přeprodávání zbraní

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#16 » čtv 4. bře 2021, 14:25

A to mu hrozí? Přece zbroják měl a zbraně registroval, ne? /probíralo se na začátku/



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#17 » čtv 4. bře 2021, 14:41

snad píše:Zřejmě to nejzávažnější je nedovolené ozbrojování. Kvůli tomu, že nedovoleně podniká by mu domovní prohlídku neprovedli.



Nebudťe naivní, pokud vám orgáni budou chtít něco prokázat v této oblasti, tak vám vlezou i do baráku. A stačí, že se otočí na střelivu co tam najdou. Jestli přes něj prošlo 350 ks zbraní a ikdyby půlka byla v různé ráži, tak máte munice vagon. A jelikož to kupoval venku, je velice pravděpodobné, že k tomu i kupoval munici. Zejména, když by to byly třeba výběhové ráže nebo málo u nás dostupné. A on ten jejich slavný CIP zas není tak dlouho na světě, jako střelivo do starých flint či pistolí. A bez střeliva si z těch zbraní prostě nezastřílíte. A jak píšou v tom bulvár- plátku nedovolené výrobní provedení, takže by to k tomu odpovídalo. Tedy aspoň si to laicky myslím.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#18 » pát 5. bře 2021, 06:50

Pisou v clanku:
- prodal 350ks v cenne vetsi nez 0,5mio
(Ne zisk)
- snazil se z toho mit hlavni obzivu
(tohle asi vadi jak statu, tak lidem s prodejnama..dane, nedodrzovani predpisu)
- asi strelivo bez CIP
(Pri tom mnozstvi se neni cemu divit)

Plus zarizoval nakup za hranicema.. Buh vi jak legalne dovoz. Mozna ho naprasil nekdo v zahranici. Mozna zhrzeny zakaznik, mozna obchodnik s zivnosti.

Aneb ono se to podnika za dobre ceny, kdyz neplatim dane, nedrzim obchod s najmem, bez trezorove mistnosti s alarmem...atd.
Tak hadam. Nepreji mu to. Porad si myslim ze stat ma resit vetsi pripady uniku danni, ale tak to bejva.
Krades hodne - Rittig si v pohode.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#19 » pát 5. bře 2021, 09:19

Ono spíš ho nahlásil berňáku na 99% aktivní úředník, když neustále přihlašoval a obratem odhlasoval (každý ví, kolik úředníků je na jeho vlastním OSZBM). Když přeženu a to samé by dělal s auty, tak myslíte, že 350 aut by mu prošlo bez povšimnutí úředníka? Prostě evidence je kontrolována a pán asi není nejostřejší tužkou v penálu, to je celé. Horší je, že když už si na někoho berňák jednou zasedne, tak už se to s ním veze.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#20 » pát 5. bře 2021, 10:25

expres, v kterém článku?
Co jsem já četl 2-3 články, tak tam bylo, že si přišel na půl milionu, tedy že jeho zisk byl půl milionu. Což znamená cca. 1400 Kč vejvar na každém kusu. A ano, souhlasím, podstatné je to nedovolené podnikání. Těch 1400 z každé zbraně měl zdanit, po odečtení nákladů.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#21 » pát 5. bře 2021, 10:42

Cca 1400 na kuse (pokud nemají kupní smlouvy, tak těžko zjistí přesně) není kdo jaký zisk, když si to člověk vezme. Zjevně nakupoval laciné cetky a hned pouštěl dál. Kdyby byl o chlup chytřejší, tak koupil menší množství třeba sběratelsky zadaných zbraní a prodal pak ty s větším ziskem a možná by se dostal na stejnou částku. Možná by to neprodal hned a musel to doma chvíli dusit, než se objeví zákazník, co to zaplatí, ale o to by to bylo nejnápadnější. Prostě to ve mě značí o to víc hloupost pána. Viděl možnost rychlého zbohatnutí a tak se nemůže divit, že to tak dopadlo. Fakt mi není jasné, jak může někoho něco takového napadnout u takto hlídáné komodity, jako jsou zbraně. 350 žádostí o dovoz zbraně, možná podobné číslo NP (mimo C) a obratem odhlášení? To si fakt myslel, že si toho nikdo nevšimne? :D



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#22 » ned 7. bře 2021, 12:54

Cerpal jsem z prvniho clanku.
Jo jako podnikat na cerno u zbrani neni nejlepsi plan.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů