Čekanice - odsouzení jednatele

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu
Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#1 » pát 4. čer 2021, 10:22

Sice to dávám do "nestřeleckých" událostí, ale je to takový zvyk... Taky pokud se o následujícím diskutuje někde jinde, omlouvám se, ale nenašel jsem.

Na LEXu vyšel odkaz na Táborský deník, který se věnuje kauze postřeleného muže poblíž střelnice v Čekanicích.
https://www.jcted.cz/taborsko/v-kauze-z ... -jednatel/

O kauze jsem nevěděl a ani ji tedy nijak nesledoval, ale několik věcí nechápu a ani článek se jim nevěnuje. Zejména - jak to? Na té střelnici je povolené střílet těmito rážemi, chlap měl zbroják a podle článku i dostatečně dlouho na to, aby tam mohl ty zbylé dva vzít. Já tam jednou taky bral lidi a správce byl dost striktní v tom, aby vždy střílel jen jeden člověk pod mým přímým dohledem. Pokud někdo z nich vystřelil třeba pod úhlem 45, tak ho sice správce mohl vyhodit, ale to už by bylo stejně pozdě...

Celé se mi to zdá, jako že vznikla potřeba někoho odsoudit a střelec všechno splnil, správce všechno splnil, tak se prostě někdo "udělal" na právnickou osobu. Ovšem pokud bychom šli do hloubky, tak asi spíš nevyhovuje posudek? Ale stíhat balistika, státem pomazaného, by se nikomu zase nechtělo... A do toho ten článek taky není zrovna objektivní.

Z Tábora pocházím a dřív jsem tam i střílel, tak mě to zajímá. Máte někdo více informací?

Link opraven. Peggy



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2 » pát 4. čer 2021, 10:31

Prý je to proto, že bylo špatně udělané dopadiště. Pod hlínou byla navezena suť a střela se odrazila od kamene. Řeší se to takto v diskusích na FB (někdo se tam vyjádřil, že je jedním ze střelců), takže to beru s rezervou.

EDIT:

Jsem jeden z tech tri co tam ted den strileli a nikdo z nas nic neporusil NIKDO a NIC. Strela se odrazila od kamene na dopadisti kam byla navezena puvodne sut a posypana hlinou. howk

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#3 » pát 4. čer 2021, 10:53

No, proto postupně ubývá střelnic, kde se dá střílet výkonné střelivo.

Prostě dostřel 2,5 km a smrtící účinek po celé dráze letu ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů