policista postřelil psa - Cheb

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#16 » čtv 17. pro 2020, 18:40

Alo:
ala.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#17 » čtv 17. pro 2020, 18:46

Ala: Máš štěstí že jsi se nevsadil. V tom článku z Blesku:
. lékařské ošetření musel vyhledat i pokousaný policista.

Takže jenom tak neštěkal.



A!a
Příspěvky: 11

Příspěvek#18 » čtv 17. pro 2020, 18:53

Aha aha.. Takže policista sám nepozná, že je zraněný (pokousaný ) a prohlásí po střelbě větu :" Pane já se od Vašeho psa nenechám pokousat.." Policista zřejmě není způsobilý službě. Měl by jít hlídat lidem roušky do Tesca, ale neozbrojen.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#19 » čtv 17. pro 2020, 18:54

Ala: ty ses koukam jeden z tech co se moc nezamysli nad tim co se mu ostatni snazi rict ze?



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#20 » čtv 17. pro 2020, 20:14

Kdyby se to stalo mě, tak se zachovám stejně jako ten policajt (doufám že bych byl stejně duchapřítomný). Pokud je na mě jakýkoli čokl agresivní, tak bude v bezpečí pouze do okamžiku, než naruší moji osobní zónu. Na kousnutí bych rozhodně nečekal, potom bych to třeba nemusel dát. Nevím jestli bych hned střílel, nebo mu spíš počechral kosti teleskopem. Svého zdraví, si cením víc, než zdraví/života útočníka. Člověk nebo zvíře to je jedno. Podotýkám, že mám (socializované, zvládnuté) psy rád a chovám je. Německé ovčáky jsem měl tři, a vím co dokážou.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#21 » pát 18. pro 2020, 10:42

Přece na to zda byl policista pokousán nebo ne musí být nějaký důkaz, když už píšou že byl, tak asi je.

Ten článek na tn.cz má jasný nadpis "Pes se zakousl policistovi do nohy! Když se přiblížil znovu, padl výstřel"

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#22 » pát 18. pro 2020, 12:50

Či pokúsaný policajt bol alebo nebol je skoro jedno. Pozrite sa na to z jeho pohľadu - je noc, zima, riešim priestupok až zločin (štvanie psa na suseda) s nejakým ruským feťákom, jeho pes je čím ďalej tým viac agresívny, opakovane mu hovorím aby psa dostal pod kontrolu, čo nedokáže. Pes stupňuje agresivitu, strieľam. Prečo by mal čakať policajt až sa pes vyhecuje na útok a zakusne ho?

A!a to akože keby k tebe kráčal feťák s agresívnym výrazom, s nožom v ruke a kričal na plné pľúca že ťa zareže a nereaguje na opakovanú výzvu aby ťa nechal tak a neohrozoval, tak s obranou budeš čakať až kým ťa zodvakrát bodne, raz že zaháji útok a dvakrát že to myslí vážne?



LubosD
Příspěvky: 40

Příspěvek#23 » pát 18. pro 2020, 14:04

Někde jinde jsem četl, že se policistovi do nohy zakousl a byl kvůli tomu i ošetřován. Tím bych ty spekulace uzavřel.



A!a
Příspěvky: 11

Příspěvek#24 » pát 18. pro 2020, 15:07

Dobře přiznávám se, psal jsem vše v afektu z videa a nečetl pořádně všechny ty víceméně lživé odkazy (Tn, blesk atd..) Jen jsem vše vyvozoval z daného videa. Zřejmě mylně.
Dle všeho asi teda měl malou potřebu se bránit. (Ikdyž mohl se bránit i jinak.. pepřák , teleskop a další ) Nemusel hned používat smrtící prostředky a zatím si stojím a budu stát.

Arc : Vzhledem k tomu, že jsi naprosto offtopic s tvým naprosto zcestným přirovnáním. A také dotazem na mou osobu, tak Ti nebudu odpovídat.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#25 » pát 18. pro 2020, 15:26

A!a píše:Dle všeho asi teda měl malou potřebu se bránit. (Ikdyž mohl se bránit i jinak.. pepřák , teleskop a další ) Nemusel hned používat smrtící prostředky a zatím si stojím a budu stát.


...nebo se mohl zamknout v autě, popř. rovnou odjet. Měl bys PČR poskytnout kontrakt na svou ctěnou osobu, aby ti příště každý policista, který bude muset ve zlomku sekundy řešit napadení zvířetem, zavolal, zeptal se zda se dle tvého odborného názoru může bránit a pokud uznáš obranu za adekvátní, pak zkonzultovat, jak se bude bránit, zda použít pepřák nebo teleskop (je mi jasné, že střelbu nepovolíš, tak ji ani nezmiňuji).



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#26 » pát 18. pro 2020, 15:41

Myslím, že to ze strany toho policisty byla nepřiměřená obrana. Mohl ho také pokousat.



Halfspider
Příspěvky: 24

Příspěvek#27 » pát 18. pro 2020, 16:51

kolemjdoucí píše:Myslím, že to ze strany toho policisty byla nepřiměřená obrana. Mohl ho také pokousat.


Ano, mohl a místo střílení i měl. ;)
Nutná obrana v trestním právu
Obrana ale nesmí být zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku, jinak o nutnou obranu nepůjde.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#28 » pát 18. pro 2020, 16:58

Není to NO, ale KN.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#29 » pát 18. pro 2020, 17:05

Civil by mel povinnost to vyresit ustupem, kdyby mohl. Musel by dokazovat, ze jinak, mirneji, nemohl.
Anebo dokazat, ze majitel tim psem utocil na nej, aby to byla NO.



Halfspider
Příspěvky: 24

Příspěvek#30 » pát 18. pro 2020, 17:15

genu píše:Není to NO, ale KN.


Tak to jsem se sekl, ale spíš to měla být taková reakce na pobavení na příspěvek výše.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů