkyně poškozeného i jejich dětí.

Přítelkyně celý konflikt, na popud svého partnera, začala natáčet na mobilní telefon. Toto video bylo nakonec zásadním důkazem v případu, a i důkazem vyvracejícím tvrzení Mikových. Muž tvrdil, že bránil manželku nebo že konflikt vyprovokoval zavražděný. To ale neodpovídalo klíčovému důkazu - videozáznamu incidentu a pražský vrchní soud tak Mikovo odvolání zamítl.

„Zjištění soudu jsou naprosto správná a odpovídají provedeným důkazům. Stává se málokdy, aby měl soud k dispozici obrazovou i zvukovou nahrávku,“ konstatoval předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička. Spolu s výpověďmi svědků si tak soud mohl udělat dostatečný obraz o tom, jaké sousedské vztahy byly.

Lněnička pouze libereckému soudu vytkl nevhodnou právní kvalifikaci. Podle Lněničky mělo jít o tzv. vraždu s rozmyslem a Mika by měl jít do vězení na šestnáct let. Vzhledem k tomu, že se proti verdiktu neodvolal státní zástupce, nemohl s tím odvolací soud ale nic udělat. „Dali jsme obžalovanému šanci, aby projevil lítost nad tím, že usmrtil otce dvou nezletilých dětí. On tuto šanci nevyužil,“ konstatoval na závěr Lněnička.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/sou ... t-40363492



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#45 » stř 16. čer 2021, 18:59

Jestli se jednalo o takto chladnokrevnou vrazdu, mely by vraha proste rovnou povesit a byl by klid. 14 let je proste vysmech a nejakych 6 mil nikdy nenahradi tatu.
Ja tohle proste nepochopim, pokud jsou jasne dukazy aby nedoslo k justičnímu omylu, prostě rovnou doživotí a bez debat když už neni trest smrti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů