Čz 92 nebo KEVIN

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#16 » pon 1. úno 2016, 20:20

Toma píše:Dobrý den, budu si pořizovat pistoli na nošení. ..... a já bych potřebovala, ještě nějaký názor :)
Díky

Můj názor:
ano, z 6,35 Br. se oproti 9 mm (Br. nebo Mak) střílí suprově (myšleno zpětný ráz), ale pokud to má být na obranu, tak zde bych já volil Kevina.
Co se týče použitého náboje, tak tady bych být tebou volil 9 mm Browning Court (.380 AUTO), protože na tento náboj existuje daleko více pistolek na osobní ochranu než pro 9mm Makarov. Tudíž by případně časem ke Kevinovi mohl přibýt i větší bráška ve stejné ráži :D
Já sice pistol na náboj 9 Makarov mám a kdybych si k němu měl pořídit ještě jednoho prcka, tak v té samé ráži (9mm Mak). Tobě jako ženě však doporučím Kevina v ráži 9 mm Browning Court (.380 AUTO), neb kromě výše napsaného je to náboj, který má oproti Makarovu menší zpětný ráz a podle mě se bude i lépe natahovat. Náboj Makarov je nejsilnější náboj pro dynamické závěry a tomu také odpovídá i odpor vratné pružiny. U mého "sovětského" Makarova je docela silná, což překvapilo dost lidí. U 9 mm Browning Court (.380 AUTO) bude podle mně slabší a proto se ti bude lépe natahovat. Co se týče výkonu, řekl bych také, že je víceméně zanedbatelný rozdíl.
Takže jestli CZ 92 nebo Kevin, tak bych pro tebe voli Kevin v ráži 9 mm Browning Court (.380 AUTO). ;)



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#17 » úte 2. úno 2016, 08:49

Kevin v .380 auto je opravdu pouze a jen na nošení.
Pohodlné, nenápadné - vejde se do náprsní kapsy nebo taštičky na doklady.

Vystřelit si s ním bohatě stačí jednou za uherák a to jen proto aby člověk nezapomněl jak se chová jeho dlouhá DA spoušť a jak kope .. :)



Yoda41112
Příspěvky: 1

Příspěvek#18 » pon 6. bře 2017, 08:31

Stálé zdraví přátelé střelných zbraní,
rád bych s vámi podělil o svou zkušenost a názor na pistoli Kevin ZVI. Tuto pistolku jsem si koupil pro NO a každodenní nošení. Volil jsem ráži 9mm Br. a to především pro větší sortiment nábojů na trhu.
Na mnoha střeleckých fórech jsem se dočetl o velice špatném zastavovacím účinku náboje 9mmBr. a to právě s ohledem na dva „odfuky“ z hlavně. Je asi zřejmé, že tyto berou opravdu počáteční energii střele, ale jak? Proto jsem se rozhodl udělat malinký test (no, popravdě mě k tomuto „donutil“ kamarád, který prohlásil, že střela z Kevina je jako rána klackem). Na některých fórech se dokonce diskutovalo, zda lze Kevin prostřelit koženou bundu.
Použil jsme náboje od Fiocchi (6,1g, celoplášť), jelikož nemám možnost měřit rychlost pomocí měřící techniky, použiji získané údaje ze střeleckého fóra. Autor tam popisuje průměrnou energii střely u těchto nábojů 215J, internetový odkaz na stránky „ruce vzhůru“ (http://www.rucevzhuru.cz/index.php/vide ... wning.html), zda autor naměřil rychlost 270m/s (což je cca 218J), bohužel neuvádí, o jaké střelivo jde, ale v kontextu s předchozím článkem …
Jako terč a zkušební materiál jsem použil oděv a dřevěná prkna. Oděv se skládal z 16 triček a 4 riflí, prkna byla vyschlá, smrková a tlustá 1,7 cm. Ještě před testem jsem si řekl, že pokud prostřelí oděv a alespoň jedno prkno, budu spokojen, ale jak jsem již řekl, byl jsem tak vystrašen názory na internetu, že jsem moc nevěřil.
Tak tedy, střela prošla látkou a čtyřmi prkny úplně skrz, v pátém zůstala zaseklá a to tak, že nebyla cítit prstem, když jsem přejel po prknu. Střelu jsem vyndal nožem a zjistil, že se nijak nedeformovala. Pro nějakou představu jsem se pokusil prkna prorazit šroubovákem, který měl cca stejný průměr jako střela – prkno jsem nepropíchl ani omylem, vzal jsem tedy šroubovák užší a následně i nůž, ovšem se stejným účinkem. Předměty dělaly v prknu důlky, nůž se dostal asi nejhlouběji, ale o nějakém propíchnutí nemůžu ani mluvit.
Závěr (samozřejmě za sebe), pokud Kevinem prostřelím 16 triček, 4 rifle a ještě 68mm prken + hloubka střely v pátém prknu – cca 10mm tak si neumím představit, že by tato střela neprošla skrz nějakého útočníka. V podstatě udělá stejnou díru, jako 9 L. stejného tvaru střely. Ovšem chápu, že PČR potřebuje silnější střely – střelba na větší vzdálenost, auta a podobně. Na NO (běžného občana) si však myslím, že Kevin poslouží dobře, o výhodách plynoucích z jeho velikosti ani nemluvě.
Pevnou mušku



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#19 » pon 6. bře 2017, 12:32

Osobně si myslím, a mám i nechtěně ověřeno, že i průraznost 6.35 je více nežli dostatečná. (samozřejmě, šokové působení je velmi slabé, tj. okamžitý stavící účinek je relativně malý).

I pouhá 6.35 browning dovede bez problému prostřelit 2 vrstvy džínoviny, 4 vrstvy hutné potahové látky, 25 cm matrace ze studné pěny. S tím že střelný kanál byl cca dvojnásobkem ráže. Na 15 metrů prolítne 5 cm dubovou fošnou a letí někam dál.

Takže ano stavící účinek je slabý. Kost to prostřelí, ale neroztříští. Zastavení jednou ranou asi nehrozí, ale lepší než prázdné ruce.

Krom toho CZ 36/45/92 je fakt hezká.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#20 » pon 6. bře 2017, 12:49

smrtící účinek ráže 6,35 je jasný (i přez dveře)
potvrdil to přeci soud a dost lidí z tohoto fóra s tím souhlasí
viewtopic.php?f=10&t=8353&start=90



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#21 » pon 6. bře 2017, 13:05

Smrtící účinek je dost vysoký (díra dost velká na to, aby z ní člověk vykrvácel, nemluvě o zasažení srdce, nějaké teplny, plic, ledvin, páteře nebo hlavy). Okamžitý stavící účinek je spíš na psychické úrovni... člověka v amoku to kromě zásahu CNS okamžitě nezastaví.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#22 » pon 6. bře 2017, 14:47

Ranivá balistika se řeší v samostatném vlákně, tak to tady nezanášejte další nekonečnou debatou.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#23 » úte 7. bře 2017, 13:32

Yoda-dík za test který mně opět ubezpečil o tom,že jsem s pořízením Kevče nesáhl vedle.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#24 » sob 6. led 2018, 09:13

Ahoj. Taky mam Kevina v Makarovu. Neskutecne presny, na tak malou pistolku. A vykon? Dvere od auta skrz na skrz. Ale to i 6,35 z CZ45. Strileno asi tak z osmi metru. Jen .22 Short se odrazila, klasicka longa z Beretty 71 taky skrz, ale druhy vnitrni silnejsi plech uz neprorazila. Vse zdokumentovano a nafoceno.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#25 » úte 9. led 2018, 19:27

Nechci být OT, ale kdybych chtěl něco hodně malého a lehkého na skryté nošení, tak ani ČZ 92 ani Kevina, ale Ruger LCP. ČZ 92 jsem měl, je to spolehlivá, malá, ale na svou velikost těžká pistole s hódně protivnou (těžkou) spouští. Kevina jsem neměl, ale četl jsem hodně názorů, že střelba z něj bolí a navíc se mi nelíbí degradace výkonu náboje odfuky. Ruger LCP - malý lehký plasťák, dle mého názoru kór pro ženu ideální zbraň na skryté nošení.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#26 » stř 10. led 2018, 12:46

Strelba z Kevina boli?? Ale jdete:)) Co ma jako bolet? Predevcirem jsem z nej strilel...vse v desitce a devitce na osm metru a nic me nebolelo. O Lcp jsem taky uvazoval, ale uz je vetsi, nez Kevin a zivotnost mensi.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#27 » stř 10. led 2018, 13:06

Co má jako bolet? Myslím, že už to tu někdy bylo, ale dám to sem znovu, do tohoto vlákna se to docela hodí.

http://legistelum.sk/suboj-titanov-zvi-kevin-vs-ruger-lcp-vs-cz-45/



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#28 » stř 10. led 2018, 20:05

obdobny test jsem si nedavno delal, jen misto cz45 jsem mel taurus tcp 738.
a hodnotim kevina jako vyrazne mene komfortniho jak razem, tak spousti.
kupodivu nejlepe se mi strilelo s taurusem...



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#29 » stř 10. led 2018, 21:24

Kevina jsem pujcil vicero lidem a ani jeden si nestezoval na bolest, jako nejaky Peter ze Slovenska s drevorubeckyma tlapama.
Ja s nim jsem moc spokojenej, nedam na nej dopustit, svuj ucel plni dokonale. Na pohodlne strileni mam jine zbrane, na noseni Kevina.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#30 » stř 10. led 2018, 21:41

Kevin bolí při střelbě jednou rukou, 5 ran je tímhle způsobem akorát, víc už moc nechceš. Obouruč je to v pohodě, přihlédneme li k účelu zbraně. Přesnost obouruč super. Je to povedená pistole, dílenským provedením i výkony. Nepohodlí bude hodně individuální, u tak malé tloušťky, krátké plochy pro prsty a velkého lučíku, vyklenutí pro prostředník, hraje roli každý mm a tvar různých částí dlaně a prstů. Z toho pak můžou vznikat i situace, že z něj může mít někdo lepší pocit v ruce než z LCP nebo dokonce i z LC9s...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomasL a 12 hostů