Soutěže KVZ/SVZ



Pepa_1978
Příspěvky: 14

Příspěvek#16 » čtv 26. črc 2012, 07:19

Ahoj, moc díky za propozice, jdu to prostudovat. V tom případě si předem zamlouvám poslední místo, tak mi ho tam snad nikdo nevybere :)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#17 » čtv 26. črc 2012, 14:58

No o poslední místo bude asi bitka :-D
Teď zkoumám ty terče a vůbec se mi to nelíbí, do těch miniterčíků se ani netrefím :-D Navíc mi vyprší čas než stihnu vystřelit aspoň polovinu nábojů :-D



a) SČS-D1 - dvoustředový pistolový terč pro střelbu na přesnost - příloha č.1

vzdálenost středu zóny A od středu 10 = 21,5 cm
průměr zóny A a 10 = 5 cm – barva černá
průměr zóny B a 9 = 10 cm – barva černá
velikost zóny C = čtyřúhelník o stranách 15,13,13,a 10 cm – barva písková
průměr 8 = 15 cm – barva písková
průměr 7 = 20 cm – barva khaki
průměr 6 = 25 cm – barva písková
velikost 5 = čtverec o stranách 29 cm – barva khaki.

b) SČS-D2 - pistolový terč pro akční, kolektivní a štafetové střelby -příloha č. 2

velikost zóny A = čtverec o straně 5 cm – barva černá
velikost zóny B = obdélník 10 x 30 cm – barva černá
velikost zóny C = obdélník 20 x 25 cm – barva písková
velikost zóny D = čtverec o straně 30 cm – barva khaki

c) 135/P1- redukovaný pistolový terč 135/P (nekrytě ležící figura s kruhy),

d) 77-P (50/20) – mezinárodní pistolový terč pro střelbu na přesnost, ale z toho jen černý
střed.

e) Kovový padací terč Gong - terč ve tvaru kruhu, čtverce, obdélníku,
šestiúhelníku,trojúhelníku nebo i v jiném tvaru o celkové ploše 300 +-50 cm2.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#18 » čtv 26. črc 2012, 22:20

Ty terče jsou v pohodě.
1. SČSD 2
2. 135 P
3. SČSD 1
No a snad mezinárodní 50 na 20 nemusím fotit. Ten jste měli každý při zkouškách z odborné způsobilosti ( u KVZ je pojmenován 77-p )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#19 » pát 3. srp 2012, 07:29

Tak pánové, co závody?? První dojmy?? Jak to probíhalo a jak se vám to líbilo, a jak jste dopadli?



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#20 » pát 3. srp 2012, 09:53

Tak spokojenost, dobrá akce :-) Umístění není podstatné :-D 17. a 18. z 21 :-D Začínalo celkem 24 závodníků, ale 3 to v půlce vzdali. A už máme v plánu účast na dalším závodě :-) Příště budou výsledky lepší :-)



Pepa_1978
Příspěvky: 14

Příspěvek#21 » stř 8. srp 2012, 20:53

Ahoj, hlásím, že jsem byl ten 18. z 21 :). Až na to strašný vedro to nemělo chybu!



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#22 » ned 9. zář 2012, 12:30

Tak jsem včera absolvoval svůj třetí závod, v Jeníšovicích Zlaté hrábě, nějak mě začalo bavit dělání si ostudy na závodech :-D Můj výkon 178 bodů z 200 (20 ran na zelenou postavu 135 P) stačil na krásnou II.výkonnostní třídu, ale při té konkurenci, když mělo prvních deset M.VT a do 25. místa měli I.VT, to stačilo jenom na 32. místo z 37, takže ostuda, ale to se snad časem zlepší :-)



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#23 » ned 9. zář 2012, 15:58

II. výkonostní třída že by byla ostuda?
Blahopřeji



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#24 » ned 9. zář 2012, 16:48

Děkuji za blahopřání, ale stejně by M.třída nebo aspoň I.třída byla lepší :-)
No teď budu mít trochu čas na potrénování, další závod plánuju až 29.9. Krále střelců, tak uvidím, jestli bude zlepšení :-)



Mack
Příspěvky: 18

Příspěvek#25 » ned 16. zář 2012, 18:18

Čau všichni.
Chci všem, kteří mají zájem, nabídnout informace ohledně závodů KVZ - jizerská oblast. Takže kdo chcete například posílat propozice jednotlivých závodů, konaných v jizerské oblasti, stačí se na mě obracet na emaily:
rajskyplyn(zavináč)seznam(tečka)cz nebo na
mackcz(zavináč)ijablonec(tečka)cz
Není problém poradit i ohledně vybavení na závody a nebo kde co koupit.
Info: Dne 28.9.2012 (pátek) vás všechny zvu na závody do Hodkovic-červený lom, kde se bude konat super závod "Hodkovický speciál". Střílí se z velkorážné pistole 4 až 5 disciplín - žádná mířenka. Je nutné opaskové pouzdro na zbraň i na zásobníky, ochrana očí i sluchu. Startovné asi 120Kč. Začátek registrace asi od 8 (ale to si nepamatuju přesně-nemám to před sebou) - Jesli chcete, propozice přepošlu.
Mějte se.

Mack :)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#26 » ned 16. zář 2012, 20:04

Zdravím,

na ten Hodkovický speciál jsem dostal pozvánku, už uvažuju, že to zkusím, bude to zase něco nového, snad to ve zdraví přežiju :-) Jenom si nejsem jistý, jestli mi budou stačit dva zásobníky, vzhledem k předpokládané spotřebě střeliva nebo bude možné průběžně doplňovat náboje z krabiček po kapsách někde bokem v pauzách mezi střelbou disciplín?



Pozvánka

ke střeleckému klání, které pořádá střelecký klub KVZ Hodkovice nad Mohelkou,

v pátek dne 28. 9. 2012 v 9,00 hodin.

Srdečně zveme všechny příznivce střelby na dnes již tradiční klubový závod pod názvem

Hodkovický speciál

Jedná se o střeleckou soutěž jednotlivců, kde v disciplínách zaměřených na rychlost a přesnost můžete překvapit nejen sebe, ale i ostatní účastníky tohoto střeleckého setkání. A opět, jako každý rok, do poslední chvíle nebude nikdo vědět, co se střílí.

Předpokládáme 4 - 5 disciplín, kde budou kombinovány papírové a kovové terče a jiné záludnosti.

Předpokládaný počet nábojů – hodně / min.85 /

Podmínky soutěže / podmínky, za kterých je možná účast v tomto závodě/ :
1/ zbrojní průkaz nebo kvalifikovaný instruktor / dle zákona 119/2002 Sb. /
2/ registrovaná zbraň ráže 6,35 – 12mm, povoleny úpravy dle pravidel KVZ
3/ chrániče zraku a sluchu
4/ opaskové pouzdro na zbraň včetně pouzdra na zásobníky-obojí musí splňovat požadavky pravidel SVZ nebo IPSC

Upozornění: všechny disciplíny se střílí v ploše střeliště, čímž je použití stolků pro odložení čehokoliv vyloučeno. Všechny disciplíny se střílí s libovolným počtem nábojů, ve smyslu pravidel SVZ- se zvoleným počtem nábojů.



Pepa_1978
Příspěvky: 14

Příspěvek#27 » ned 16. zář 2012, 20:16

Zdar chlapi,

taky potvrzuji účast na hodkovickém klání. Už se nemůžu dočkat. Pro mě to bude též první závod tohoto typu. Stejně jako Honza mám dva zásobníky. Do každého z nich se mi vejde pouze 14 nábojů. Zároveň i pouzdro na zásobníky mám pouze na dva kusy. Bude to stačit?



Mack
Příspěvky: 18

Příspěvek#28 » pon 17. zář 2012, 07:00

Dva zásobníky - 1ks/14 nábojů by ti měl stačit. Já to pojedu s jednořadým STI, kde mám jenom jeden zásobník 10 nábojů a ostatních 5ks-9nábojů. Ale na jednu disciplínu ti 28 nábojů bude určitě stačit :D



Mack
Příspěvky: 18

Příspěvek#29 » úte 30. říj 2012, 14:11

Ahoj.
Tak uvedu zase nějaký ten závod:
03.11.2012 - Podzimní mířenka
- koná se na střenici v Hostinném
- registrace 8:30 až 9:00h
- střelba 5+30 na mezinárodní terč
- střelba 5+30 na zelený (nekrytě ležící figura) otočný terč - otočí se vždy na tři vteřiny a dá se
jedna rána (série 5 ran) = pak vyhodnocení terče a další série 5 ran
- více info na stránkách SBTS Hostinné
10.11.2012 - Rychlá mířená střelba
- koná se na střenici v Jenišovicích
- registrace 8:00 až 8:45
- mířená střelba 5+20 na zelený (nekrytě ležící figura)
- rychlá mířená sřelba na sestavy terčů, gongů atd.

Tak si přijeďte zastřílet 8-)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#30 » úte 30. říj 2012, 16:31

Ahoj,
toho 10.11. se chystám do Jenišovic, už jsem si dlouho neudělal ostudu :-D Ale nevěděl jsem, že tam bude i klasická mířenka, to bych mohl nasbírat aspoň pár bodů :-D Podle těch propozic co mám, to měla být jenom rychlá střelba. Ale mám trochu nejasno v terčích HOTE a Gong, jedno z toho jsou ty jejich "trubky" (co jsem minule tak "dobře" trefoval :-D ), ale jak vypadá ten druhý typ terče?

1/. RMS- VPs, 10 + 10 ran na 2 terče D1z - s přebitím v čase max. 90 s , bez nástřelu.
Vstoje na 25m, jednou nebo oběma rukama, bez opory,provedení z opaskového pouzdra.
V každém terči se započítá maxim. 10 zásahů, rána po čase je minus 10 bodů, více než 20 ran
je minus 10 bodů.. H = z

2/. RMS- VPs, provedení z opaskového pouzdra! Zvolený počet nábojů –min. 24 ks!
Terče: D1z; HONZA-A3;SČS-D2. Čas max. 90 s.
Rychlopalba s tasením na 6 x HOTE a 3 x Gong a na 3 terče papírové , na 20-25m vstoje, jednou nebo oběma rukama, časový limit max. 90 s od povelu „PÁLIT“, minimálně s 1x přebitím.Nástřel se nekoná. Přebití povinné! HOTE a Gong = 20 bodů. Hodnocení : H = z - t (zásahy minus čas)

Nejdříve se musí sestřelit všechny !!! HOTE - Gongy a potom se teprve může střílet na papírové terče. Pokud je v terči více jak 5 zásahů –nejlepší se škrtají. Terče se v každém kole vyhodnocují a zalepují hned na střelišti. Papírové terče se počítjí za podmínky sestřelených HOTE-Gongů.
Každá rána po čase 90 s je minus 10 bodů

3/. Akční střelba, provedení z opaskového pouzdra! Stanovený počet nábojů – 20 ks
20 ran na 5 x HOTE a 15 x Gong - vzdálenost 5 až 25 m; přebití povinné ! Čas max. 60 s.
HOTE = 5 bodů; GONG = 10 bodů Hodnocení : H = z - t (zásahy minus čas)
Za každou ránu vypálenou po uplynutí časového limitu se odečítá v daném kole 10 bodů.
Více než 20 ran je minus 20 bodů !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host