Vhodný střelecký sport a kategorie

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#46 » čtv 23. črc 2020, 13:36

mimochodem za mne je tu nejen problém nutného přemíření vlastního těla, ale také ztížené pozice rozhodčího, který může závodníka hůře kontrolovat (musel by být při tasení a ukládání před ním) a navíc se sám vystavit do roviny držené zbraně

EDIT:
a pak vlastně ještě jedna rovina rozdílu sport/bezpečnost = totiž ta sportovní omezení obvykle komplikují použití konkrétní zbraně (neustále demontovat zakázané příslušenství na závody), kdežto bezpečnostní výhrady k tasení jinak než od boku po tobě vesměs chtějí jen investici do náležitého pouzdra (což se mi osobně nezdá jako přemrštěné omezení)
Naposledy upravil(a) Mac.42 dne čtv 23. črc 2020, 14:05, celkem upraveno 1 x.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#47 » čtv 23. črc 2020, 13:42

OK, rozumím. Sportovní povaha věci je jasná. Já jsem narážel na to, že i návrhy o zřízení nové divize, jako USPSA/IDPA Carry optics jsou v LOSu z pohledu organizátorů vyloučená věc. Princip možnosti vůbec tu diskuzi otevřít a případně být ve vší slušnosti odkázán na předchozí vyřešení místo osobních útoků.

Místo toho se dozvím od osoby XY arogantní "založ si vlastní a k nám nelez, když se ti to nelíbí" což zázračně neplatí, když se to týká věci, ve které má XY zájem (cenzura Fb, Youtube, Twitter atd. třeba).

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#48 » čtv 23. črc 2020, 13:49

ViralWinter píše:
Milkyway píše:Jsem liberál. Navrhuji, aby se udělala zvláštní soutěž pro "apendixáře". Nechť si udělají svoje vlastní pravidla a svoje klání nechť si pořádají nejlépe bez účasti zástupců jiných kategorií, kteří si o tom mohou myslet svoje.

A když se ti nelíbí, že Facebook maže příspěvky, místo protestování si založ vlastní Facebook. A když se ti nelíbí, že Schillerová zasekla sekeru 500 miliard, místo politické debaty nebo voleb se odstěhuj jinam. Hlavně nenavrhuj změny. Zákony taky neměníme přece! ;) :D

Proboha, co to píšeš za voloviny? :roll:



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#49 » čtv 23. črc 2020, 15:33

:roll:



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#50 » čtv 23. črc 2020, 17:49

pavelg píše:Pokud jde o mě, já jen řeším geometrii a bezpečnost.
Když nosím, tak právě hodně vepředu, lépe se tak sedí a zbraň je méně patrná. Tak mě zaujalo, že jsou proti tomu bezpečnostní námitky , a není podstatné, že z oblasti LOS - tam se má střílet cimrmanovsky "jako ze života", tak mě samozřejmě zajímá, jestli tím nošením vepředu nedělám chybu nebo prostě jaké riziko to přináší. Doteď jsem si myslel, že riskuju ustřelení koulí nebo díru do vlastní nohy, kdyby pánbůh dopustil a pistole bez náboje v komoře sama vystřelila.


Pokial si strelis do nohy na vlastnej zahrade, mas pruser ty. Pokial si strelis do nohy na preteku, ma pruser organizator. Na Slovensku je v LOS povoleny apendix, ale zbran max v kondicii 2, co viem v inych disciplinach a krajinach neni mozne ani to. Ale nebudem nutit organizatorov nieco menit, lebo oni nosia kozu na trh. A komu sa tak hrozivo nepacia pravidla, ma moznost si vybrat inu disciplinu, alebo si urobit vlastny pretek s vlastnymi pravidlami. Ja osobne nosim v apendixe nadrcnute, na jednej hodine. Ale IPSC strielam z DAA X a LOS s Ghostom Hybrid s teck-lockom na boku. Pokial viem tak ziaden pretek nieje povinny.



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#51 » čtv 23. črc 2020, 18:47

Mac.42 píše:Ne. Nerozumíš (nebo nechceš?).
Zákaz apendixu na soutěžích není motivován nějakou výhodou nositele (což je třeba právě to IPSC pouzdro mimo IPSC), ale popřením základních bezpečnostních pravidel... proto si žádný soudný pořadatel nevezme na triko nechat někoho tahat apendix na timer. (Možné to bude někde, kde budeš pravidelně chodit trénovat a všichni budou vědět, že máš bezchybnou manipulaci a každý moment pod úplnou kontrolou, ale určitě ne jako nováček, který si klade podmínky.)


Evidentně se rozjel menší flamewar, nicméně já budu reagovat na poslední příspěvek, který byl adresován přímo mě. Evidentně nerozumíš tomu co píšu. Sám si začal o tom, že apendix má i svoje nevýhody, já na to odpověděl tak, že jsem uvedl svoje důvody proč apendix považuji za optimální. Z jakého důvodu je na nějaké soutěži zakázán mi je jedno, jde mi jen o informaci zda můžu soutěžit a nosit stejně, nebo jestli si musím pořídit gamer rig.

Že apendix popírá bezpečnostní pravidla a "nikdo soudný si to nevezme na triko" je tvůj (špatný) názor. Zaprvé, apendix je rozšířená a uznávaná metoda, kterou praktikují mnozí střelci a prosazují ji elitní insturktoři jako Langdon, Jedlinski, Cowan, u nás třeba Muller taky nosí G42 na apendixu. A ty se na mě obořuješ jako kdybych byl nějakej magor co chce mít derrigner v rukávu nebo co. Pokud si apendix nikdo nevezme na triko, tak proč jsou apendix pouzdra explicitně povolena na Hard Task kurzech včetně levelu kam chodí naprostí nováčci čerství po zbrojáku?

Zadruhé, pravidla IDPA dovolují namířit si na vlastní tělo při tasení nebo ukládání zbraně, pokud je při tom prst viditelně mimo spoušť. Dělají to proto, že spousta lidí je prostě tvarovaná tak, že jim zbraň v pouzdře prostě míří skrz bok. O počtu lidí, kteří si pořádně na pouzdro na boku nevidí a začnou při ukládání "pátrat" ústím hlavně a mířít si u toho skrze pánev ani nemluvě. Jak potom může být údajná nebezpečnost apendixu objektivním důvodem pro jeho zákaz?

Nevidim žádnej důvod se po mě vozit, že jsem "nováček co si klade podmínky". Je naprosto samozřejmé, že hledám takový sport, který nejlépe odpovídá mým potřebám a důvodům proč vůbec chci se střeleckým sportem začínat. Za to se nebudu omlouvat.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#52 » čtv 23. črc 2020, 19:22

V civilu taky nosím téměř výhradně AIWB kydex. Jeho zákaz na LOSu považuju za relikt z doby, kdy tu nebyla custom kydexová pouzdra a lidi nejčastěji nosili buď fobusy, nebo IWB hadrový pouzdra. Tehdy opravdu dávalo smysl nechat je, ať si raději prostřelí prdel/stehno, než tepnu v tříslu. Ať mi ale dnes nikdo neargumentuje nebezpečností AIWB kydexu, když pak na soutěži lidi můžou mít v kalhotech vytahanej kus hadru/kůže na 3. hodině s pistolí s nábojem v komoře.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#53 » pát 24. črc 2020, 06:01

gryphon píše:.....
Je naprosto samozřejmé, že hledám takový sport, který nejlépe odpovídá mým potřebám a důvodům proč vůbec chci se střeleckým sportem začínat. Za to se nebudu omlouvat.


Najít závod, který na 100% bude vyhovovat Ti dost omezí výběr. Takže buď ubereš ve 100% shodě na požadavky a nebo fakt budeš dlouho hledat.

Znám spoustu lidí, co nosí na apendixu, ale na závodech mají boční pouzdro. Řekl bych, že vědí proč. Ale než nám korona stopla obranářské drily, tak se kolektivně drilovalo a apendixová pouzdra byla možná.

Myslím, že na závodech si porovnáš s ostatními spoustu dovedností a že to za další pouzdro stojí :-)



rudla
Příspěvky: 8

Příspěvek#54 » úte 6. črc 2021, 20:10

Omlouvám se předem za nejapný dotaz, ale nevím o střeleckých soutěžích vůbec nic. Existuje něco, kde se střílí ve stoje z kulovnice přes otevřená mířidla, třeba i na větší vzdálenosti? Měl jsem možnost si takto zastřílet a dost mě to zaujalo.



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#55 » stř 7. črc 2021, 08:13

Ano,napr. bud ruzne souteze typu "vojeska puska do r xxxx", souteze v ramci SVZ/ KVZ, atd

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#56 » stř 7. črc 2021, 15:04

Ono se z velkorážné pušky taky nestřílí všude, ale třeba Hodkovice nad Mohelkou tam nějaké závody vypsané mají. Tam se z pušky střílet dá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti