CZ P-10C

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3526 » čtv 20. led 2022, 08:32

Požadují ji některé bezpečnostní sbory v tendrech. Je to něco na víc. V praxi však spíš ke vzteku. To už víc pochopím "chytré zbraně" v kombinaci s čipem na ruce k rychlému odemčení jen oprávněným uživatelem. Ve stresu se musí odjištění dít automaticky. Vždyť ti policisté jsou i v USA se střelckým výcvikem na štíru podobně jako u nás. Prověrky spočívají ve střelbách na 7m jednou za rok. Průměrný policista potřebuje uchopit a mačkat..
Jsem proti další pojistce na P-10



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#3527 » čtv 20. led 2022, 10:22

Tak já jsem napsal "ozbrojených sborů", ale spíš jsem měl na mysli konkrétně armádu, letectvo, námořnictvo. Tedy prostě vojáky, kteří mohou mít jiné postupy manipulace se zbraněmi, než civilní sféra. Typicky se pojistka může hodit při různých výsadcích, vylodění atp.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3528 » čtv 20. led 2022, 12:14

Ok, to už záleží na bezpečnostních postupech toho kterého "sportovního oddílu". Znám lektora, který i u běžné M4 nutí kurzisty pořád lupat s pojistkou. Střílíš-odjistíš, nestřílíš, okamžitě zajistíš. Je to bezpečné, dá se na to zvyknout, ale na papírové terče až zbytečné. U pistole to samozřejmě neřeší, ty mechanickou pojistu mimo USA běžně nemají.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3529 » stř 26. led 2022, 10:21

Borci potřeboval bych rychlou radu od těch, co ví o čem je řeč...
Objednal jsem si tuningový set na snížení odporu spouště P10C:
https://www.zbrane-kspol.cz/set-pruzin- ... i-cz-p-10/
Objednávka došla v pořádku, objednal jsem se u puškaře a vše mu odvezl k výměně.

Po pár dnech mně volal, že má P10C rozdělanou, ale pružiny nejdou vyměnit, protože tam nepasují. Originál má cca necelé 3 cm, tyhle tuningové první cca 6cm, druhá necelých osm cm.

Takže něco je špatně, a někde je evidentně velký chyba, pro kterou nemám vysvětlení. (Podle vyjádření prodejce těch pružin by mělo být vše v pořádku, prodali jich údajně několik desítek ks a nikdo neměl problém).

Máte někdo zkušenost, nebo radu/tip, kde by mohl být problém ????



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#3530 » stř 26. led 2022, 10:37

Screenshot_20220126_103516_com.android.gallery3d.jpg
3cm je blbost, tohle je originální pružina.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3531 » stř 26. led 2022, 10:58

Díky za info ! Uff, tak teď teda ale vůbec nevím kde je chyba... Že by byl puškař tak mimo se mně nechce věřit...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3532 » stř 26. led 2022, 11:10

Originální pružina rozhodně nemá 3cm. Měří zhruba tolik co je na obrázku s šuplerou. Pokud ti z ní zbyly jen 3cm, tak je asi ulomená a zbytek zustal někde..

Zde je video s několika minutami rozborky sestavy zápalníku. i z tohoto videa je vidět, že délka pružiny je cca 7cm. Nevěřím že v sadě by byly pružiny, většího průměru, nebo nesprvné délky. https://youtu.be/a4Dkgps4dec?t=146

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3533 » stř 26. led 2022, 13:26

Takže vše je vysvětleno a vyřešeno :!: Puškař ještě zřejmě dostatečně neznal nové striker-fired systémy, a neznal přesné umístění pružiny.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3534 » stř 26. led 2022, 13:41

Já si pružiny i spoušť od TopStřely měnil sám. Kterému že to puškaři se mám do budoucna vyhnout? :lol:

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3535 » stř 26. led 2022, 13:49

Popravdě samému se mně do toho moc nechtělo, pač nejsem technicky bůhvíjak zdatný, a jsem názoru, že někdo kdo je kopyto, by na takové věci jako jsou zbraně sahat neměl :!: :)

Mám potřebu se ale puškaře asi zastat... Je to už starý pán, v pistolích SA/DA starších produkcí je považován za špičku. Když jsem k němu s P10 dorazil, moc se mu do toho nechtělo a říkal něco o tom že polymer má v rukách poprvé :!:



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#3536 » stř 26. led 2022, 14:49

milrach

Není ten puškař trošku vymyšlený ? Přiznej se, bude to polehčující okolnost. Že jsi to rezebíral sám 8-) :D

Jestli někdo něco rozebere a má pouze vyměnit pružinku za jinou, je to jednoduché jako facka, že to splete jedině osel.

Jestli to opravdu rozebíral někdo neznaly, doufej že ti nepoškodíl otvory v plastovém rámu zbraně.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3537 » stř 26. led 2022, 16:56

Jako kámo chápu že tyto myšlenky k tomu vedou, ale fakt ne. Já jsem poměrně nezručný a nemám s rozebíráním zbraní za účelem oprav žádné zkušenosti, čistá nula. Už z principu bych se do toho nikdy nepustil, tím spíše že mám své zbraně opravdu rád :!: A potřebuji. aby byli plně funkční :!:

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3538 » stř 26. led 2022, 17:28

Ještě dodatek k tomu tuningu bicí pružiny - tuningová má o necelých 0,5 mm menší průměr, ale snad to nabude ničemu vadit. Pocitově nasucho to poznat jde, takže účel by měl být splněn :!: Teď jsem ještě zvědavý, jak to bude odpalovat služební lugery, které občas zůstanou po střelbách v kapse :D

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3539 » pát 4. úno 2022, 20:35

Dotaz na technicky zdatnější - začala mně lehce sem tam drhnout spoušť. Dát puškaři a přeleštit úderníkovou tyčinku ?

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#3540 » pát 18. úno 2022, 09:52

Ahoj! Jsem čerstvý držitel ZP a první zbraně - P10c. Pořídil jsem si ji novou k Ježíšku, je tedy stará 2 měsíce a má nastříleno 1530 ran (evidenci si vedu přesnou). Myslím, že se asi blíží chvíle, kdy nebude stačit obyčejné čištění po střelbě. Umím ji rozebrat jen v rozsahu, který se vyžaduje u zkoušky, vyčistím vždycky to, kam dosáhnu hadrem na špejli, hlaveň projedu čisticí sadou třech kartáčů, bodově máznu v místech kluzu závěru.... toť vše. Hlouběji do zbraně se dostat neumím a tedy nečistím.
Budu rád za rady pro začátečníka - v kterých částech sledovat stav nějakého opotřebení? Je vhodná při několika tisících nějaká "generální prohlídka" u puškaře? Je už načase, aby byla pistole pročištěná (promazaná) důkladněji, a v kterých součástech?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů