Tak to je střelec ...

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#61 » čtv 4. led 2024, 15:34

Nedávno byl kontext Nice - to by se nesmělo jezdit náklaďákem?

Je opravdu potřeba hysterii ještě přikrmovat místo abychom ji tlumili?

Ale s tím koncem souhlas - bouchačka se mezi lidmi netahá, nemíří se na lidi a nestřílí se z ní. Je to věc kultury a zvyklostí. V tomto ohledu je to blbost, vždycky byla a bude.



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#62 » čtv 4. led 2024, 16:16

Nepochopil jsem to s tou hysterii ?



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#63 » čtv 4. led 2024, 16:24

Tak, novináři se už snad vyčerpali, experti už nic nového neprozradí. Nevím, jak je to na sockách. Řekl bych, že se emoce klidní.
Příští týden si pozval Rakušan lidi na "kulatý stůl" (bude tam někdo z Lexu?). V pátek by pak měl teoreticky zasednout bezpečnostní výbor sněmovny, kde mají probrat aktuální i případné nové pozměňovací návrhy.
Tak uvidíme.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 697

Příspěvek#64 » čtv 4. led 2024, 16:35

Vždycky si vzpomenu jak kamarád donesl na naší venkovskou oslavu Silvestra 2000 pumpu a o půlnoci to venku rozjel, že jsme pak další pulhodinu neslyšeli vlastního slova.
Tehdy to naprosto nikomu z těch spousty lidí nepřišlo nepatřičné, či nebezpečné. :)

Jo, to byly časy.
No, když nad tím přemýšlím, tak na venkově by se asi ani dneska nikdo nad tím nepozastavil :)



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#65 » čtv 4. led 2024, 16:35

Ještě obecně k tématu si neodpustím poznámku, předpokládám že můj názor tady nebude populární ale na to kašlu. Při každé návštěvě strelnice posiluje moje přesvědčení že půlka lidí co tam je by vůbec nemělo mýt zbrojní průkaz, úroveň manipulace a alespoň trochu bezpečného chování je otřesná .



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#66 » čtv 4. led 2024, 16:38

Venone, taky si neodpustím poznámku. Myslím, že jsi jediný, kdo zbrojní průkaz myje.



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#67 » čtv 4. led 2024, 16:40

Tak to pardón ale za obsahem si stojím.



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#68 » čtv 4. led 2024, 16:44

Promiň, musel jsem.
Možná je to i tím, jak se o své ovečky stará správce. Některým nováčkům stojí za zadkem a vyškolí je za každou chybu. Vytřídí tak z přepravy ty, kteří si nedají a nedají říct. Taková edukace střelecké veřejnosti.
Když na to kašle, je to někdy o strach jenom nakouknout k palpostům.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 697

Příspěvek#69 » čtv 4. led 2024, 16:44

Venon píše:Ještě obecně k tématu si neodpustím poznámku, předpokládám že můj názor tady nebude populární ale na to kašlu. Při každé návštěvě strelnice posiluje moje přesvědčení že půlka lidí co tam je by vůbec nemělo mýt zbrojní průkaz, úroveň manipulace a alespoň trochu bezpečného chování je otřesná .

Příklad?



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#70 » čtv 4. led 2024, 16:52

Mnoho taková je moje zkušenost.



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#71 » čtv 4. led 2024, 16:56

Nechodíš na střelnici někde v Mostě? Jeden odtud se právě předvedl.



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#72 » čtv 4. led 2024, 17:06

No právě když vidím tu úroveň tak se ani nedivím že tomu frajerovi v Mostě to vlastně přišlo jako dobrý nápad.
Chápu že tady se mnou nebude nikdo souhlasit a jestli máte jiné zkušenosti tak vám závidím ale lakovat si to na růžovo taky není řešení



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#73 » čtv 4. led 2024, 17:16

Moc střelnic jsem nenavštívil, na rozdíl od většiny tady.
Ale pár komerčních, jednu klubovku a jednu policejní. Nikde nebyl problém. Vysvětlili pravidla, chvilku se nám věnovali a když neviděli problém, šli na kafe. Když mohl být problém (větší počet lidí bez ZP), věnovali se nám trvale.
Nikdy jsem větší problém nezaznamenal.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 555
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#74 » čtv 4. led 2024, 17:17

JirkaCV píše:Tak, novináři se už snad vyčerpali, experti už nic nového neprozradí. Nevím, jak je to na sockách. Řekl bych, že se emoce klidní.
Příští týden si pozval Rakušan lidi na "kulatý stůl" (bude tam někdo z Lexu?). V pátek by pak měl teoreticky zasednout bezpečnostní výbor sněmovny, kde mají probrat aktuální i případné nové pozměňovací návrhy.
Tak uvidíme.


Ano Jirko, zástupci LEX se tam pochopitelne chystají. Tohle je ale uplně to nejhloupější místo, kde se na takovou věc ptát, tvůj stranou zmíněný dotaz jsem našel vlastně jenom náhodou. Příště zkus tenhle dotaz položit rovnou na členském fóru, prosím. :) Máš tam větší jistotu toho, že se ti dostane odpovědi.



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#75 » čtv 4. led 2024, 17:20

Pravda, jdu na to.
Ale nemyslím, že je to nejhloupější místo. Nebyl to ani tak dotaz, jako řečnická otázka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host