Jak probíhají střelecké závody s krátkou zbraní?



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#1 » stř 20. pro 2017, 22:02

Zdravím všechny,
mám otázku jak probíhají střelecké závody s krátkou zbraní, někde se udává / velkorážnou/ asi tím myšleno .38 sp. , 9mm a více.
Od registrace střelců, poplatky za závod, průběh střel , vyhlášení.
Počítají se jenom body nebo je bonus i za rychlost střelby?
Nebo je čas pevně dán a jde jenom o body a přesnost?

Jsou předepsané nějaké náboje nebo je klasický standard FMJ nebo snad nějaké zbytečně drahé terčové?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#2 » stř 20. pro 2017, 23:10

Zavisi od konkretnej sutaze a usporiadatela. Najlepsie ist si vyskusat nejaku otvorenu "klubovku" v okoli. V propoziciach su potom popisane detaily ohladne pripadnych kategorii podla zbrani, sposobu strelby / bodovania, povoleneho streliva a jeho predpokladanej spotreby. A ked povies ze si zaciatocnik a niecomu nerozumies, nikto ti hlavu neodhryzne. Lepsie raz zazit ako 10x citat. Prides, zaregistrujes sa / zaplatis startovne, pripadne skuknes ako strielaju ini a odstrielas tiez. Zaklad je dodrzovat pravidla manipulacie so zbranou (bud zdoraznene priamo v propoziciach alebo dane prevadzkovym poriadkom strelnice).

Ked pogooglujes tak najdes pravidla (ci uz mierena strelbu / LOS / IPSC). Ale pokial to nie je podla narodnych / medzinarodnych pravidiel tak to fakt zavisi na konkretnej sutazi - vacsinou dane aj moznostami strelnice a tym kolko do toho usporiadatelia mozu / chcu vrazit prace.

Nedavno som bol tu v okoli na "sranda akcii" co bola mierena strelba (3+10), otocny terc (5 ran za 5 sekund, 6 sekund na prebitie, 5 ran za 5 sekund) + situacia s kombinaciou papierovych a kovovych tercov na rychlost.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#3 » čtv 21. pro 2017, 06:56

Ve zkratce:
Úvodní breefink, seznámení střelců s požadavky na bezpečnost, organizační pokyny.
Po té samotný závod. Liší se samozřejmě podle druhu závodu (mířená, LOS, IPSC, Parkur atd, atd...)
Ukončení závodu, vyhlášení výsledků.

Ad velkorážná pistole: v propozicích závodu (případně v pravidlech dané disciplíny) je určena minimální ráže použitého náboje, případně další požadavky jako třeba minimální výkon (PF) apod. Na některých střelnicích je např. zakázáno používat výkonější střelivo jako třeba Magnum, Tokarev apod. Některé disciplíny nepovolují použití plášťovaného střeliva, střely SWC apod.

Ad. Počítání bodů a času: to se opět liší podle disciplíny. Něco se střílí na čas, při čemž platí že čím rychleji a přesněji tím lépe, někde se střílí na dosažené body kde rychlost není důležitá ale přesto je třeba dáno že určitý počet ran je omezen časovým limitem (třeba 5 ran do jedné minuty).
Terčů je taky nepřeberné množství druhů. Někde se střílí "pouze" zóny které jsou buď hodnoceny bodově nebo jsou penalizovány, nebo klasické terče pouze s bodovým ohodnocením, ocelové terče, pohyblivé terče atd.atd...



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#4 » čtv 21. pro 2017, 18:20

Děkuji za odpovědi, asi budu ještě chvilku hledat na internetu jak sr liší různé závody a pravidla, potom asi zkusím něco amatérského a uvidím jak to půjde.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#5 » pát 22. pro 2017, 07:35

Odkud jsi ? Třeba ve středu se v Jeníšovicích střílí Silvestrovská prda :-)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#6 » pát 22. pro 2017, 11:54

Buldam píše:Děkuji za odpovědi, asi budu ještě chvilku hledat na internetu jak sr liší různé závody a pravidla, potom asi zkusím něco amatérského a uvidím jak to půjde.

Jak píšou kolegové, lepší jednou zkusit než desetkrát o tom číst. Doporučuji začít losíkem, nebo klubovým losem. Když řekneš, že jsi začátečník, vše ti bude opakovaně vysvětleno i ze strany rozhodčích. Jediné, co je třeba mít, je vhodné pouzdro a aspoň dva zásobníky, zbytek se dá vyřešit na místě.



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#7 » pát 22. pro 2017, 12:13

Kolombo
Já jsem z Prahy 4.

Mobil man
ok to znamená koupit druhý zásobník, k 9mm ,protože sice jednu pistoli mám se dvěmi zásobníky ,ale v ráži .45 Tzn. Drahé patrony a subcompact
Což není asi na závody vhodné.
A říct že jsem začátečník v závodech mi problém nedělá



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#8 » pát 22. pro 2017, 12:15

A číst jsem si chtěl alespoň o tom co píšete:
Losik, klubovým losem,mířená, LOS, IPSC, Parkur atd, atd...).
Vždyť já v tom mám teď guláš



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#9 » pát 22. pro 2017, 15:17

Buldam: Začni na těchto stránkách. Nahoře máš záložku LOS. Přečti si pravidla a zaměř se na cvičení LOS, LOSík.
V Praze pak dělá Hawk, NoCompromise.house pravidelně tréningy a LOSík. Základy Ti určitě dá. Později pomůže s opravou chyb.
Až zkusíš toto jako úvod do dynamiky, tak můžeš treba zkusit mířenku na Magnum v Suchdole.
Dál si názor uděláš sám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron