Kam se poděly brokovnice?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#16 » úte 2. dub 2019, 18:51

Já bych tahal taky z kapsy, kdybych měl na zbrani trubkový zásobník.
u pistole mpi taky zásobníky tahám z kapsy.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#17 » stř 3. dub 2019, 11:38

Mám od číňanů za 5$ opasek na 25 nábojů. Ten jsem teď zapomněl, tak jsem měl patrony v kapse. A na brokovnicovém LOSu pásek nesmíš mít vůbec a z kapsy to tahají všichni. Jasně, pokud tampojedeš pro medaili, tak zásobník, brát náboje po 4 kusech a nadvakrát to ládovat. Jinak není šance, je to o tom, kdo rychleji nabíjí :)

Pásek: https://bit.ly/2OHzlan

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#18 » stř 3. dub 2019, 11:51

Co shell holder na brokovnici, než to lovit z kapsy ? Jestli se nemýlím, podle pravidel LOSu jsou situace na max. 12 ran, povoleno je 8+1 ve zbrani a max.6 v zásobníku na zbrani.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#19 » stř 3. dub 2019, 12:18

Jo, na LOS, pokud to vyhovuje pravidlům... Na IPSC to chce asi minimálně pásek s našroubovanýma držákama na trubky :D

Nevíte, jestli pravidlům LOSu a IPSC Standard vyhovuje vyfrézování ládovacího portu brokovnice, jak to dělají sporťáci na 3gunu?



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#20 » stř 3. dub 2019, 12:41

Shell holder se na LOSu většinou povoluje.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#21 » stř 3. dub 2019, 12:44

LOS Brokovnica :

... 4. Úpravy zbraně
Úpravy zbraně směřující k její vyšší spolehlivosti nebo zvýšení životnosti zbraně jsou povoleny. Pokud se na
zbrani vyskytují pojistné mechanismy, mohou být upraveny pouze způsobem usnadňující jejich obsluhu, nebo
snižující jejich hlučnost. Úpravy, které mají za následek snížení bezpečnosti zbraně, jsou zakázány.
5. Jmenovitě zakázané úpravy u všech divizí
Návleky na spoušť rozšiřující ji mimo obrys lučíku. Úpravy odstraňující nebo omezující pojistné mechanismy ...


Takze sposobom ze to neznizuje bezpecnost, nevidim dovod preco nie. A k tomu shellholderu - potom co raz lovis po vreckach a pozeras na ostatnych, tak ti to neda a kupis ho :).

Inak brokovnice - ak vyssie mocnosti po prestavbe strelnice daju, dufam ze sa dohrabeme k tomu zacat robit aspon srandamatche pre brokovnice u nas v Lisove. Ale este to par mesiacov potrva.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#22 » stř 3. dub 2019, 15:20

Vlastně bych se mohl stejně zeptat i na IPSC pušky. V kalendáři Alsa Pro jsem našel jen 2x Žalany (únor, září) a jinak na levlu 1 v celé ČR nic. Připadá mi, že se zájem překlápí směrem k PCC a zachraňujou to asi jen LOSí klubovky :D

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#23 » stř 3. dub 2019, 16:19

Ona to zase taková sranda není. Problémy se střelnicemi, většinou hlukem. Opařany total out, Žalany řeší stížnosti na hluk, co vím.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#24 » stř 3. dub 2019, 17:57

Njn, když se nepostará EK, postarají se frajeři s rodinnými domky :x Asi to s plány na nákup dlouhých nebudu přehánět...



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#25 » čtv 4. dub 2019, 07:09

Mě by zajímalo jak to že jim někdo dal stavební povolení v oblasti zatížené hlukem. To je furt, že se někdo stěžuje na hluk a co jsem slyšel úřady i soudy odmítají uznat námitku, že střelnice tam byla dříve.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#26 » čtv 4. dub 2019, 07:47

Je celkem snadné si představit, že "nestranný" a "objektivní" soudce, pokud náhodou sám není střelec, upřednostní potřebu bydlet před nějakým pochybným právem bláznů do zbraní :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#27 » čtv 4. dub 2019, 08:15

to není o právech bláznů střílet
na místo střelnice si klidně dosaď kamenolom
prostě fyzická osoba provozuje živnost, jestli hospodu, lom či střelnici, by mělo být fuk



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#28 » čtv 4. dub 2019, 08:21

Problém je právě to, že měření hluku se nedělají před stanovením územního plánu, ale asi až při stavebním řízení. Takže územní plány se stanovily jaksi ledabyle. Navíc v některých vesnicích se územní plány stanovovaly naposledy snad už za komárů. A tehdy se na to tak nehledělo. Obzvlášť když ve stejné lokalitě vám např. 200m nad hlavou lítaly stíhačky, na kterých se učili lítat libyjští a iráčtí piloti, kteří absolutně ignorovali předpisy o tom, kde můžou zapnout forsáž...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#29 » čtv 4. dub 2019, 09:57

Územní plány všech obcí jsou už samozřejmě dávno nové, povinnost byla tuším někdy do roku 2016. Spousta majitelů a provozovatelů střelnic se na zahrnutí těchto pozemků do ploch zatížených hlukovou zátěží při tvorbě ÚP vy....la, ať už z neznalosti nebo laxnosti. A teď se diví.....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host