IDPA



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#46 » čtv 6. pro 2018, 18:45

Dobrá :roll: :roll: :roll: v tom případě moje otázka směřovala tedy na Hawka a na někoho z LOSu, jestli třeba o něčem takovém neuvažovali. Ať se vyhneme podobným moudrům a objasněním typu kdo a co je LOS, milý uncle. Snad už je to jasný :roll:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#47 » čtv 6. pro 2018, 19:01

Tomak:
když se nepřihlásis na LOS ty, přihlásí se někdo jiný. Nemám pocit, že by závod los nebyl naplněn. Vždyť po otevření registrace je plno 50 lidí za 20 minut. Tak velký je zájem. Na nějaké sladovani kalendářů se vám každý vyprdne, protože to nejde, protože to není záležitost jedné osoby.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#48 » čtv 6. pro 2018, 19:41

Ok... tak jsme si to vysvětlily a pojďme zpátky k IDPA ;-)

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 335

Příspěvek#49 » čtv 6. pro 2018, 20:16

nic jsi nepochopil, milý Tomaku, jinak by jsi nemohl dávat takové naivní dotazy, na které nejde odpovědět :crazy: a plynou z toho jen ty moudra... no, je to diskuze...
ale teď už jen IDPA :)
howgh!

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#50 » čtv 6. pro 2018, 23:18

Tomak píše:.......Je mi jasný, že zařídit to asi nebude žádná sranda, proto se ptám, jestli je něco takovýho v plánu. Já sám bych toho rád objel co nejvíc a proto by mě mrzelo se rozhodovat na úkor čeho co vynechat a kam jet.....


A co kdyby jsi vykomunikoval s předstihem u známých pořadatelů soutěží tak půl roku dopředu sestavování kalendářů konkrétních závodů na další sezónu..
Mohl by jsi jim doporučit jaký závod mají postavit v jakém termínu.Bylo by přece škoda se muset rozhodovat co vynecháš.
Čím lépe s jednotlivými pořadateli doladíš termíny,tím měně toho mrzení budeš mít.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#51 » pát 7. pro 2018, 08:28

IDPA !!!!!!

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » pát 7. pro 2018, 15:26

Asi tak. Jakákoliv snaha vyhnout se kolizi je nereálná. Už nyní jak jste psali se sejdou někdy dva i více závodů v jeden víkend nebo den a to i v rámci LOSu, natož se to snažit kočírovat napříč organizacemi. To nelze a zase by se stalo to, že by všichni jeli na jenom ten jeden závod, tzn. půlka lidí by kvůli kapacitě zůstala doma.

Termíny se vypisují dle možnosti střelnice a lidí. Třeba Otrokovice nastavují kalendář rovnou na rok dopředu, někdo adHoc.

Věřím, že se disciplíny i vzhledem ke své podobnosti nebudou vzájemně omezovat. Já třeba loni odjezdil tolik závodů LOSu, až mi z toho dobře nebylo :D. Bohužel neznám celkový počet závodů LOS z loňska, ale bylo jich hodně a mohl jsi jich tím pádem hodně vynechat a pořád jsi měl plnou účast v poháru. Což ale ruku na srdce nemělo zase tolik lidí. Takže se střelci schází v rámci sezony hodně různorodě. Plný počet závodů v pistoli v roce 2008 mělo cca 35 střelců z 559, co se ročníku účastnili. To není moc. Takže si myslím, že kolize nejsou na pořadu dne :-)

Mimochodem termíny IDPA na 2019 už jsou vypsané na fóru. A jak si všimnete, tak jich není mnoho. Organizačně to bohužel není tak otevřené jako LOS, takže start IDPA bude pozvolný a mnohem striktnější.

Věřím, že se brzy dočkáme i mezinárodní expanze LOSu na Slovensko, kde se už střílí, ale ještě tam neprobíhá kooperace jaká by mohla. Podobně Švýcarsko a další. Tady bych trochu apeloval na činovníky, že by mohli být trochu akčnější a popostrčit LOS zase dál.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#53 » stř 12. pro 2018, 22:50

Tak jsem dočetl pravidla. Pro střelce LOS nic, co by nešlo zvládnout. Ale formální náležitosti "pod licencí" budou pro organizátory a rozhodčí pěkný záhul.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#54 » čtv 13. pro 2018, 13:27

2 HawKCZ:

1/ Nešlo by pls dát k dispozici pravidla v DOC, PDF ?
2/ U čtyř závodů 2019 by nebylo možná špatné lehce posunout začátek závodu a předřadit krátké školení pravidel pro závodníky.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » čtv 13. pro 2018, 13:49

2 majlont:
1/ Zatím není finální verze překladu, ale připravujeme je v PDF. Originální pravidla zde: https://www.idpa.com/wp-content/uploads ... k-2017.pdf
2/ Ano, přecházející den bude úvod do pravidel IDPA.

Vše bude evedeno v propozicích akce v lednu.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#56 » čtv 13. pro 2018, 15:59

Ale zopakoval bych důležitý dotaz. Kolik se musí sejít střelců, aby byla otevřena (vyhodnocena) divize?

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » pon 21. led 2019, 02:15

PaF píše:Ale zopakoval bych důležitý dotaz. Kolik se musí sejít střelců, aby byla otevřena (vyhodnocena) divize?


Promiň za pozdější odpověď. Minimum jsou 3 střelci, přičemž se už nerozdělují do výkonostních skupin. Předpokládám, že se ptáš kvůli revolveru, tak pokud se tři sejdete, určitě dorazte ať už v jedné z revolverových divizí nebo BUG-R ;-).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#58 » pon 21. led 2019, 08:47

Na kolik ran je jedna střelecká situace?
zjistil jsem, že se zbraní Springfield xd-s s největším zásobníkem nesplnim v Bug-s limit (4 a 5/8") výšky xd-s (5") a zajímá mě, zda si vystacim jen se dvěma kratšími zásobníky na situaci (omezení vložených nábojů vím)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#59 » pon 21. led 2019, 09:51

Pravidlo 6.6.11 Na ideální vyřešení stringu nesmí být potřeba více než 18 nábojů.


Otázka je jak to budou mít chlapci postavené ale obávám se že dva šuplíky bude málo...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#60 » pon 21. led 2019, 10:13

Ok děkuji vyřešeno.

V Tom případě mě teď napadlo, že střelci Bug-s s třemi zásobníky á6 nábojů v zásobníku nesmí minout ani jednou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti