Střelba z pistole versus puška



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#1 » pon 25. čer 2018, 11:12

Zdravím, mám dotaz na vzájemný vliv střelby z pistole a z pušky.
Snažím se o terčovou střelbu z pistole. Nějak se to postupně pomalinku lepšovalo. Asi před třemi týdny jsem se pustil do střelby z dlouhé, ve stoje, bez opory, otevřená mířidla, několikrát týdně. Mám subjektivní pocit že se střelba z dlouhé zlepšuje, zvlášť na 50m a více. Ale najednou se nějak nemůžu porovnat s pistolí.
Tak mám dotaz, může se střelba z obou zbraní nějak ovlivňovat? třeba používáním jiných svalových skupin a tak? Nebo jsem prostě zase momentálně levej :-)
Díky



hulvath
Příspěvky: 20

Příspěvek#2 » pon 25. čer 2018, 12:39

Ale to je prece jasny, to je tim ze neznas teorii pazbeni. Mohu ti napsat nekolik strucnych tezi ?



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#3 » pon 25. čer 2018, 12:42

No jasně, napiš, jakákoliv informace z praxe je dobrá :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#4 » pon 25. čer 2018, 12:49

I mne by to zajímalo, prosím.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#5 » pon 25. čer 2018, 13:23

I mě. Já se teď čtu a učím se jak střílet trochu jinou metodou takže mě zajímá všechno.

U mě dělá nejvíc únava. Prostě mě bolí ruce. Takže to chce zase trochu posílit. Střílet ze stoje z pušky a pak z pistole, taky bych asi moc netrefoval.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#6 » pon 25. čer 2018, 14:09

Nestřílím z pušky a hned z pistole :-). Z pušky poslední tři týdny tří krát za týden, a od té doby se mi ta pistole prostě nějak kvrdlá. To posilování je asi jasné, ale zrovna mám sezonu nezatěžování šlach na předloktí a volného zápěstí, takže nějaké cílené posilování si teď nemůžu moc dovolit.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#7 » pon 25. čer 2018, 19:13

Tu zkušenost střídání dlouhé a krátké ještě nemám. Ale chystám se. Ale asi to chvilku potrvá. Mám v merku něco za 60 palackých... pak se podělím o zkušenosti.
Jinak u mne únava taky hraje roli. Když střílim unavenej tak ke konci to spíš kropím...asi po 2 hodinách tréninku....



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#8 » stř 12. pro 2018, 19:36

Dlouhá se líp drží, střelecký postoj je jiný než u krátké a pokud začínáš, jsi ve fázi relativně rychlého zlepšování.

Při jakémkoliv tréninku se časem dostaneš do situace, že se už nebudeš zřetelně zlepšovat, jako když jsi začínal. Dokonce může dojít k regresu. Máš dojem, že už Ti to jde, a přestaneš být důsledně pozorný k detailům postoje nebo míření. V této fázi můžeš být s krátkou.

Dej si pozor na kvalitu postoje a na to předloktí a zápěstí zkus neoprenovou ortézu. Občas bývají za pár korun v Lídlu. Mně to moc pomáhá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti