Zastřelil souseda

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2 » pon 21. zář 2020, 12:23

To je jeden z důvodů, proč od zbrojáku prakticky nepiju tvrdý alkohol a i pivo si dávám dost opatrně. Můžete být sebenormálnější, ale po kombinaci dlouhodobý stres + hodně chlastu se při takovéhle eskalaci může stát cokoli :-(

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#3 » pon 21. zář 2020, 12:38

Zvláště ten, kdo o sobě ví, že po požití alkoholu nemusí zvládat své chování, by se měl v zájmu svém i v zájmu bezpečnosti svého okolí zbavit zbrojního průkazu i zbraní. Takoví lidé jen nahrávají protizbraňové lobby, snažící se odzbrojit slušné a zákonů dbalé lidi... Sám vlastním deset legálních zbraní, téměř nepiju a pokud se zúčastním nějaké akce s ,,požitím", ani mě nenapadne se těch zbraní dotknout... Ale blbci se najdou v každé zájmové skupině a jejich oponenti pak hážou špínu na všechny...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#4 » pon 21. zář 2020, 12:45

Jako u všech věcí spojených se závislostmi, právě toto je věc, kterou si potenciální problémový jedinec nepřipustí :) Tihle lidi vám v drtivé většině řeknou, že znají svůj limit.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#5 » pon 21. zář 2020, 12:55

To je úplně fuk. Kdyby neměl pistol tak ho vykuchá nožem.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#6 » pon 21. zář 2020, 13:04

Podle článku mi přijde, že to bude složitější. Takže bych nesoudil, dokud se neobjeví více informací.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#7 » pon 21. zář 2020, 13:08

LukynZ píše:To je úplně fuk. Kdyby neměl pistol tak ho vykuchá nožem.


Fuk to není. Mezi stisknutím spouště a doběhnutím k sousedovi a započetím do něj bodat nožem je rozdíl. Proto je tu ZP a celá ta úředničina okolo.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#8 » pon 21. zář 2020, 13:11

Din píše:Zvláště ten, kdo o sobě ví, že po požití alkoholu nemusí zvládat své chování, by se měl v zájmu svém i v zájmu bezpečnosti svého okolí zbavit zbrojního průkazu i zbraní. Takoví lidé jen nahrávají protizbraňové lobby, snažící se odzbrojit slušné a zákonů dbalé lidi... Sám vlastním deset legálních zbraní, téměř nepiju a pokud se zúčastním nějaké akce s ,,požitím", ani mě nenapadne se těch zbraní dotknout... Ale blbci se najdou v každé zájmové skupině a jejich oponenti pak hážou špínu na všechny...

To já se tedy zbraně dotknu i po požití. Klidně si doma vyčistím kvér potom, co si dám jedno pivo k večeři. Většinou tam je nějaké prodleva, takže něco jako 0.2 promile v krvi opravdu nevnímám jako ohrožení kohokoliv a čehokoliv.
No a po vyptí většího množství alkoholu bych na kvér nesahal, protože na mě alkohol působí spíš jako vypínač a mám akorát tak chuť spát, rozhodně ne čistit zbraň, prát se,nebo snad poněkom střílet.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#9 » pon 21. zář 2020, 13:40

Na mňa osobne alkohol nepôsobí vôbec čo sa týka agresivity alebo straty sebaovládania sa. Skôr budem mať problém prejsť dvermi alebo vôbec stáť ako by som mal problém so slušnou komunikáciou, agresivitou, neschopnosťou vyhodnotiť situáciu alebo nejakým nevhodným správaním sa. Po malom množstve alkholu som veselý, po strednom som filozof a myslím si že viem spievať aj keď nepoznám slová, a po veľkom mám spravidla chuť sa ísť niekam prechádzať alebo spať. Celkovo alkohol pijem naozaj výnimočne a tvrdé takmer vôbec... reálne pod vplyvom som nebol už roky a za posledných 10 rokov možno tak 3-4 krát. Ak viem že idem piť, zbraň dávam do trezoru - nie preto, že by som sa bál že by som ju neuvážene či nedopatrením použil, ale preto že by sa skôr mohlo stať (aj keď je to krajne nepravdepodobné) že by som šiel preč z domu a nechal ju v šulfíku, kde bežne býva keď som doma.

Každý podobne vie ako naňho alkohol pôsobí. Opitý človek nemá čo mať zbraň, o to viac ak vie že ide do konfliktnej situácie (čo tu určite vedel) a alkohol uňho umocňuje sklony k násiliu či skratovému jednaniu (čo tu mal vedieť). Zbraň nemal vôbec mať pri sebe. Ak si ju vzal, nebolo to preto že by si bál o svoj život, ale preto že alkohol uňho vyvolal skrat a chcel ju použiť, či už na zastrašenie alebo hrozbu alebo vraždu, v každom prípade nie v medziach zákona. Ešte k tomu ak bol v stave že ho policajti nemohli ani vypočúvať... Otázka je či ju mal pri sebe celú dobu alebo si ju vyslovene predtým vzal z trezoru a nabil... v taktomto prípade by k nešťastiu došlo zrejme aj keby mal len obyčajný nôž... Inak ešte máme málo informácii, mohlo sa jednať o NO, aj keď o tom dosť pochybujem.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 21. zář 2020, 14:02

kolemjdoucí: nevíme na jakou vzdálenost se to stalo. Na 2-3 metrech je jedno jestli je to pistole či nůž.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#11 » pon 21. zář 2020, 14:24

Počkejme na podrobnosti.
Ono to asi nebylo:
- kdybyste ráčili v 7 přejít do nočního klidu, uspáváme čtyřčata
- bumbum



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#12 » pon 21. zář 2020, 14:48

https://ceskolipsky.denik.cz/zlociny-a- ... iny-2.html
Nových informací tam moc není, snad jen že na domě střelce vyvěšovali ruskou vlajku.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#13 » pon 21. zář 2020, 15:04

Mě tam spíš vyděsilo, že podle svědka, manželka střelce ožralá mířila na kočku vedle na louce.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#14 » pon 21. zář 2020, 15:12

Zbroják od 1997, čistý rejstřík (což bych očekával). To mne zajímá co se musí stát aby tak ruplo v kebuli.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#15 » pon 21. zář 2020, 15:24

Mnoo 1997 je doost dávno. Mohla to být pokračující starecka demence? 10let mezi obnovou zbrojaku se to mohlo rozjet. Uvidíme.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů