Odrovice - Pán z množírny psů střílel na novináře

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#1 » úte 20. črc 2021, 11:00

video nahoře, nejprve výjde pán s "pistolí v ruce, rozhlédne se, zamíří a vystřelí
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-bles ... tocil.html

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#2 » úte 20. črc 2021, 11:36

:lol: Ta redaktorka je úplně blbá.
Postaví se do rány se slovy "vy jako po mě budete střílet jo"? Ne asi bude ji umývat vlasy. Tak ji měl smahnout a darvinova cena by měla vítěze letos. :lol:

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#3 » úte 20. črc 2021, 18:49

Vetsina lidi zije v presvedceni, ze se jim nemuze v takovych pripadech nic stat, protoze prece nikomu nic (protipravniho) neudelali. A predpokladaji u ostatnich podobnou soudnost, jakou maji sami...

V realu ale clovek proste obcas narazi na nekoho, komu je vsechno jedno.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#4 » stř 21. črc 2021, 09:44

Z čeho střílel? Je to co2 vzduchovkový revolver nebo flobert revolver?

dle sousedů je pán myslivec

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-bles ... -basa.html

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#5 » sob 24. črc 2021, 09:31

podle včerejší reportáže v televizi, tuším nova, byl revolver flobert



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#6 » pon 26. črc 2021, 15:15

nejak tam nectu nic o tom, ze by zavolali PCR a vlitla tam zasahovka, jak melo byt spravne.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#7 » pon 26. črc 2021, 15:24

Proč hned zásahovka?
"policisté ... ho vyzvedli v Odrovicích a odvezli na služebnu. Muž jim zbraň odevzdal."



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#8 » pon 26. črc 2021, 15:49

Ja zil v domeni po videu ze slo o plynovku. Flobertka jo? Tak toho mela dojet spacifikovat zasahovka. Flobertka dokaze zabit cloveka. Tvl co je to za pracloveka a jestli ma ZP sebrat okamzite.
Uz jen tyrani zvirat je prasarna, na toz ostrou na nekoho strilet...

Ted jsem zkoukl ten blesk a strilet z flobertky je jen nebezpecne vyhrozovani :shock: :shock: :shock: To je ulet.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#9 » pon 26. črc 2021, 21:36

K ty zásahovce.. Ono asi bude hodně záležet na tom, jak to popišete do telefonu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#10 » úte 27. črc 2021, 07:28

Expres: to jsi myslel vážně, nebo ironicky?



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#11 » stř 28. črc 2021, 08:35

citace: "Dle Kneubuehla jsou doložena smrtelná zranění střelou s energií cca 5 J [30].
Saarelainen považuje za životu nebezpečnou střelu o dopadové energii 80 J [32]. Podle Hirta
et al., je ranivost závislá na poměru dopadové energie střely vůči ploše jejího příčného
průřezu. Za smrtelnou hranici považuje u střel ráže 3 – 18 mm cca 50 J∙cm-2"

Flobert naboj dosahuje v 9mm i ke 100J.
Jsem zvykli na staré terčovnice u kterých se "výkon" starého náboje nepohybuje do 7,5J..
V případě že měl flobertu ala vzduchovka, tak ok.
Jinak se pak nedivte že nás veřejnost vnímá špatně, neb ani tou vzduchovkou není dobrý na někoho mířit na tož střílet.

ps. střelba v Brně nedávno plynovkou tak přijela i speciálka a hledala toho člověka. Tento případ a zvláště zda je myslivec se ZP nám dělá medvědí službu...



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#12 » stř 28. črc 2021, 08:47

Pravděpodobnost smrtelného zranění je velice silně závislá na místě zásahu - pro různé orgány bude potřebná energie rozdílná i o dva řády.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#13 » stř 28. črc 2021, 09:29

Vycházím z toho, že nejčastěji prodáívaný flobert má energii max. jako vzduchovka, jinak by se nesměl volně (nad 18let) prodávat. Ano, vím že po zásahu bludného nervu flusbrokem může dojít ke zpomalení srdečního rytmu a zástavě srdce. Psalo se o tom ve Střelecké Revui už před 30 lety. Jenže to bylo v kolonce rarity. Náboj, který by měl nad 16J je na ZP a u pána na fotce o tom dost silně pochybuji. Myslím, že střílel přávě proto, že si byl jist, že se reálně "flobertkou nemůže nic stát".
V téhle kauze se sešli dva debilové.. "Vy na mě budetě střílet?" "Tak si chvilku počkej a uvidíš".. :roll:



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#14 » stř 28. črc 2021, 12:35

Taky mě překvapila naivita redaktorky. Na druhou stranu, co čekat od zaměstnance bulváru.

Pán už ZP nejspíš nemá. Těch paragrafů, co mu můžou přišít je celkem dost. Nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví nebo i vražda ve stádiu pokusu. Tepláky má skoro jistý.

Pánovi asi hráblo a ta dotěrná redaktorka byla poslední kapka.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#15 » stř 28. črc 2021, 14:12

Nevím, v čem vidíte naivitu či chybu redaktorky, střílel téměř hned jak tasil, holka se od začátku kryje, a už po tom prvním výstřelu bylo jasné, že střílí nějakou sra*kou. Nijak ho neprovokovala, do žádné rány se dobrovolně nepostavila, ten idiot střílel v reakci na podzdrav "Dobrý den" bez nějaké šance na to, aby mohla zdrhnout. Za mě tam byl debil jen jeden, sorry, despekt k bulváru mě ještě nedonutí tvrdit opak. Redaktorka jen není připosraná, na což ten tragéd spoléhal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti