CZ P-10C

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#3421 » ned 24. říj 2021, 00:03

Asi jsem na nějakém fóru už něco podobného napsal, střílím cca třicet let, ale zkusím se trošku v porovnání s ....... opakovat. Takže Glock 19 je nepochybně skvělá zbraň, ale mě osobně střelecky ,,nesedí" s vědomím, že je to je oproti jiným zbraním můj zcela subjektivní pocit. Měl jsem nedávno na střelnici možnost si od kolegů jen (!) ve čtyřech případech půjčit celkem nové a neostřílené CZ P-10 C a nechci generalizovat osobní zkušenost. I v základním provedení je to příjemná a přesná nositelná zbraň, jen bych uvítal přívětivější ,,zdrsnění" úchopové části zbraně, ty čudly můžou být pro některé uživatele v dlani dost nepříjemné. Abych jen nechválil - v jednom případě spoušť vysloveně drhla a snad to byl problém jen toho konkrétního kusu... Zvažuji koupi této zbraně, ale raději až v době, kdy bude mít její úchopová část přijatelnější volitelnou možnost provedení a rok výroby vyšší, než minimálně loňský rok... Je škoda, že výrobce nenabízí volitelnou alternativu provedení úchopové části zbraně...!!! A teď se do mě pusťte, budu si jen se zájmem přebírat Vaše názory...
Din

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3422 » ned 24. říj 2021, 04:50

Din: P10 je zřejmě primárně určená s použitím rukavic u bezpečnostních sborů, proto ten ostřejší grip. Já jsem z toho byl zezačátku taky trochu překvapený, nicméně jsem si na to zvykl hned po první návštěvě střelnice a už to vůbec neřeším, pistole sedí v rukách skvěle. Celkově mám ke zbrani jednu menší výtku - mohla tam být spoušť s lehčím odporem, tovární má tuším 2,2 kg, mohla být o chlup lehčí. Ale dá se to pořešit výměnou buď jen pružiny, nebo komplet spouště.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3423 » ned 24. říj 2021, 04:55

LordSalix píše:Já bych jenom upozornil, že Glock je už 40 let stará pistole. Navzdory zpoždění CZUB v prostředí ČR už asi vážně není potřeba dávat tomu přívlastek moderní. "Pistole posledních desetiletí" mohl být klidně celou dobu ten Glock nebo jeho odvozeniny, akorát tady mezitím ještě frčely hrubě obrobené variace na CZ75, ale to z polymerových strikerů nedělá žádnou moderní novinku. Nicméně evoluce nás k tomu donesla jakožto k nejlepšímu řešení pro většinu aplikací, proto dneska jsou skoro všechny pistole stejné, stejně jako jsou všechny mobily stejné. Pokud se chce člověk vymykat, tak musí velmi dobře vědět proč, jinak pravděpodobně dělá chybu.


jj, souhlas. Tady se ukazuje nadčasovost Glocka s jejich koncepcí...

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3424 » úte 26. říj 2021, 17:02

Měl bych ještě dotaz na majitele P10, kteří ji vlastní delší dobu - odpor spouště je od koupě pořád stejný, neměnný, nebo po čase pružina lehce změkne a spoušť bude mít o chlup menší odpor ?



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#3425 » úte 26. říj 2021, 23:51

milrach: To je teda k zamysleni, ta tvoje otazka :lol:

Hele, je to asi jako by ses ptal nejakeho majitele, ktery vlastni delsi dobu pneumatiky na aute. A ptal by ses ho, zda jsou od koupě pořád stejný, neměnný, nebo po čase se zacina zmensovat vzorek :?:

Ocividne by se kazdy bystrejsi jedinec zeptal na to dulezite, zda ty pneumatiky se nepouzivaji ci pouzivaji a kolik maji cca najeto...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3426 » stř 27. říj 2021, 07:21

Pružiny by měly vydržet celkem dlouho takové jaké jsou. Opotřebí a zahladí se ale vystupky a různá zdrsnění, takže pak spoušť působí jako mnohem jemnější. Stačí už jen pouhé vleštění zápalníku. Nemyslím teď ozub, ale tu válcovou část. Takových míst je tam víc.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3427 » stř 27. říj 2021, 07:31

Letec 12 píše:Pružiny by měly vydržet celkem dlouho takové jaké jsou. Opotřebí a zahladí se ale vystupky a různá zdrsnění, takže pak spoušť působí jako mnohem jemnější. Stačí už jen pouhé vleštění zápalníku. Nemyslím teď ozub, ale tu válcovou část. Takových míst je tam víc.


Díky za fundovanou odpověď :!:

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3428 » stř 27. říj 2021, 07:32

KapitánPacička píše:milrach: To je teda k zamysleni, ta tvoje otazka :lol:

Hele, je to asi jako by ses ptal nejakeho majitele, ktery vlastni delsi dobu pneumatiky na aute. A ptal by ses ho, zda jsou od koupě pořád stejný, neměnný, nebo po čase se zacina zmensovat vzorek :?:

Ocividne by se kazdy bystrejsi jedinec zeptal na to dulezite, zda ty pneumatiky se nepouzivaji ci pouzivaji a kolik maji cca najeto...


Tvl. co to tady proboha meleš :lol: :?:
Ty budeš takový ten klasický hospodský ťápala, od kterého si každý odsedá :lol:



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#3429 » stř 27. říj 2021, 08:25

ja mozem na odpor spouste odpovedat naprosto presne - kedze z toho strielam priebezne a (ak sa tak deje), tak spust si sada priebezne, tak je pre mna zmena nepozorovatelna a priame porovnanie toho isteho kusu noveho z krabice a po odstrielani par tisic je bez stroja casu nerealna, takze to tiez nemam jak porovnat. Spust mi ale prisla OK uz z krabice, nemenil som ju, nic som na nej nerobil a stale mi pride OK aj po nejakej ubehnutej dobe.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#3430 » stř 27. říj 2021, 09:09

milrach: Jenom jsem Ti nazorne predvedl, ze na hloupou otazku, musis ocekavat hloupou odpoved :lol: :twisted:

Ale mezi radkama jsi mel prijit na to, ze nejde preci o to, jak je zbran stara, ale kolik ma nastrileno :!:
Tim padem se veskere soucastky v mechanizmu pekne ohladi a pruzinka cyklovanim taky malinko zmekne. Takze je preci jasne, ze ta spoust po zabehnuti soucastek bude lepsi. Proto neni dulezite, jak je zbran stara, ale kolik ma preci najeto :!:

Coz vede prave k tomu zamysleni, ze na takovou kktinu nejsi schopen si ani sam najit odpoved :? Znaci o tom, ze si lide odsedavaji radeji od Tebe, kdyz se ptas na takove jednoduche veci :lol:
Ocividne se drzis porekadla:
Podle sebe, soudim tebe ;) :lol:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3431 » stř 27. říj 2021, 09:43

Lidi klíd, chybí tu hoospoda :D. Ptá se na pistoli se krterou nemá moc zkušeností a tak zjišťuje, jestli tam náhodou není nejaká "fičůrka" o které by se ještě nemluvilo. Ne, není. Domluv se s někým v okolí, kdo má Topstrely a máš vystaráno ;). Nebo se zeptej na nejbližší komerční střelnici, třeba ti poradí.

Spíše tu přebývají rýpalové jako je Kapitán... Držte se tématu prosím - popichování a shazování inteligence sem fakt nepatří.
McFly

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3432 » stř 27. říj 2021, 14:49

Njn, vidím že jsi tady oblíbený Kapitáne Korkoráne :lol:
Chtěl jsem jenom jednoduše vědět, jestli spoušť u striker fired po nějaké době povolí, tak jak to bývalo skoro u všech starších SA/DA pistolí. A jestli je tady někdo, kdo má P10 delší dobu a má s tím zkušenost. Vice nemám co dodat.....



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#3433 » stř 27. říj 2021, 16:11

Mám jednu s nástřelem 9000, druhou 700 a žádný rozdíl nepoznám.



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#3434 » pát 29. říj 2021, 14:28

Mám P10C asi 3 roky, nastříleno něco přes 4000 ran. Spoušť tovární tak jak jsem koupil. Nedávno jsem měl v ruce novou P10 SC , cvakal jsem s ni jen naprázdno a rozdíl v chodu spouště byl teda propastný.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3435 » pon 1. lis 2021, 12:23

Měnil jste někdo standardní hlaveň P-10C za tovární hlaveň se závitem?
(https://www.zbrane-eshop.cz/nahradni-/2 ... p-10c.html)
Dotaz zní, je s ní nějaký problém, třeba velké vůle, nebo vše padne bez problémů a doporučili byste to?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů