policista postřelil psa - Cheb

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#31 » pát 18. pro 2020, 17:51

A nebo to není ani NO, ani KN, ale použití zbraně podle zákona o policii....

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#32 » pát 18. pro 2020, 18:48

A!a píše:Arc : Vzhledem k tomu, že jsi naprosto offtopic s tvým naprosto zcestným přirovnáním. A také dotazem na mou osobu, tak Ti nebudu odpovídat.


Takže si dáš čas odpovedať že mi neodpovieš. To sa stáva keď dochádzajú argumenty. Moja otázka bola ako uvádzaš otázka do diskusie (sme na fóre) nie útok. A môj príklad nebol off topic ani trochu, feťák s nožom a vrčiaci pes so zubami je veľmi podobná situácia - podobná mentalita, podobné kognitívne funkcie... akurát paradoxne pri feťákovi je riešenie očividnejšie a pritom pes je viac-menej vec a zďaleka nemá takú hodnotu ako ľudský život či zdravie.

Čo sa týka KN & NO, tak ak by bol pes štvaný majiteľom jednalo by sa o NO, tu by to bolo skôr KN. Je to určite použitie zbrane podľa zákona o polícii ako píše aToM, a tento zákon odkazuje taktiež na NO & KN. Takže pravdu máte obaja :)

A ak by to náhodou nestačilo, tak zákon o polícii ďalej vyslovene oprávňuje policajta na použitie zbrane presne "ke zneškodnění zvířete ohrožujícího život nebo zdraví osoby" - dôležité je hlavne slovo ohrožující, nie útočící. Tu to bolo ohrozenie bez pochyby. A áno, zbraň je ultima ratio. Civil by mal možnosť (a povinnosť) skúsiť odísť, lenže to policajt nemôže - musí vec vyriešiť. Podľa mňa by takáto streľba bola excesom pre civilistu (ak by neskúšal odísť) ale pre policajta pri výkone služby je to úplne v poriadku.
Naposledy upravil(a) Arc dne pát 18. pro 2020, 19:01, celkem upraveno 1 x.



A!a
Příspěvky: 11

Příspěvek#33 » pát 18. pro 2020, 19:00

Arc: Už jsem reagovat nechtěl, protože jsem uznal , že jsem neměl pravdu ,ale u tebe mi to nedá. Neodpovídal jsem na tvojí otázku, protože je offtopic. Tady se řeší střelba na psa ,ale ty jsi mi položil otázku, která byla úplně mimo. Odkdy je pes podobný noži? Nebo naopak ? To , že se dá použít jako zbraň neznamená, že je to totožná věc. A kde ve videu nebo článku je, že ten feťák šel s nepříčetným pohledem na policistu a řval na něj , že ho dořeže? Není, že? Takže to je mimo tohle téma.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#34 » pát 18. pro 2020, 19:03

Ok, vidím že je tam problém s porozumením môjho textu. Nechaj tak.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#35 » pát 18. pro 2020, 19:14

A!a píše:Chtěl bych vidět Vás, kdyby tam trpěli Vaši psi.
A teď do mě se slovy , že Vy byste psa nikdy nenechali pobíhat. Ono se totiž nemůže stát , že proběhne brankou brankou a nebo se vyškubne z ruky.

Né, nebyl jsem nikdy zabanován. Jen jsem v podstatě neměl potřebu reagovat .


Mas ZP? Pokud ano, pak mas logiku typu "ono se totiz nemuze stat, ze vam to vystreli nekomu do nohy".

Ne, NEMUZE. Staci?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#36 » pát 18. pro 2020, 19:21

Blacky píše:Kdo je A!a?? Nějakej dříve zabanovanej máčo? Máš ale pravdu. Tady není USA. To by byl pes už na kusy a páníček taky. Všichni policajti kolem by měli prázdné zásobníky a uklidova ceta by ten bordel jen smetla.


... nenapsal bych to lépe.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#37 » pát 18. pro 2020, 22:53

pavelg píše:Civil by mel povinnost to vyresit ustupem, kdyby mohl. Musel by dokazovat, ze jinak, mirneji, nemohl.
Anebo dokazat, ze majitel tim psem utocil na nej, aby to byla NO.


Ustupovat před vlčákem? A k tomu dokazování, já myslím, že dokazovat musí policie nebo soud. Takže pokud by se mně to stalo jako civilistovi, tak nešetřit na právníkovi. Už jsem jednou řešil podobnou situaci, ale ne tolik vyhrocenou, naštěstí to skončilo dobře.
V tomto jsem tedy jednoznačně na straně policajta, a vůbec nemám pochopení pro to, že se tady někdo (A!a) zastává jakési verbeže! Buďme rádi, že policista byl duchapřítomný



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#38 » pát 18. pro 2020, 23:05

Vyplyva z KN.
Ja toho policajta nekomentuju, jen jsem chtel pripomenout ze pro nas plati podminky KN, aby to nekdo nepletl. Policajt jede v jinem zakonnem ramci a podle me, jestli se mu vlcak uz zahryzl do nohy, byla strelba namiste.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#39 » pát 18. pro 2020, 23:17

Já to chápu, to ustanovení o KN znám, ale beru to tak, že těžko se dá ustupovat před psem, který dokáže běžet mnohem rychleji než člověk, proto si myslím, že tady by požadavek na ústup nebyl objektivně možný. O zákroku policisty nejsme ve sporu.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#40 » sob 19. pro 2020, 00:16

Já se divím že se o takových věcech vůbec píše. Ale jestli vás takové věci zajímají, tak pro vás mám jednu zcela senzační zprávu: Dneska jsem snidal šunku. Prase kvůli tomu zabili, kvicelo a trpělo. Nicméně přece kvůli praseti nezustanu hladový. A to ani nešlo o stav krajní nouze, smrt hladem mi bezprostředně nehrozila. Prostě jsem na ní jen nechtěl čekat.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#41 » sob 19. pro 2020, 08:36

Mě by popravdě spíš zajímala diskuze ohledně účinku té střely, zbytek ať si pořeší inspekce.

V článku bylo, že psa střelili do krku, na videu se zmiňuje ucho - takže ho to jen škrtlo? Předpokládám, že plnej zásah by asi nerozdejchal, nebo jo?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#42 » sob 19. pro 2020, 08:51

Ten pes nepokousal policistu, ale údajně jednoho z aktérů konfliktu... Vzhledem ke kvalitě výcviku příslušníků PČR se střelnou zbraní buďme rádi, že k úhoně přišel jen ten chudák pes...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#43 » sob 19. pro 2020, 10:37

clovek tu chvili neni a uz se tady zase objevuji pochybne existence jako A!a... :D



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#44 » sob 19. pro 2020, 10:54

Idahou píše:Mě by popravdě spíš zajímala diskuze ohledně účinku té střely, zbytek ať si pořeší inspekce.

V článku bylo, že psa střelili do krku, na videu se zmiňuje ucho - takže ho to jen škrtlo? Předpokládám, že plnej zásah by asi nerozdejchal, nebo jo?

Podle toho, jak ten pes barvil, to rozhodne skrtnuti nebylo. Strelit do krku je dost siroky pojem. Asi jako strelit se do nohy. Muze to byt v pohode, ale taky muzes vykrvacem velice rychle kdyz to odnese tepna.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#45 » ned 20. pro 2020, 09:00

Vycházím z toho videa, kde majitel při láteření zmiňuje, že to pes dostal do ucha, v článku je uvedenej krk. Tudíž "škrtnutím" jsem měl na mysli delší zranění od ucha šikmo dolů přes krk až asi k noze.
Předpokládám, že policajt střílel když se pes hnal proti němu, očividně netrefil hlavu na plno (což by byl asi víceméně z jeho pohledu střed).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů