IDPA

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#76 » úte 7. zář 2021, 07:39

Pokud jsi vstoupil do IDPA organizace, tak tam je pravidelný roční poplatek.
A myslím, že je to napsané i v české verzi textů, co k IDPA jsou.
Máš pak nižší startovné a tak ...

A zadávat údaje platební karty někam, kde si neumím přečíst, co tam píšou je co ??? ......

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#77 » úte 7. zář 2021, 08:54

No já taky ,mimo jiné, psal že to je moje blbost. Do IDPA jsem vstoupil jen a pouze proto abych mohl střílet další závody (reálně jsem využil jeden). Samozřejmě při platbě jsem musel zakliknout jakýsi souhlas (opět moje blbost) a nečetl jsem podmínky. Prostě mě nenapadlo že jim tam dávám souhlas k automatickému prodlužování a souhlas s inkasem (znovu opakuji moje blbost). Prostě mě to ani nenapadlo. Jsem členem i IPSC a tam je to prostě tak, že když nezaplatím tak už členem nejsem. (Nemůžu pak střílet Level 2 a výše). Stejně tak LEX (nezaplatím, nemám nárok na slevu na startovném)..
Chybami se člověk učí... no :(



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#78 » úte 7. zář 2021, 11:03

Albert: Hodně předplatných v oblasti médií a zábavy (deníky, časopisy, VOD, počítačové hry) takhle funguje. Byť je to samozřejmě kalkul, že člověk to bude chtít používat, je to asi i zjednodušení pro ty, co to skutečně používají, aby nemuseli každý rok (a často i v různou dobu) řešit u padesáti věcí, že je mají zaplatit na další rok. Holt je potřeba číst podmínky...



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#79 » pon 29. lis 2021, 19:46

Bohužel, popularitě IDPA takové vyfikundace neposlouží. Ono je těch 40 USD v různých částech světa různě velká částka.
A pokud je v ČR jeden organizátor, asi by měl na takovou věc ve vlastním zájmu upozorňovat. Z jednoho upozornění v tématu by nikomu ruce neupadly...



guttata
Příspěvky: 104

Příspěvek#80 » čtv 20. led 2022, 20:02

Pročetl jsem pravidla IDPA a potřeboval bych vysvětlit jednu drobnost. Pouzdro, čl. 8.5.N. "Přední okraj pouzdra nesmí být více než 1 ¾ palce (4,5 cm) pod čelem závěru nebo 1 palec (2,54 cm) pod zadní částí válce revolveru.". Používám naprosto běžné pouzdro od RH Holsters na G19 a s překvapením jsem zjistil, že tento článek nesplňuji. Pochopil jsem to ustanovení špatně, nebo jste si fakt všichni pořídili zvlášť pouzdro na IDPA? Díky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#81 » čtv 20. led 2022, 21:00

no, ono to není "čelo závěru".... v originále je "breech face", což je to druhé "čelo"... vlastně to odpovídá dnu nábojnice, když je v komoře (nepřekvapivě tedy jde o stejné místo jako totéž pravidlo pro revolvery)
Obrázek



guttata
Příspěvky: 104

Příspěvek#82 » čtv 20. led 2022, 22:20

Mac.42 díky, díky, to se mi ulevilo.



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#83 » pát 10. čer 2022, 14:45

Mezinárodní mistrovství IDPA v červenci na Olešku - tak bude se ten závod konat nebo ne ? Registrace na odkazu není možná a dokonce jsem slyšel, že závod je zrušen. Ovšem na ofiko stránkách české IDPA není o zrušení ani zmínka. Ví někdo něco více v této záležitosti?



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#84 » pát 10. čer 2022, 19:09

Mac.42 píše:no, ono to není "čelo závěru".... v originále je "breech face", což je to druhé "čelo"...
Jenom qůli terminologické čistotě: "čelo závěru" je jenom jedno vepředu (to na obrázku od Maca), to co původně omylem měřil guttata, je spíš "prdel závěru" :geek:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti