Čz 92 nebo KEVIN



Toma
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » pon 15. lis 2010, 08:56

Dobrý den, budu si pořizovat pistoli na nošení. Osobně se mi líbí velké, ale z praktického heldiska jsem se rozhodla pro trpaslíka. (Velkou si pořídím později :lol: )
Nemá někdo zkušenosti s ČZ 92 nebo s Kevinem (Záložní pistole Kevin ráže 9 mm Browning Short)?
Uvažuji o těchto dvou, známý mi doporučil Kevina a já bych potřebovala, ještě nějaký názor :)
Díky

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#2 » pon 15. lis 2010, 16:24

Jednoznacne Kevin, 9mm Br je mnohem ucinnejsi raze nez 6.35 Br. Ovsem musis si uvedomit, ze tyto zbrane nejsou urceny pro mirenku, ale jako ciste sebeobranna zbran. Mam Kevina a jsem s nim velmi spokojen, spolehliva zbran a na svoji velikost pomerne presna. Do 15 metru to udrzim v cernem, ovsem v sebeobranne situaci, kdy bych strilel rrychle a pod stresem, by to uz asi vypadalo jinak. Ale v typicke sebeobrane bych zase nestrilel na 15 metru, ale nejspis tak na 3 az 5, urcite ne vic nez 10.

Jelikoz jsi zena, jedina nevyhoda Kevina je dlouha a tvrda spoust. Kevin nema pojistku, takze toto je vlastne pojistka proti nechtenemu vystrelu. Nejlepe udelas, kdyz si ho nejdriv vyzkousis, coz plati pri koupi jakekoliv zbrane.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 15. lis 2010, 16:26

Jediné co mohu poradit - střel si z nich a uvidíš.
Výhody CZ92: cena, slabý zpětný ráz, dostupnost zbraně, zásobník na 8 nábojů.
Nevýhoda: relativně slabý náboj 6,35 Br.
Výhody Kevina: účinek náboje 9 Br
Nevýhody: vcelku silný zpětný ráz, cena zbraně.
U obou uvedených zbraní je spoušťový mechanizmus DAO. Je potřeba se s tím naučit střílet.

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#4 » pon 15. lis 2010, 18:33

A co třeba nějakej pětiraňák ? Myslím že by to mohla být lepší volba - velikostně to bude podobné spoušť by byla taky DA a 38 special můžeš mít více druhů bez problémů s zasekáváním. A taky nebude rozdíl v kapacitě.
Navíc i z cenového hlediska se dnes spousta dá najít v komisi hodně levně



Toma
Příspěvky: 12

Příspěvek#5 » úte 16. lis 2010, 10:58

Díky všem za odpovědi. domluvím si vyzkoušení obou a pak se rozhodnu. Myslím, že to vyhraje Kevin. Doma už si ze mě dělají srandu: "Na co jsme to jen zapomněli? Na Kevina!!!! " :lol:

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#6 » pát 19. lis 2010, 10:23

Kevina.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#7 » stř 16. bře 2011, 20:46

Kevina, ale v ráži 9mm Makarov, má ještě o něco vyšší výkon a ocelové výztuhy. Mohu na e-mail zaslat oskenovaný článek ze Střelecké revue. Já se z těchto důvodů rozhodnul a mám jednoho doma + druhá pistole ČZ 82 nebo ruský PM, takže možné vzájemné využití stejného náboje mezi hlavní (primární) a záložní (sekundární) zbraní, kdyby ti náhodou při ztrátě hlavní zbraně zůstal naplněný rezervní zásobník, můžeš z něj krmit tu záložku :twisted: , ale to už jsou jen moje taktické úvahy. Při volbě velké zbraně v jiné ráži je to samozřejmě bezpředmětné. Rozhodně doporučuji vyzkoušet, po padesáti nábojích budeš znatelně cítit dlaň.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#8 » pát 20. kvě 2011, 18:50

Ten 2" lauf skoro Makarova nevyuzije - rozdil pri obrane proti Browningu je minimalni. Jen je to jeste vetsi prda do ruky.
Uz tak nebude Kevin v damske ruce nic prijemneho. Ale ne nesnesitelneho.
Pokud tedy na noseni - JEDNOZNACNE KEVIN. Ale je treba pocitat s tim, ze na zadny velky trenovani to nebude, nic prijemnyho pri strelbe taky ne, ale ucinnost 9mm Browning je radove mnohem vyssi nez 6.35.
Makarova uplne nezatracuju, ale jeho vyhoda v Kevinovi je naprosto minimalni a zda-li to stoji za jeste vetsi prdu do ruky, to si nedovolim exaktne rict. Muj nazor je, ze Nevyhoda Makarova je prevazena u Kevina vyhody.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » pát 20. kvě 2011, 19:37

CMK: Honzo nemáš porovnání z hradel Makarov x Browning? To by asi bylo slovo do pranice.... Možná je to i námět na sraz, hradla budou tak jen aby se sešly oba Keviny. Připadně všechny tři.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » sob 21. kvě 2011, 18:30

K tomuto testu můžu, pro porovnání, zapůjčit malorážkovou pistoli s 69mm laufem.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#11 » ned 22. kvě 2011, 22:13

Na výsledky jsem zvědav. Netvrdím, že ten rozdíl mezi 9mm Browning a 9mm Makarov je extremní, ale vyšší výkon u M je. Přikládám výřezy z článků SR a SaN, kde jsem čerpal, zejména kolísání rychlostí zjištěné v testu ZaN je zajímavé ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#12 » stř 19. říj 2011, 22:06


Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#13 » sob 30. led 2016, 15:49

Nevíte někdo kde se dá sehnat prodloužený zásobník a botka na Kevina ? Případně kdo to vyráběl,...ZVI ?



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#14 » pon 1. úno 2016, 09:37

Zavolej si přímo do ZVI,mají spoustu dílů na Kevina skladem,objednával jsem u nich plastové střenky a v pohodě zaslaly,ale ten prodloužený zásbník s botkou je dost drahý,tuším kole 1800 kaček.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#15 » pon 1. úno 2016, 10:21

Díky. Zavolám tam.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů