senior s pistolí za opaskem

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


snad
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » ned 6. čer 2021, 18:07

https://budejcka.drbna.cz/krimi/31380-s ... lidek.html
I přesto, že se zbraní nijak nemanipuloval, je podezřelý ze spáchání přestupku.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2 » ned 6. čer 2021, 20:12

Tak pokud ji mel viditelne, jenze to se asi nedozvime.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#3 » ned 6. čer 2021, 21:09

Na přestupek stačí nosit viditelně (§ 28 odst. 4 písm. c) zákona č. 119/2002 Sb.).



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#4 » ned 6. čer 2021, 22:16




bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#5 » pon 7. čer 2021, 11:28

Hm, na policisty pusobil zmatene. Nosil asi viditelne. Kandidat na odebrani ZP. Asi dobre v obecnym zajmu.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#6 » pon 7. čer 2021, 11:42

U sousedů mají vyjádření údajného svědka.
https://www.facebook.com/LIGA.LIBE/posts/4748119958532929?__tn__=-R
Popravdě, na mě naběhnout parta v těžkých balistikách se samopaly, tak asi taky působím poněkud zmateně.
(pokud bych ještě k tomu nepotřeboval přeprat spodní prádlo)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#7 » pon 7. čer 2021, 12:38

Pán měl vělké štětí, že tam byl někdo, kdo mohl svědčit v jeho prospěch. Bez něj by už byl v klepetech a bručel. Nedivím se, že byl zmatený, to by byl téměr každý i v mladém věku, kdyby na něj naběhlo deset policistů se zbraní. Smutná a hloupá událost, která snad dobře dopadne.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#8 » pon 7. čer 2021, 12:39

Sám nevím jak bych reagoval na jeho místě



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#9 » pon 7. čer 2021, 13:18

Zde od Vlastimila k příspěvku níže ( https://www.facebook.com/LIGA.LIBE/post ... 5618550363) tedy od přímého svědka, jak to vlastně bylo, cituji jej:
"...Byl jsem přímo svědek téhle události a musím se pána zastat. Stál jsem za ním ve frontě při vracení lahví od piva. Pán se předehnul a na okamžik se mu vyhrnulo tričko a bylo vidět na zbraň (asi tak polovina pažbičky). Šel kolem druhý pán který na něj ihned hrubě spustil. Pán se zbraní se mu slušně omluvil, přetáhl si přez ni tričko a šel pryč. Druhý pán ho pronásledoval ven a volal policii které "nakukal" že tam s ní někoho ohrožuje. Nic z toho nebyla pravda. Byl nekonfliktní ba naopak konfliktní byl pán co volal policii. Snažil jsem se mu ten hovor rozmluvit, protože mi to přijde strašně přehnané. Než jsem došel ke kase, tak se na místo sjeli snad všichni PCR z ČB. Všichni v neprůstřelných vestách a se zbraněmi v rukách. To všechno jen proto, že mu vykoukla pažbička z pod trička cca na 10 vteřin. Byl jsem hned svědčit ve prospěch pána se zbraní. Když i PCR zjistili, že nikoho ani náhodou neohrožoval tak sundali vesty. Snad to dobře dopadne..."

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#10 » pon 7. čer 2021, 13:42

Toho blba, co je zavolal a lhal o tom co viděl, by bylo třeba potrestat. Minimálně zaplatit ten zbytečný zásah.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#11 » pon 7. čer 2021, 14:09

Souhlas s Pattonem. Takovy blbci by si to zaslouzili.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#12 » pon 7. čer 2021, 14:32

Na zaplacení zásahu nejsou paragrafy, takže smolík. Ale možná, vlastně skoro určitě zadržený starší pán utrpěl nějakou újmu, dost pravděpodobně značnou a na to už je paragrafů spousta. A cena může být ve finále mnohem větší než kolik by stálo zaplatit ten zásah.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#13 » pon 7. čer 2021, 14:54

Dle skromného vystupování seniora si dovoluji odhadnout, že ten nikoho žalovat nebude. Leda by se na jeho kauze chtěl pohojt nějaký právnk, ale to pochybuji dvojnásob.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#14 » pon 7. čer 2021, 17:01

Nojo, prostě je potřeba předcházet i takovýmto "nehodám=srážka s blbcem" :-(

Takže prostě musíš vědět, že není vidět a je opravdu skrytě ....



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#15 » pon 7. čer 2021, 18:36

Hmm no na tohle téma jsem kdysi četl nějaké vyjádření MVČR (možná od paní Bačkovské, už nevím) a tam bylo napsáno že musí být prokázán úmysl nosit neskrytě. Pokud je zbraň zakrytá (nošena skrytě) a vykoukne při fouknutí větru nebo ohnutí se atp. tak to není přestupek, jelikož tam není úmysl. Nechce se mi to teď ale hledat...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů