Vhodný střelecký sport a kategorie



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#31 » čtv 23. črc 2020, 09:53

To si moc nedovedu představit, když si vybavím kam směřuje hlaveň při tasení od boku a od apendixu. To by stálo za to tam dát laser a sledovat stopu - jak střelím dozadu? Dozadu bych řekl, že může mířit spíš od boku. Moc si nedokážu představit tasení z apendixu tak, abych namířil za sebe. Od boku spíš.
Něco mi uniká?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#32 » čtv 23. črc 2020, 09:54

Vyzkoušej to, na chirurgii to s Tebou proberou :-)

Já si ale myslím, že lepší je se nestřelit vůbec.

Přijde mi, že v každé debatě je tu nějaký zlepšovatel, který tvrdí, že pravidla jsou úplně špatně a že on to ví lépe a že jeho představa, jak to dělat je jediná možná a správná .....



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#33 » čtv 23. črc 2020, 09:59

SlashKO píše:Kdyz na koulich, strilis ZA sebe, za tebou stoji lidi. Navic v uhlu treba i takovem, ze se strela odrazi mnohem dal za tebe.

Cože? :shock: OK, já myslel, že jde o zásah do vlastní hýždě versus tříselné tepny. Jak vypadá tvůj rozkrok, že věc pověšená "na koulích" se vtáčí směrem dozadu? Nebo to radši nechci vědět, takhle před obědem...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#34 » čtv 23. črc 2020, 10:00

Však píšu s laserem :-) Mě to jen zaujalo geometricky - k pravidlům se vůbec nevajadřuju.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#35 » čtv 23. črc 2020, 10:49

To asi záleží od velikosti pivase. Velké břicho tlačí na pažbičku a hlaveň pak může mířit i za střelce. S plochým břichem míříš kolmo dolu. :-D



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#36 » čtv 23. črc 2020, 11:31

Aha.. tak to asi vysvětluje rozdíl v geometrii mezi mnou a SlashKO :-)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#37 » čtv 23. črc 2020, 11:56

Taky pravda...

AIWBnot-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#38 » čtv 23. črc 2020, 12:02

To je skryté nošení i bez hader :-)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#39 » čtv 23. črc 2020, 12:04

kolombo píše:Přijde mi, že v každé debatě je tu nějaký zlepšovatel...

K tomu asi ta debata je, ne?

Když vezmu příklad tady z fóra, před 10 lety u nás skoro nikoho nenapadlo nosit na pistoli kolimátor. Dneska je situace jiná, ale chraň bůch aby se doplnila pravidla LOSu třeba o novou divizi. To ať radši daný střelec popírá ideu LOSu a trénuje na něj jinak, než jak nosí. Hlavně aby se na pravidla nesahalo... Můžeme se k nim chovat jako k desateru, nebo debatovat o možnostech rozumné změny.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » čtv 23. črc 2020, 12:30

ViralWinter píše:Taky pravda...


Geometrii máme podobnou, ale ...

Když po zbrani saháš, zytlačís hlaveň smerem dozadu a pažbičku dopředu a zbraň vytahuješ ne nahoru, ale směrem dopředu. V tuto chvíli míříš dozadu.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#41 » čtv 23. črc 2020, 12:41

Jenže já ji mám naplacato, takže ten pomyslný laser by svítil na stehno, koleno, před pravou nohu a pak vlevo šikmo a na cíl. Záleží to i na úhlu vůči opasku.
Zkusím to prakticky.
Kromě toho, když se tato teorie aplikuje na boční nošení, tak by měla hlaveň mířit přímo dozadu, bez clonění vlastním tělem, tedy ještě nepříznivěji, ne?

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#42 » čtv 23. črc 2020, 12:42

Jsem liberál. Navrhuji, aby se udělala zvláštní soutěž pro "apendixáře". Nechť si udělají svoje vlastní pravidla a svoje klání nechť si pořádají nejlépe bez účasti zástupců jiných kategorií, kteří si o tom mohou myslet svoje.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#43 » čtv 23. črc 2020, 12:51

Pokud jde o mě, já jen řeším geometrii a bezpečnost.
Když nosím, tak právě hodně vepředu, lépe se tak sedí a zbraň je méně patrná. Tak mě zaujalo, že jsou proti tomu bezpečnostní námitky , a není podstatné, že z oblasti LOS - tam se má střílet cimrmanovsky "jako ze života", tak mě samozřejmě zajímá, jestli tím nošením vepředu nedělám chybu nebo prostě jaké riziko to přináší. Doteď jsem si myslel, že riskuju ustřelení koulí nebo díru do vlastní nohy, kdyby pánbůh dopustil a pistole bez náboje v komoře sama vystřelila.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#44 » čtv 23. črc 2020, 13:20

Milkyway píše:Jsem liberál. Navrhuji, aby se udělala zvláštní soutěž pro "apendixáře". Nechť si udělají svoje vlastní pravidla a svoje klání nechť si pořádají nejlépe bez účasti zástupců jiných kategorií, kteří si o tom mohou myslet svoje.

A když se ti nelíbí, že Facebook maže příspěvky, místo protestování si založ vlastní Facebook. A když se ti nelíbí, že Schillerová zasekla sekeru 500 miliard, místo politické debaty nebo voleb se odstěhuj jinam. Hlavně nenavrhuj změny. Zákony taky neměníme přece! ;) :D

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#45 » čtv 23. črc 2020, 13:26

ViralWinter píše:Když vezmu příklad tady z fóra, před 10 lety u nás skoro nikoho nenapadlo nosit na pistoli kolimátor. Dneska je situace jiná, ale chraň bůch aby se doplnila pravidla LOSu třeba o novou divizi. To ať radši daný střelec popírá ideu LOSu a trénuje na něj jinak, než jak nosí. Hlavně aby se na pravidla nesahalo... Můžeme se k nim chovat jako k desateru, nebo debatovat o možnostech rozumné změny.

Ne, to rozhodně není totéž... diskuse kolem kolimátoru, laseru, nebo třeba baterky (anebo nakonec i velikosti zbraně/délky hlavně) směřuje k tomu, zda tím nositel nezíská nějaké zvýhodnění oproti ostatním soutěžícím a týká se to tedy sportovní povahy věci. (nebudu teď zabíhat do detailů, jak moc v tom hrají roli předsudky)
Diskuse kolem apendixu, ledvninek, podpažních pouzder apod. (ale mohlo by se to týkat třeba i vnitřních pouzder, byť to se asi nikdo neodváží) je problém bezpečnosti. To je fakt úplně něco jiného! Čas od času je někdo hrozně chytrej a potřebuje všechno podrobit diskusi, ale obvykle si přitom zapomíná nastudovat, že je to tisíckrát ohrané téma: viewtopic.php?t=4681

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů