Když jdete na střelnici aneb "měl jsem zůstat doma :D "



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#1 » ned 12. úno 2017, 19:14

[img]
Fotografie0453.jpg
[/img]

Tak jsem se pokusil po čtvrt roce o pudovku na 10m, aneb někdy je lepší zůstat doma :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » ned 12. úno 2017, 19:16

Ja myslim, ze by to padouch neprezil, za me dobry :mrgreen:

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#3 » ned 12. úno 2017, 19:21

Mně se onehdá správce ptal, jestli jsem střílel z brokovnice :D



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#4 » ned 12. úno 2017, 20:22

Já byl dneska po podobný době a tak zklamanej sám ze sebe sem dlouho nebyl . Prvních 10ran sem naprosto nechápal co to je za děs od poloviny se to lepšilo dohromary do bylo 100ran v závěru už sem byl většinou v černým, ale sem tam to stejně uletělo, střílim na 15m, ale i tak taková ostuda, že sem si ani nefotil terč.
Když se mě správce ptal jak to šlo tak sem mu rovnou řekl, že takhle strašný sem to snad nikdy ještě neměl :-/ Bylo mi řečeno, že to je tou pauzou a chce to aspoň doma sušit.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#5 » ned 12. úno 2017, 20:32

Tak já mám zásahy většinou o dost lepší než je na fotce, ale také to má rozptyl, je to způsobeno hodně tím, že střílím bez dioptrických brýlí (mám +2,5D) a mířidla pořádně nevidím. Ale je to záměr, zvykám si tak, protože při reálném použití zbraně nebude na nasazování brýlí šance. Ale když jsou lidé na stavech kolem mě, tak ti to nevědí a tak se trochu za ty zásahy stydím...



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#6 » ned 12. úno 2017, 22:11

To se pohybuješ po světě s 2,5 dioptriema a nenosíš brejle?



venou83
Příspěvky: 8

Příspěvek#7 » ned 12. úno 2017, 22:18

Za mě je to na té fotce dobrý. Si myslím, že to někteří lidé moc řeší a všichni by chtěli být sportovní střelci :)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#8 » ned 12. úno 2017, 22:21

kurvajz píše:To se pohybuješ po světě s 2,5 dioptriema a nenosíš brejle?

No bohužel to tak je, ale dá se s tím žít :? Přesněji řečeno na čtení a jemné práce si je beru...



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#9 » ned 12. úno 2017, 22:23

Ty jo, tak to je síla...taky jsem to tak pár let praktikoval, ale pak už to fakt nešlo - nepoznával jsem lidi na ulici, nepřečetl číslo přijíždějící tramvaje :-D Takže jsem začal čočky, pořídil si brejle, ve kterejch vypadám líp než bez nich...a zpátky už bych to nechtěl ani náhodou

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#10 » ned 12. úno 2017, 22:58

Trochu OT - so svojimi -3.5 v pohode nastrielam s revolverom co poznam na 10m do postavy. Viac som neskusal. Inak samozrejme mimo sparringu nosim stale. Horsie je ked sa k tomu vekom pridava dalekozrakost ... posledne roky su mi niektore dlhe zbrane proste s cielnikom prilis blizko pri ociach :D.

K teme - mal som raz mesiac pauzu co som s prckom na nosenie strelbu flakal a ani nesusil (nejako toho bolo privela a proste som nemal naladu). Prve dva valce mi dali dost jasne najavo ze to trenovat prave pri revolvere s tazkou DA treba, potom uz to bolo lepsie.
Vtipne je tiez ist na sutaz so zbranou z ktorej mas vystrelenych dokopy 30 ran, nemas nastavene mieridla na 100m a vobec ju nemas v ruke :D. Tak ale sranda obcas musi byt aj na vlastny ucet ;). Mna to caka zase raz tuto sobotu.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#11 » ned 12. úno 2017, 23:01

Já to má jednoduchý - střílím konstantně stejně blbě :lol:
A za ten nástřel, co je tady vyfocenej bych byl celkem rád :-)

Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#12 » ned 12. úno 2017, 23:21

kurvajz píše:Ty jo, tak to je síla...taky jsem to tak pár let praktikoval, ale pak už to fakt nešlo - nepoznával jsem lidi na ulici, nepřečetl číslo přijíždějící tramvaje :-D Takže jsem začal čočky, pořídil si brejle, ve kterejch vypadám líp než bez nich...a zpátky už bych to nechtěl ani náhodou

On ale píše o brýlích na čtení, to je něco jinýho.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#13 » ned 12. úno 2017, 23:56

No, je dokázané, že po cca 50 ranách se to již zhoršuje.
Lepší méně ran a vícekrát jít na střelnici.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#14 » pon 13. úno 2017, 08:07

MM: Podobný závod s puškou jsem zažil nedávno. Puškohled krásně nastřelený, ale nesměl jsem ho použít, stejně jako kolimátor. Takže v jedné kategorii jsem střílel podle otevřených mířidel, která jsem ani nevyzkoušel. No a u AR se mi povolilo předpažbí a záložní sklopná mířidla byla tudíž k ničemu. Tak jsem si to dal alespoň mimo závod, abych si ověřil teorii o tom, jak střílí AR nastřelená na 50 m na vzdálenost 100 m:). Kolega si ten den rozjebal paralaxu při střelbě malorážkou. Takže jsme dopadli skoro jak sedláci u Chlumce. Příště jedeme zas, už nás to ale nepřekvapí:)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#15 » pon 13. úno 2017, 09:23

Bohuliby píše:No, je dokázané, že po cca 50 ranách se to již zhoršuje.
Lepší méně ran a vícekrát jít na střelnici.


nějaký odkaz by byl ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti