Vhodný střelecký sport a kategorie



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#16 » úte 21. črc 2020, 08:44

Podla tvojich poziadavuek by boli pre teba preteky LOS v Hunter clube v Bratislave. Vacsina stage je bud z casti alebo cela v tme, baterka je povolena a odporucana. Podla pravidiel LOS-SK mozes pouzit aj apendix, obmedzene je ze naboj vtedy nemoze byt v komore, cize max kondicia 2 a vyssie. Na YT su aj nejake videa.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#17 » úte 21. črc 2020, 10:24

Obávám se, že pokud budeš trvat na apendix pouzdře, tak si asi moc nezazávodíš :-)

Nenapsal jsi nám sem lokalitu, která Tě zajímá, nevíme jak dlouho máš ZP a kolik už máš zkušeností. Zato máš spoustu připomínek k tomu, co Ti sem někdo napíše.

Byl jsem už na něčem jako LOS, na IDPA, na IPSC. Stále se stejnou zbraní, se stejnými pouzdry a dalším vybavením. Jen tam, kde chtěli skryté nošení, tak si beru vrstvu přes, buď jen košili nebo bundu, podle počasí. Na sbírání zkušeností to bezpečně stačí.



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#18 » úte 21. črc 2020, 11:13

Na začátek si dej vážně několik kvalitních kurzů. Bez toho bych nikam na závod vůbec nechodil. Poté zkus tohle - http://strelecky-kalendar.cz/ - není tam všechno,ale je tam toho dost.



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#19 » úte 21. črc 2020, 14:47

kolombo: Praha, ZP A, B, D, E 4 roky. Nikdy jsem nezávodil, jen chodím na indoor střelnici a mám za sebou Aegis K1, Hard Task DP1 a pak Hard Task Home Defense CQB (ten s FX Simunition).



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#20 » úte 21. črc 2020, 15:04

skagerak: Přesně tak. V IPSC pravidlech je v příloze nakreslená hranice před kterou žádná část pouzdra nebo zbraně nesmí. V threadu o výkladu pravidel LOS jeden rozhočí LOSu říká, že se to nesmí, jinej tma říká, že vždycky závodil se zbraní na druhé hodině. Pokud teda LOS vychází z ostatních disciplín (IDPA a IPSC), tak oficiální interpretace pravděpodobně bude, že apendix nelze... Problém je v tom, že pravidla LOSu definují, že pouzdro musí být na úrovni pánevní kosti, ale nespecifikují, jestli je to myšleno vertikálně (tedy nesmí být pouzdra ve výši pasu nebo steheňáky), nebo horizontálně (nesmí se apendix a SOB). Což sice chápu, že tohle může někomu kdo už v tom jede připadat jasný, ale já to z papíru bez dalších informací nevidim.



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#21 » úte 21. črc 2020, 15:08

tomak: Jedna věc je ale kurz kde se budu učit techniky jako odstraňování závad jednou rukou, střelba z retence atd., druhá věc je soutěžení v dynamické disciplíně. Kdyby byl nějaký kurz nebo instruktor co dělá soukromky, který by probíhal tak, že by se drillovaly nějaké základní stage a naučil bych se jak a co správně trénovat s timerem (tedy ne taktický kurz zaměřený na učení nových technik, ale střelecký kurz zaměřený na rozvoj střelecké výkonosti), to by mě zajímalo.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#22 » úte 21. črc 2020, 15:31

No, najdi si strelnicu kde sa to da ... pokial nie si v klube tak skus dat dokopy par ludi co to chcu robit, v najhorsom pripade si niekde dohodnite prenajom strelnice, rozdelte naklady, postavte jednoduche situacie a mozete sa tocit ...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#23 » úte 21. črc 2020, 15:32

Skoro bych řekl, že jsi asi proškolený dost, ne ?

Já bych, být Tebou, pokračoval buď s Aegisem nebo HardTaskem na vyšší level a ty závody si navštěvuj jaké chceš. I za tu cenu, že si koupíš ještě boční pouzdro :-)

Když na to přijde, tak tasení z apendixu si nasušíš doma, na závodech tasíš na většině situací stejně jen jednou ....

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#24 » stř 22. črc 2020, 10:37

gryphon: myslim, ze by ti mohlo vyhovovat nejake to drilovani, jako poradaji pomerne casto na Trigger Service v Brne. Byl jsem tam zatim 2x nebo 3x a bavilo me to. Mam za sebou HT DP1 a na LOS nemam odvahu (zatim), ale to Brno je fajn. Urcite to poradaji i jinde. Nicmene je asi pravda, ze to bude v duchu LOSu a tak mozna s appendixem bude problem.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#25 » stř 22. črc 2020, 11:07

treningy HT v Brandýse a na Olešku asi s apendixem půjdou, ale kolombo to říká správně:
na závody pořídit druhé pouzdro a tasení z apendixu pro případ NO si sušit doma (a taky nezůstávat u jedničkových kurzů... člověk pak snadno zjistí, že apendix má i řadu nevýhod)



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#26 » stř 22. črc 2020, 18:18

Mac.42:
A na těch HT tréningách se dělaj stage s timerem? Pak by mi bylo jedno, jestli se tomu formálně říká soutěž nebo ne, jde mi o zdokonalení se, ne o trofeje.
Mě u apendixu ani tak nejde o sub-second tasení ve stylu instagramovejch operátorů, jde mi o lepší kontrolu nad zbraní a přehled o ní během nošení. Při klasickým nošení se mi skrytost zbraně hlídá hůř, zejména při sedání, vstávání, ohýbání se, vystupování z auta atd. Kdybych chtěl apendix kvůli výhodě na soutěži, tak bych si rovnou mohl koupit takový to IPSC pouzdro.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#27 » stř 22. črc 2020, 19:04

Ne. Nerozumíš (nebo nechceš?).
Zákaz apendixu na soutěžích není motivován nějakou výhodou nositele (což je třeba právě to IPSC pouzdro mimo IPSC), ale popřením základních bezpečnostních pravidel... proto si žádný soudný pořadatel nevezme na triko nechat někoho tahat apendix na timer. (Možné to bude někde, kde budeš pravidelně chodit trénovat a všichni budou vědět, že máš bezchybnou manipulaci a každý moment pod úplnou kontrolou, ale určitě ne jako nováček, který si klade podmínky.)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#28 » čtv 23. črc 2020, 07:09

Účast na závodech není o trofejích, ale o zkušenostech, co tam získáš.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#29 » čtv 23. črc 2020, 07:42

Mac.42 píše:...popřením základních bezpečnostních pravidel...

Nechci plevelit vlákno. Máme tady jiné, kde se to dopodrobna a prakticky řeší? Jestli je výhodnější střelit se omylem do stehna ze strany, než zepředu a tak ;)



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » čtv 23. črc 2020, 09:38

ViralWinter píše: Jestli je výhodnější střelit se omylem do stehna ze strany, než zepředu a tak ;)


O boze, tak znova.
Kdyz mas pozdro na boku, strelis sebe.

Kdyz na koulich, strilis ZA sebe, za tebou stoji lidi. Navic v uhlu treba i takovem, ze se strela odrazi mnohem dal za tebe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 4 hosti