Opět Niza, aneb proč je třeba nosit i v kostele

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu
Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#31 » pát 30. říj 2020, 16:10

A není to jen HOAX? Když jsou ve Francii nože vlastně zakázané? Nebo jsou ještě zakázané málo, jen trochu?



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#32 » pát 30. říj 2020, 17:46

Zakázané jsou, ale počítám, že to byly špatně znehodnocené kusy nelegálně dovezené ze Slovenska. Chtělo by to nějakou směrnici. Aby se sjednotily pravidla pro pohyb zboží. Vyzkoušené to už mají.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#33 » pát 30. říj 2020, 17:51

Taky je jasne, ze v mesite by se to nestalo, takze kdyby se kostely zmenily na mesity, byl by to prinos k bezpecnosti ve francouzskem chalifatu.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#34 » pát 30. říj 2020, 18:23

vidocqcz píše:To je zajímavá úvaha. Pokud bych šel kolem sám a věděl, že se uvnitř děje "tohle".

Takhle přesně jsem to myslel. Ten kostel si představuju jako takovej ten klasickej středověkej, temnej. A nejhorší, je, že v takový situaci se může stát, že mimo útočníka se tam třeba nožem ozbrojí ještě někdo další, nebo příjde ještě někdo z venčí. Přitom nejde ani tak vlastní bezpečí, ajkože spíš eskalaci situace a to v kontrastu s možným opakem - tedy vlezu dovnitř a zpacfikuju útočníka. Zkrátka je tam dost tenká hranice mezi snižováním škod a jejich zvyšováním a dost to ovlivňuje náhoda. Nemluvě o tom, že by bylo drsný, kdyby mě sejmul policajt nebo někdo další mimo útočníka a já byl pak označen za komplice.

Osobně bych asi zvolil variantu někde mezi - vytočil bych tísňovou a šel dovnitř, přičemž bych ale spíš "kryl" ústupovou cestu, než abych postupoval hloubš. Samozřejmě v závislosti na okolnostech, pokud by se jednalo o dvě malé místnoti, tak je to něco jiného, než centrální loď pro stovku lidí a několik dalších sálů a [nevím jak se v kostelech říká těm dalším místnostem]

Zkrátka to není jednoduchý, schvalně se zkusím zeptat kámošů od PČR, zda maj nějaký postupy třeba pro případ, že jsou mimo službu atd...



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#35 » pát 30. říj 2020, 18:37

petr benda dostal 10 let za to, že se pokusil chránit i někoho jiného než sebe
pokud jsem přímo na místě a jsem v obraze a opravdu teče krev tak zasáhnu,
ale nebudu suplovat práci policie, když vím, že si náš stát nepřeje, aby byl útočník omezován na svých právech



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#36 » pát 30. říj 2020, 18:51

hackerjack píše:Všichni odpovědní jsou vždy "šokováni brutalitou", "rozhodně odsuzují" a "v této těžké chvíli projevují".
Podle mě odpovědný funkcionář nebo vrcholný politik nemá vůbec právo být "zděšen" nebo podobně "otřesen" - smí, ba musí být "pobouřen" či "rozezlen". Neměl by totiž působit jako bezradný ustrašenec, a to ani v případě, že nemá žádné skutečné řešení.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#37 » pát 30. říj 2020, 19:02

Hujer Viktor píše:petr benda dostal 10 let za to, že se pokusil chránit i někoho jiného než sebe
pokud jsem přímo na místě a jsem v obraze a opravdu teče krev tak zasáhnu,
ale nebudu suplovat práci policie, když vím, že si náš stát nepřeje, aby byl útočník omezován na svých právech


Cože dělal Benda? :lol: To snad nemyslíš vážně.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#38 » sob 31. říj 2020, 16:24

Idahou píše:.... záleží spíš na skillu a schopnosti


toto je skoro jako lidová demokracie

omluva za OT

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#39 » sob 31. říj 2020, 16:37

Obrázek

a jak se nam o chudacka malyho hezky staraji... :blicismajlik:

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#40 » sob 31. říj 2020, 16:43

Odkud je ta fotka? Všude píšou, že pachatel zadržen ve vazbě. Tenhle vypadá docela postřeleně.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#41 » sob 31. říj 2020, 16:45


Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#42 » sob 31. říj 2020, 16:51

Aha díky, asi přestávám číst český média. Nic se tam nedozvim a když už tak neúplný nebo špatný informace. . . doufám, že si to olovo užil, než ho uspali.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#43 » sob 31. říj 2020, 18:08

Int1m1thy píše:a jak se nam o chudacka malyho hezky staraji... :blicismajlik:

A toho tam maj nechat vykrvácet, nebo co?

Víc mě zaujala ta informace, že ho údajně střelili 14x, ale prej řval "bůh je veliký" ještě když ho nakláadali do sanitky, takže asi byl něčím nadopovanej

S0far píše:Aha díky, asi přestávám číst český média. Nic se tam nedozvim a když už tak neúplný nebo špatný informace. . . doufám, že si to olovo užil, než ho uspali.

Na ceskenoviny (web ČTK) to bylo, ale nepostřehl jsem podrobnosti o těch údajných 14 ranách
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/urady ... 16/1952129

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#44 » sob 31. říj 2020, 18:41

Idahou píše:A toho tam maj nechat vykrvácet, nebo co?

To by měl odbytý moc rychle a hladce. Naši předci se se zbabělci útočícími na dnešními slovy "měkké cíle" uměli velice dobře vypořádat. Smrt pro takové byla dlouho toužebně očekávaným vysvobozením. Pokud byli zranění dokonce je někdy léčili (v mezích tehdejších možností), aby si trest mohli náležitě a v plné síle užít. Navíc pokud se jednalo o muslima dovedli mu zařídit, aby se nemohl dostat do toho jejich nebe.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#45 » sob 31. říj 2020, 18:43

14 ran?
To by mohlo byt na zalobu a vynest policajtum 2 roky a 2 mesice, ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů