CZ P10S (subcompact)



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#226 » úte 5. dub 2022, 16:14

Mě se S-ko líbí, ale mám na něj moc velké ruce. Malíček mi sedne přesně na spáru mezi dnem zásobníku a rukojetí a při každém výstřelu mě ta spára bolestivě kousla do malíčku. Nepřišel jsem na to, jak tomu zabránit, ale bylo to hodně nepříjemné.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#227 » úte 5. dub 2022, 17:56

Bolí to jako prase, ale dá se to snadno vyřešit zbroušením hrany botky. Ubrat a zakulatit. Mezera se tímpádem o kousek zvětší a úplně přestane štípat.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#228 » stř 6. dub 2022, 19:15

Potvrzuji, stačí zabrousit hrany.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#229 » čtv 7. dub 2022, 08:22

Vyměnil jsem botku za hliníkovou a problém vymizel... :)



zahadnytajemny
Příspěvky: 6

Příspěvek#230 » čtv 7. dub 2022, 11:41

Jsem rád za vaše zkušenosti a praktická řešení i těch málo slabších míst. To kousání u S je tedy řešitelné.
Díval jsem se, že mezi velikostmi už není žádný cenový rozdíl, jako byl dříve. Je zajímavé, jak se CZ velikostmi modelů trefuje přesně mezi velikosti modelů Glock. Bohužel je CZ většinou spíše ten větší a těžší, vzhledem ke kapacitě zásobníku.



rain
Příspěvky: 53

Příspěvek#231 » čtv 7. dub 2022, 13:32

Neřekl bych. To že je P10S větší než G26 je jedině ku prospěchu věci bych řekl. Kapacita 12/14 vs. 10/12 je jasně ve prospěch CZ, ten centimetr navíc za to stojí, o ergonomii nemluvě.

https://www.handgunhero.com/compare/glo ... -cz-p-10-s



zahadnytajemny
Příspěvky: 6

Příspěvek#232 » čtv 7. dub 2022, 16:07

Jasně, má to své plusy i mínusy. Na ergonomii, úchop a střelbu je to dobře. Při nošení je ale zase méně více.



zahadnytajemny
Příspěvky: 6

Příspěvek#233 » čtv 21. dub 2022, 15:43

Tak díky všem za zkušenosti a rady. Včera jsem měl možnost obě vyzkoušet a nakonec mi více sedí varianta C. To S má k mému Glocku 43 blíž, než jsem si myslel. Má větší logiku přece jen mít dvě rozdílnější zbraně, Glock 43 na primárnější nošení a P-10 C na příjemnější střelbu na střelnici. Díky.



barllock
Příspěvky: 18

Příspěvek#234 » pon 25. dub 2022, 21:10

Nevíte náhodou jestli dural zásobník ať už taktický nebo nadlimit vyřeší problém s mezerou mezi rámem a zásobníkem?



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#235 » úte 26. dub 2022, 07:30

1.jpg

Jiná botka podle mých zkušeností situaci neřeší. Jak u plastové základní a prodloužené + 2, tak i u dural mám mezeru cca 1-2 mm. Vyřešil jsem to pěnovou podložkou z Bauhausu, co se používá pod nohy nábytku, se samolepící jednou stranou. Vystřihnuto na míru. Pokud dorážíš zásobník běžnou silou, tak to je bez problémů. Měněno teď asi po 3/4 roce za nové.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



barllock
Příspěvky: 18

Příspěvek#236 » úte 26. dub 2022, 08:56

Věčný začátečník píše:
1.jpg

Jiná botka podle mých zkušeností situaci neřeší. Jak u plastové základní a prodloužené + 2, tak i u dural mám mezeru cca 1-2 mm. Vyřešil jsem to pěnovou podložkou z Bauhausu, co se používá pod nohy nábytku, se samolepící jednou stranou. Vystřihnuto na míru. Pokud dorážíš zásobník běžnou silou, tak to je bez problémů. Měněno teď asi po 3/4 roce za nové.

Hezky vyřešeno, ale když vezmu zbraň i s dural zásobníkem dvacka tak by takovou věc mohli mít poresenou, přeci jen to je na trhu už nějaký pátek



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#237 » úte 26. dub 2022, 09:47

Je to spíš problém malých zbraní. U mé G43 je mezera sice menší ( u standardní patky i u prodloužení + 2 Strike Industries), ale stejně si musím dávat pozor, abych si neskřípl ruku. U P10C je mezera mimo úchop, tak tam už to neřešíš.



barllock
Příspěvky: 18

Příspěvek#238 » úte 26. dub 2022, 11:11

Věčný začátečník píše:Je to spíš problém malých zbraní. U mé G43 je mezera sice menší ( u standardní patky i u prodloužení + 2 Strike Industries), ale stejně si musím dávat pozor, abych si neskřípl ruku. U P10C je mezera mimo úchop, tak tam už to neřešíš.

Zrovna včera jsem střílel z P10 c... Musím říct že super, litalo mi to dobře, problém s mezerou nebyl. Jenže hledám náhradu za cz 75 compact a velikostně je p10 c stejný... Ale asi to udělám jako vy, že tam dám výstelku.



barllock
Příspěvky: 18

Příspěvek#239 » úte 26. dub 2022, 20:38

Tak jsem byl ve zbrojovce a ptal se na Sko a co se té mezery týče...bylo mi řečeno že mezera je relativně velká i kvůli prázdnému zásobníku , protože podavač náboje díky silné pružině zespodu tlačí a "odtlačuje" zásobník, a že když nakrmím zásobník tak, že by to dělat nemělo...hádám, že realita je trochu jinde, když si tu lidé stěžují na kousání při střelbě...



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#240 » stř 27. dub 2022, 20:26

barllock: Nojoooo, CZUB by mohlo klidne z fleku vydat 1000 strannou knihu, povidky a pohadky o zbranich CZUB pro dospele :lol: :D :twisted:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů