Čz 92 nebo KEVIN



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#31 » čtv 11. led 2018, 11:16

vubec nerozporuju presnost ani individualni vnimani pohodlnosti.
ja mam ruku spise malou.
ze vsech tri jsem vystrilel kolem 150 ran dokupy a taky si nemuzu stezovat na nejakou ukrutnou bolest.
z Kevina se strilet da. ze zadne z tech tri to neni zadne velke pohodli, ze...
ja jen rikam, ze i pres nejvetsi hmotnost (a taky nejkompaktnejsi rozmery, to bezpochyby) mel Kevin nejsilnejsi raz. a spouste na druhych dvou mi sedly lepe.
pouzitelny urcite je a zvyknout se urcite da.



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#32 » pát 16. úno 2018, 11:58

Zdravím.
Od minulého týdne jsem taky majitelem Kevina-musím říct že spokojeným.Už jsem z něj sřílel dříve,takže žádné překvapení.
Co mě zarazilo tak přes veškeré ujištování že black mamba v kevinovi děsně kope(víc našlapaný náboj),podle mého subjektivního
názoru je zpětný ráz menší než SB.Ale to jen tak na okraj
Chci se zdejších majitelu Kevina zeptat,nevíte kde sehnat adapter na prodloužení pažbičky pro 8 raný zásobník?Těch 9 ranových je spousta v
nabídkách všelijakých eshopu,ale ten co hledám nikde.Narazil jsem na něj v podstatě náhodou při prohlížení google.Těžko říct jestli je to přímo od ZVI nebo nějaký dodavatelský počin,nicméně je na něm napsáno "kevin plus" a nějaké čísle které se mi ovšem nepodařilo ze zkreslených fotek identifikovat.Do ZVI jsem již poslal email,zatím bez odezvy.
Přikládám fotky
Díky všem za radu
1.jpg
2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#33 » pát 16. úno 2018, 20:33

Vzdyt to vypada silene, kasli na to:)) To zaprvy. A za druhy uz tim ztracis kompaknost, to je proc si lidi kupujou tyto male pistole.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#34 » sob 17. úno 2018, 01:08

nechci propagovat revolvery, ale střílel jsem z Ruger LCR (revolver 5ran, pouze DA - chybí kohout) a bylo to v pohodě jako pistole. Uplně mě to překvapilo. (s odhlédnutím od toho, že 38 Special Rugeru je slabší ráže než 9 Luger. Ale vy se bavíte o 38 ACP, tak to třeba bude srovnatelné).

při přímem srovnání Ruger LCR přesnost soustřelu o trochu (30 %) horší než pistole Ruger LC9něco (9 luger), Glock43, ale jasně , že to není porovnání v rámci třídy.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#35 » pon 19. úno 2018, 08:34

Audis-co to má společného s vláknem Kevin to teda nechápu

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#36 » pon 19. úno 2018, 09:41

Vzhledem k rozměrům Kevina je i s botkou menší, než většina ostatních zbraní a ještě se dá daleko lépe držet.

I s botkou je ten Kevin menší, než velikost Compact. P-10 je vysoká 132 mm, Kevin v základu 95 mm. Ta botka je určitě menší, než 37 mm, ale odhaduji to z té fotky.

Kevina jsem v ruce měl a nedovedu si představit, že s tou pažbičkou střílím jinak, než s botkovým zásobníkem. Ale asi je to i o cviku ...



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#37 » úte 20. úno 2018, 20:07

Yoki píše:Vzdyt to vypada silene, kasli na to:)) To zaprvy. A za druhy uz tim ztracis kompaknost, to je proc si lidi kupujou tyto male pistole.


Kevin je mini zbraň,o tom žádná,proto jsem ji taky pořizoval.Ideální pro "ultraskryté" nošení.Ideál na léto,společenské akce,sport.
Donedávna jsem nosil CZ70,ale kevin mě na nošeni nadchl.Problém ovšem nastává při taseni,zvláště z vnitřního pouzdra.
Jaksi to vycházi z podstaty minizbraně :-)Mizerný uchop,pohotové taseni dost omezene.Ja tam prostět moc utopený.
Možná to chce trochu cviku,možná mám velkou ruku,ale každopádně při použití botky je to diametralní rozdíl.Takže pointa:při diskrétních
situvacích použití bez botky,pro standartní nošení s botkou.Puvodně jsem chtěl pro druhý případ koupit třeba PPK(oproti CZ70 menší a lepší ráže)
ale proč další investice když stačí botka a zásobník na 8.Nasazení a sundání prodloužení naprosto triviální.
Co se týče argumentu "je to šílený",čím více se to šmejdovi bude zdát hnusný,tím líp.A smažce bude asi design u zadku.
Rozhodně mi to tedy přijde min šílený než ružový glock s kytičkovým motivem...



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#38 » čtv 22. úno 2018, 10:02

Tao ono je to vsechno jen o penezich. Mam male, vetsi a jeste vetsi pistole a revolvery. Pro kazdou prilezitost si vyberu a pak treba botky neresim. Mam i revolver NAA .22 a proti nemu je i Kevin fullsize:)) Ale Kevin je stejne nejvic, osobni milacek:)



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#39 » ned 6. kvě 2018, 19:14

KEVIN - moc povedená zbraň. Zpracování výborné, konstrukce jednoduchá, rozměry skvělé.
Nakonec se mi střílelo lépe bez botky. o pažbičku se stejně opírá jen prostředník a prsteník, a bez botky je to pevnější a možná ne pohodlnější, ale prostě lepší.
Střelba jednou rukou je očistec pro ruku, ale přesto dobrá přesnost na potřebnou vzdálenost max. 10 m. Obouruč přesnost výborná.
Doporučuji, dá se nosit kamkoli a kdykoli.



Karel.datel
Příspěvky: 3

Příspěvek#40 » ned 18. dub 2021, 18:58

Dobrý den,zvažují koupit Kevina 9 mak.Má někdo zkušenosti,jak chodí se střelivem Hornady critical FTX.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#41 » úte 20. dub 2021, 11:46

Ahoj, Kevina v 9mm Mak. jsem měl cca 3 roky. Velmi komfortní celoroční nošení (vnitřní kydex s rozšířenou botkou = výborné tasení) - často nevíš, že ho u sebe máš, jednoduchá, spolehlivá. Jediné co opravdu vyžaduje, tak je třeba s ním malinko trénovat. Přece jen má velmi krátkou hlaveň, dlouhou spoušť, takže snadno člověk strhne - je jiná než většina pistolí. Prodal jsem ji, ale stále mi leží v mysli, jestli jsem neudělal chybu. S HP municí nemám zkušenost, nebyla možnost.



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#42 » ned 26. zář 2021, 19:09

neřešil jste někdo odlehčení kevina ? přeci jenom na nošení v té velikosti je to docela těžká zbraň s porovnáním podobných plastových micro pistoli ve stejné ráži (ruger LCP2 atd .).. napadlo mě odlehčení závěru třeba u puskare



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#43 » pon 27. zář 2021, 08:30

Jen pro zajimavost. Ty nemas technicke vzdelani, ze?
Odlehceni Kevina se da vyresit porizenim treba zmineho Rugeru.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#44 » pon 27. zář 2021, 08:47

Ty plastaky jsou uzamcene, kevin je neuzamceny (plus ty diri v hlavni...)
Je to nejake vyvazeni sily pruzin hmotnosti zaveru atd....



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#45 » pon 27. zář 2021, 11:42

HonzaJan, tak odlehčení závěru spolu s kombinací jiné vratné pružiny zase není tak nereálné, otázkou asi spíš je, jestli by se do toho nějakému puskarovi chtělo..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů