Když jdete na střelnici aneb "měl jsem zůstat doma :D "



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#16 » pon 13. úno 2017, 10:41

koko píše:On ale píše o brýlích na čtení, to je něco jinýho.
Není - má plusky, tudíž je dalekozraký, tudíž na čtení musí mít brýle v každém případě (případně má brýle do dálky a silnější na čtení).
Krátkozraký jedinec může dobře vidět miřidla, terč mu stačí vidět přibližně, takže klidně dosáhne slušné výsledky i bez brýlí.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#17 » pon 13. úno 2017, 11:00

Přesně tak, terč vidím výborně, ale mířidla jen odhaduji, vidím je hodně rozmazaně. Přesto ale na cca 10m většina zásahů jak s PPQ tak s PPS je v oblasti 10-9-8, takže to není tak zlé, opravdu se dá naučit i takto mířit.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#18 » pon 13. úno 2017, 13:52

Já to vidím na terčích. Druhá krabička je vždycky horší :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#19 » pon 13. úno 2017, 14:19

Jo, to je pravda, zhoršuje se to jakmile se unaví zrak tím, jak se člověk zoufale snaží zaostřit na mířidla, ke konci střílení musím někdy přerušit, podívat de do dálky a trochu se to zlepší.



Svan
Příspěvky: 11

Příspěvek#20 » pon 13. úno 2017, 16:30

Když už si tak hezky stěžujeme na zrak (taky ho mám na h.... na pravé oko kterým mířím začínám mít zelený zákal), o sluch jsem přišel před rokem když jsem si zapomněl nasadit chrániče a .308Win pod plechovou střechou byť jen 1 výstřel dokončil co už asi příroda načala a musím nosit naslouchátka ( cena do obou uší jako za slušnou odstřelovací pušku, baterie měním 2x týdně a stejně prt rozumím...).
Ale že se k tomu přidá snad i Alzheimer... Když jsem tuhle odjížděl ze střelnice z Ludvíkovic kam to mám 130km (trénoval jsem si 300m) zvoní mi mobil a někdo mi říká -"vy máte asi hodně zbraní, že jo...?" nechápal jsem o co jde a dotyčný pokračoval -"... právě se tady na střelnici chlapi dohadujou kdo si odnese domů tu pušku co tady zůstala na stavu..." tak mě napadlo jestli to nejste vy...?"
Já debil jsem tam zapomněl odstřelovačku Savage i s puškohledem ...
Jerště že jsem si prodloužil zbroják minulý rok a nemusím na vyšetření k doktorovi. Tož tak...



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#21 » pon 13. úno 2017, 17:18

Fotografie0395.jpg


Tak jsem to dneska o něco vylepšíl :D

Opět pudovka na 10m vytáhnout a sypat :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#22 » pon 13. úno 2017, 18:15

Promiň, ale to je koko... (musel jsem :-)). Od cca - 1,0 na 25 m uvidíš tak akorát flek místo terče, takže nenastřílíš nic, pokud neříkáš nastřílet tomu, trefit se vůbec do papíru. Nehledě na fakt, že už na natažené ruce nevidíš mířidla ostře.
Jinak k tématu, když to vypadá, že jednodušší by bylo vysypat náboje do kýble, tak raději kafe se staříky a doufat, že příště to bude lepší.

Piggy píše:
koko píše:On ale píše o brýlích na čtení, to je něco jinýho.
Není - má plusky, tudíž je dalekozraký, tudíž na čtení musí mít brýle v každém případě (případně má brýle do dálky a silnější na čtení).
Krátkozraký jedinec může dobře vidět miřidla, terč mu stačí vidět přibližně, takže klidně dosáhne slušné výsledky i bez brýlí.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#23 » pon 13. úno 2017, 18:20

Sem se v tom ztratil, ale já při svojí dioptrický vadě a bez brejlí nebo čoček uvidím dobře akorát tak hledí pistole...mušku už jen tuším...a terč bych trefil tak na 5 metrů...jak je dál, tak maximálně brokovnicí :-D



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#24 » pon 13. úno 2017, 18:53

Čemu říkáš sypat? Po jedné, po dvou, celý zásobník?

Pavluso píše:
Tak jsem to dneska o něco vylepšíl :D

Opět pudovka na 10m vytáhnout a sypat :D



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#25 » pon 13. úno 2017, 19:19

píchneš to na terč a pošleš celej zásobník a opakuješ... čim rychleji tím lépe :) dva zásobníky a lepím a pak opakuju :) Na mířenku mám Carabine M1 :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron