Muž v Olomouci zastřelil na ulici syna své přítelkyně

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#16 » pon 15. úno 2021, 14:18

Sarkafarka.Loupeznik píše:Ať již logickým vysvětlením, že stejně účinný jako pistol je nůž nebo náklaďák, nebo příklady z praxe..


kapikacz píše:Určitě stejně účinný jako pistole nůž není. Kdyby byl tak se vyrábí jen nože a pistole nejsou potřeba a taky by musel být na nůž zbrojní průkaz


1. Účinnost zbraně tedy hodnotíme podle toho, zda je na ni potřeba zbrojní průkaz?

Jako třeba malorážka nebo signální pistole na zbrojní průkaz, donedávna i taser byl dokonce A.... A oproti tomu třeba katana, sekera, hradební kuše, předovka, katapult? Co třeba kopí? A co takhle cisterna s benzínem? A co mlýnek v kafilerce? Bagr?

2. Když je ta věc účinnější, tak se vyrábí jenom ona a ta méně účinná už se nevyrábí? K tomu ani není potřeba nic dodávat.

Zpět k tématu - ano je to tak, někdy mám pocit, že existují lidé, kteří si přečtou zprávy a pokud došlo k několikanásobné vraždě sekerou, tak to v nich nevyvolá skoro nic, ale pokud pistolí, tak najednou za to může pistole a cítí se nesmírně ohroženi. A za to můžou lidé, kteří ty zprávy píšou.

Ale globálně - když čtu opravdu ty diskuse pod články, tak většina lidí není vůbec tak blbá, jak se zdá z diskusí tady. Reagují v kontextu toho, co se opravdu stalo. Čili při masové střelbě ve škole opravdu řeší i dostupnost zbraní (tam je třeba šířit osvětu), ale u domácí zabíjačky většinou pistole nikoho nezajímá a řeší se vztahy v rodině apod.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#17 » pon 15. úno 2021, 14:53

Ja na to jdu lepe :) Syna pritelkyne mam rad jako vlastniho a na strelnici i doma muze dostat do ruky cokoliv, nemuze se dockat az mu bude 21 :)

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#18 » pon 15. úno 2021, 15:11

dan píše:
LukynZ píše:s chlastem u sebe zbraň mít neměl...
Jen ciste pro poradek - s chlastem ji nesmi nosit a nesmi s ni manipulovat (§ 29 odst. 3 pism. b), ale drzet (mit ji u sebe) muze.


To jo, ale bez naboju v zasobniku, komore atd a v nejakem uzavrenem obalu. Predpokladam, ze behem rvacky venku na ulici ji nevytahoval z obalu a neladoval nabojema...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#19 » pon 15. úno 2021, 15:19

Dle zákona "zbraň nenabitou náboji v zásobníku" neznamená, že v zásobníku nemohou být náboje. Znamená to, že ve zbrani nemůže být zásobník, ve kterém jsou náboje.

To by byly výlety na střelnici dost opruz ... často má člověk v tašce 10x naládovaný zásobník do pušky, pár zásobníku pro dvě tři pistole ... doma všechno vysypat, přenášet prázdné a na střelnici zase všechno naládovat...



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#20 » pon 15. úno 2021, 15:21

"ji nevytahoval z obalu a neladoval nabojema" - jak keby rozopnutie batohu a zasunutie zasobniku trvalo dva tyzdne



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#21 » pon 15. úno 2021, 17:10

Lidi, nechtěl jsem (už to tu bylo mockrát), ale nedá mi.
Nezaměřujte se na "nenabitou náboji v zásobníku", ale "za účelem přemístění" - tedy z místa A do místa B.
Místo A i místo B může být byt, chalupa, střelnice, honitba pro pistoli ne, policie - OSZBM, puškař a to je asi tak všechno.
Námitka bude, že účel přemístění nemusím dokazovat, ale musí se mi dokázat neexistence účelu. Tolik teorie. V praxi to bude nějak takto:
"Z okolností případu je jednoznačně prokázáno, že nešlo o přemísťování zbraně, ale pachatel měl zbraň u sebe za účelem jejího použití."
Takže bude rozhodnuto, že o držení nešlo. A zákon jasně říká, že co není držení, tak je nošení. Se všemi důsledky.

P.S. Jsem zvědav, co na to můj skorojmenovec-admin, který je zvlášť háklivý na OT.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#22 » úte 16. úno 2021, 08:54

Počkejte na výsledky vyšetřování. Už kdysi tu bylo téma o střelbě v hospodě v Zubří, kde hned většina lidí tady věděla, jak to bylo a jak se do hospody nesmí nosit zbraň, atd. Nevím, jestli jste to ale tehdy sledovali dál - soud střelce osvobodil, protože NO. Přitom podle většiny komentářů zde a na Novinkách by měl střelec při nejlepším sedět na doživotí, protože všem bylo jasné, jak to je. Takže, dokud nebude známo víc, tak je úplně zbytečné tady k tomu diskutovat.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#23 » úte 16. úno 2021, 10:46

Piggy píše:....

P.S. Jsem zvědav, co na to můj skorojmenovec-admin, který je zvlášť háklivý na OT.


"Skorojmenovec" na to tolik, že v tématu se nemá tlachat o něčem, co je řešeno jinde. Tady se to už nikdy nedohledá a informace jsou ztracené nebo roztahané všude možně.

Nadále pouze konkrétně k dané události.

Jinak doporučuji to, co píše v předchozím příspěvku Střelec - nedělejme z toho tady diskusi na Novinkách.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#24 » úte 16. úno 2021, 10:47

Výsledky vyšetřovaní se v lepším případě dozvíme až za několik týdnů, ale spíš měsíců a do té doby tu už nic přínosného nenapíšeme. Téma jsem založil kvůli informaci pro ty co nečtou tyhle noviny. Nic víc.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#25 » úte 16. úno 2021, 10:56

Mohl se taky objevit místní svědek .. jinak si prostě počkáme až se to vyšetří. Vzpomínám na ten incident v Brně, to taky nakonec stálo za to si počkat na rozuzlení.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#26 » úte 16. úno 2021, 14:23

Tak vzhledem k tomu, že mu na místě nebyla vrácena zbraň a není vyšetřován na svobodě, ale byl vzat do vazby a bylo zahájeno stíhání za vraždu, tak bych to na vyvinění neviděl ... prostě holt vražda. Když by neměl pistoli, tak by ho třeba vykrvil nožem. Statisticky takové případy budou. Bohužel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti