Soutěže KVZ/SVZ



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#1 » ned 15. črc 2012, 17:33

Zdravím,
rozhodl jsem se, že si zkusím udělat ostudu na nějaké soutěži, po průzkumu možnosti na Liberecku mě nejvíc zaujala soutěž KVZ. Na webu SVZ jsem si v kalendáři našel konkrétní akci, co bych chtěl zkusit, 28.07.2012 VPs + DOMINO - VPs + VRs dle propozic, pořádá KVZ Jenišovice (šlo mi o soutěž jen s pistolí, bez pušky), je to otevřená soutěž i pro nečleny KVZ. Ale narazil jsem na problém, na tom webu v kalendáři píšou u soutěží jenom kouzelnou formulaci "dle propozic", ale ať hledám jak hledám, tak nikde na netu nemůžu najít, kde ty propozice mají :-(
Proto otázka, máte někdo zkušenosti se závody KVZ a kde k tomu získáváte ty propozice?
Díky za pomoc.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#2 » ned 15. črc 2012, 18:08

Tak zkus kontaktovat někoho z Jeníšovického KVZ. Jinak se většinou ( převážná většina ) soutěže střílí podle pravidel sportovní střelby, které jsou na http://svz-cr.cz/index.php?page=vp_obsah.
Na propozice se píše jen název disciplíny, popřípadě pro přehlednost někdy i počet ran do disciplíny.
např:
VPs,VRs 1 = 5+10ran na terč 135 P na vzdálenost 25 m
( je to střelba na přesnost, a tam se dají uznat výkonnostní třídy )



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#3 » ned 15. črc 2012, 20:05

Ten web SVZ jsem už celý prolezl, takže zhruba jsem si udělal představu co která disciplína je, že třeba ten závod 28.07.2012 VPs + DOMINO je kombinace mířenky a akčnější střelby na padací terče (proto se mi ten závod líbil), ale myslel jsem, že v propozicích budou další upřesnující informace, třeba jako kolik ran, co sebou nebo co naopak sebou ne :-) atd.
Jeníšovické KVZ se na netu moc neprezentuje, jediný kontakt mám na správce střelnice, tak zkusím vyzpovídat jeho :-)
Ale ještě doplňující otázka, protože jsem ještě na žádném závodě nebyl, tak nevím, jak se vybavit?
Zbraň je jasná, CZ 85 bez úprav + opaskové pouzdro, takže vyhovuje pravidlúm velkorážné pistole služebního typu.
Ale mám jenom dva zásobníky, bude to stačit? A opaskové pouzdro na oba zásobníky předpokládám? (to si budu muset nějaké pořídit)
Sluchátka jsou jasný, ale jak je to s brýlema, musím mít nějaký speciální, když budu mít i silné dioptrické? (ta má slepota)
Co střelivo? Když celou dobou střílím přebíjenky Alsa Pro, nikdy jsem jiné devítky nestřílel, mám je zkusit i na závod nebo na závod vzít něco lepšího? A nehrozí, že mi jiné střelivo bude střílet jinak než jsem zvyklý a nebude to potom ještě horší než přebíjenky?



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#4 » ned 15. črc 2012, 20:35

Já na závody KVZ do propozic dávám ochrana sluchu a zraku povinná. Sluch je jasný, žádný vystřelený nábojnice narvaný do uší neuznávám, jen sluchátka ( hluchátka ) popřípadě špunty. No a zrak tak tam těžko budu kontrolovat, z čeho že jsou skla. Píšu z netříštivého skla, nebo podobného materiálu. To je těžký, spíše to je na každém, ale brýle mít musí každý, kdo je na střelišti ( to spíš upravuje provozní řád střelnice ).
Střelivo je vpodstatě jedno, jen je zakázáno průbojné, a taky podle střelnice, tedy provozního řádu, co jim balistik schválil. Tak třeba před 10 lety bylo skoro na všech střelnicích v okolí zakázáno střelivo MAGNUM.
Ale zpět k přebíjenkám. Samozřejmě, se může použít, pokud v propozicích není uvedeno jinak, třeba na sponzorovaných závodech S&B se smí střílet jen jejich střelivem, v žádném případku však přebíjeným.
Někdy se disciplíny startují z pouzdra, někdy ze stolku, ale v Jeníšovicích bych to tipnul na pouzdro.
Většinou stačí dva zásobníky, tam je důležitý přebití, takže rozšíření šachty pro zásobník je výhodou. Je lepší mít i pouzdra na zásobníky, doporučuji takový ty otevřený, jako na IPSC. Jinak specifikace pouzdra je taky v pravidlech , takže se to dočteš.
Taky jsem viděl propozice, kde bylo uvedeno jen olovo, bezplášťové střelivo. Ale to nebude asi v Jeníšovicích , jinak ti poradit nemůžu. A nejsou propozice třeba na netu střelnice, kde se závod koná? Propozice jsou velice důležité, je to v podstatě ZÁKON pro určitý závod, podle nich se vlastní řídí vše.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#5 » ned 15. črc 2012, 20:52

Problém je, že jsem nenašel ani žadný web přímo střelnice Jeníšovice :-(



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#6 » ned 15. črc 2012, 21:01

V tomto případku ti nepomůžu, leda snad že bych se zeptal zástupce oblasti, jestli něco neví bližšího.



Pepa_1978
Příspěvky: 14

Příspěvek#7 » pát 20. črc 2012, 17:14

Ahoj, tento závod mě také zaujal a opět řeším obdobný problém jako Ty, nemůžu k závodu nic najít. Pokud bys něco zjistil, buď prosím tak laskavý a napiš to sem. Velmi rád bych se závodu zúčastnil. Bohužel mám také pouze dva zásobníky a zatím na ně nemám pouzdro, takže ho asi budu muset pořídit. Taky by mě zajímalo, jaké musí být pouzdro na zbraň. Mám vnitřní Dastu, kterou nosím na zadku. Pouzdro je pro leváka, ale mám silnou pravou ruku, takže mi to takto vyhovuje. Zajímalo by mě, jestli by mě s tímto pouzdrem nevyhodili :).

Ačkoliv s AlsaPro z bunkru také nemám problémy, tak co jsem se bavil s "opravdovými střelci, co chodí na závody, tak přebíjenky nepoužívají už jen z možného selhání. Těch 30 sekund, co bys musel čekat, než můžeš vyndat náboj z komory, Tě prakticky může vyřadit ze závodu, pokud se jedná o rychlostřelbu.

Jinak já jsem se zúčastnil pouze jednoho závodu v Ostroměři a bylo to super. Ačkoliv jsem nebyl z jejich klubu, tak se mnou hnedka komunikovali a příjemně jsme pokecali. Skončil jsem 12. z 28, tak mě to fakt nadchlo.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#8 » sob 21. črc 2012, 17:47

Tak jsem zkoušel volat p. Dědkovi, to je správce té střelnice, trochu se s ním znám z dob, kdy jsem dělal zkoušku na zbroják. Moc jsem toho nezjistil, propozice má jenom vytisknutý, neví o tom, že by byly někde na netu. Když jsem se zkoušel ptát co sebou, jak se vybavit, tak odpověd "zbroják, pistoli a sebe" :-D Když jsem zkušel upřesnit dotaz, že mám jenom dva zásobníky, nemám na ně pouzdra, sluchátka a další věci, tak reakce byla "to neřeš", tak teda nevím :-D Ale protože jsem dlouho nestřílel venku na denním světle, pořád jenom v bunkru, tak se tam chystám příští týden ve středu odpoledne zajet, zastřílet si a přitom omrknout propozice a něco dalšího zjistit.
A 12. z 28 je pěkný výsledek :-) To já doufám, že nebudu aspoň úplně poslední :-D



Pepa_1978
Příspěvky: 14

Příspěvek#9 » ned 22. črc 2012, 09:05

Tak super, sice zrovna v sobotu budu cca 80 km od Jeníšovic, ale dorazím, pokud nebude pršet. Brýle a sluchátka mám, ale pouzdro na zásobníky bohužel ne. Kdyby ses ve středu dozvěděl víc, tak mi to sem prosím napiš. Moc díky a v sobotu ahoj. Pepa

Ještě jen otázka, od kolika hodin je registrace? Tady je uvedené pouze datum:

http://www.svz-cr.cz/index.php?page=kalendar_05



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#10 » ned 22. črc 2012, 12:44

Vyhrožoval registrací od osmi hodin, nekřesťanská doba v sobotu ráno :-D



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#11 » ned 22. črc 2012, 22:46

Tady u nás v podkérkonoší začíná registrace od 8 hodin a pak zahájení soutěže vždy v 9 hodin. Ale jestli to bude i v Jeníšovicích, fakt nevim.
Vcelku mě překvapuje, že se nikdo ze jmenovaného klubu neozval, aby dal bližší info.



Pepa_1978
Příspěvky: 14

Příspěvek#12 » úte 24. črc 2012, 12:52

HonzaLBC:
Dnes jsem "nafasoval" náboje, sehnal jsem si pouzdro na zásobníky, vnější opaskové pouzdro na pistoli, takže snad budu na sobotu připravený :). Předpokládám, že se přihlašuje na závod osobně až při registraci. Už si přesně nepamatuji, jak velké jsou zásobníky na ČZ, ale kdyby bylo potřeba pouzdro a velikostně by Ti vyhovovalo, tak rád půjčím. Mám G19, takže pistolové pouzdro bude pro Tebe asi malé :(.

Už se těším na sobotu jak malej kluk, zato manželka jen doma kroutí očima :)

Měj se a v sobotu ahoj. Pepa



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#13 » úte 24. črc 2012, 20:00

Pepa_1978:
Přihlašuje se až na místě v sobotu.
Dneska jsem si byl asi po dvoutýdenní pauze zastřílet v bunkru 150 kousků včeliček ( nějak nebyl předtím čas :-( ), po první ráně jsem se skoro až lekl, nějak jsem zapomněl jaká je to rána :-D A taky mě vyděsil výsledek, střílel jsem na ten zelený vojenský terč na 25 metrů, serie po deseti ranách a výsledky v rozmezí 85-92 bodů, to bude v sobotu ostuda :-D Zítra jedu mrknout do těch Jeníšovic, tak potom písnu, co jsem zjistil nového a podle toho se pokusím taky dovybavit a připravit :-)
Ale nějak si nejsem jistý, jestli se tam taky ještě těším, když tuším tu ostudu, co mě tam čeká :-D Jak jsi na tom se střílením ty? :-)

Tak zatím
Honza



Pepa_1978
Příspěvky: 14

Příspěvek#14 » úte 24. črc 2012, 20:47

Ahoj,

já byl taky dneska ráno trénovat v bunkru. :) Pokud střílím na 10 nebo 15 metrů, tak je to prakticky vždy v černém (mezinárodní pistolový terč - jak byl u zkoušek). 20 m je už na hraně, aby vše bylo v černém, ale skutečný problém nastává na 25 m, tam už je ten rozptyl celkem velký a musím se přiznat, že jednou to dneska bylo i mimo terč, naštěstí alespoň v papíru :).

Když jsem byl v Ostroměři, tak se střílelo na 3 terče ve vzdálenosti 10, 15 a 20 m, takže mi to tam opravdu "sedlo". Ale také musím napsat, že Ti, co skončili na prvních třech místech vždy stříleli na 10 a 15 metrů nejvyšší hodnotu (dle druhu terče). Rozhodoval až poslední terč na 20 m a ten byl hrozně malý asi třetina toho zeleného a ještě zmenšený do výšky. Domnívám se, že měli laděné pistole - pokud vím, tak stříleli z ČZet (stavitelná mířidla, snížený odpor spouště). Opravdu jsem koukal a obdivoval, jak jim to šlo.

V sobotu to budou teprve moje druhé závody, tak se hrozně těším. O umístění mi vůbec nejde, jdu si jen zastřílet, něco se naučit a poznat nové lidi. 8-)

Jinak Tvoje výsledky jsou super! To bych asi takhle ani nedal :).



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#15 » stř 25. črc 2012, 19:27

Tak jsem byl dneska na tom průzkumu v Jeníšovicích, kopii propozic navíc neměli, tak jsem to aspoň ofotil mobilem (nic moc kvalita, ale dá se to vyluštit), když jsem propozice četl, tak jsem se trochu vyděsil :-D Bojím, bojím :-D
Zjistil jsem, že pouzdra na zásobníky musí taky být, tak skočím zítra na nákupy, sluchadla mi pujčí a brýle stačí dioptrické.
Taky mě vyděsilo vidět, jak tam střílí ostatní, prostě jenom jedna velká díra uprostřed terče v desítce, občas velké rozčilování se, když někdo trefil "jenom" devítku. Moje výsledky soucitně ohodnotili, že na začátečníka to není až tak hrozné :-D To bude v sobotu ostuda :-D

Propozice:
http://uloz.to/xC67KHS/propozice-rar

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host