Kevin a jeho klon



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#16 » úte 20. říj 2020, 15:55

Tahle varianta mě napadla až post scriptum, ale je zásadní :-)



Luba2
Příspěvky: 23

Příspěvek#17 » sob 24. říj 2020, 20:56

Já vybral 9mm Makarov, měl jsem zásobu nábojnic na přebíjení.



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#18 » sob 13. lis 2021, 07:27

Dobrý den,
píši s prosbou ohledně Kevina. Manželka ho nosí na sebeobranu v ráži 9 mm Browning. Vždycky jsme na střelnici stříleli spíše jinými zbraněmi a z Kevina práskli tak jeden zásobník pro trénink, ale poslední dobou se začal dost sekat. Včera jsem z něj prohnal 3 zásobníky a ani jeden nebyl bez záseku (pistole vyhodí prázdnou nábojnici, ale plná se vzpříčí ve vyhazovacím okénku). Párkrát se mi v minulosti zase stalo, že Kevin při výstřelu nesmyslně vyhodil nejen prázdnou hilznu, ale navíc ještě jeden plný náboj.
Netušíte, čím by to mohlo být? Pistole nejeví žádné větší známky opotřebení, po rozebrání se zdají být všechny součástky v pořádku. Střelivo používáme tovární Sellier & Bellot.
Vřele všem děkuji za odpovědi.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#19 » sob 13. lis 2021, 07:55

Kolik má nastříleno?
Napadá mě jako první:
- odfukové kanálky v hlavni - nemohou být zapečené = neprůchozí?
- co plastové dorazy? Nejsou již opotřebované?
- pružinky a tyčky - vše se jeví v pořádku na obou stranách ?
- závady se dějí vám oběma, nebo jen tobě / jen ženě?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#20 » sob 13. lis 2021, 09:15

Dorazy a odfuky asi problem nebudu, lebo pistol mu vyhadzuje. Skor vratne pruziny alebo problem v zasobnikoch. Roztiahnute vyvody alebo vymackane pruziny.



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#21 » sob 13. lis 2021, 11:38

Dekuji za odpovědi.
Závada se opakuje mně i manželce.
Odfuky v hlavni jsou čisté a průchozí. Taktéž pružiny i tyčky se zdají být OK.
Vyfotil jsem plastové dorazy. Nevím jak vypadaly původně, je možné, že už jsou jeté. Manželka je 2. majitel, my jsme z Kevina vypráskali tak 70 ran, víc ne. Předchozí majitel nevím.

Níže přikládám foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#22 » sob 13. lis 2021, 12:08

Dorazy jsou už jeté, takové jsem měl taky, když jsem je měnil (400 ran) - kolem 300 ran jsem měl taky jednu závadu, že nepřebil. Ale nezdá se mi, že by to měl být hlavní důvod, protože mezi tou závadou a výměnou dorazů bylo ještě nejméně 60 bezchybných ran.

Doporučoval bych nákup pružin (já si koupil raději i tyčky), dorazů, není to moc peněz (viz můj post na předchozí straně), a pak prostě poměnit a uvidíš. Z fotek se mi nezdá, že by mělo být něco v nepořádku.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#23 » sob 13. lis 2021, 13:11

Pokud budeš kupovat nové dorazy, kup pro makarova. Jsou silnější a vydrží víc... Kdysi jsem je taky měnil za provedení pro browning a po pár desítkách ran vypadaly zase jako velmi jeté...



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#24 » sob 13. lis 2021, 14:15

Chlapi moc díky.
Zkusím to objednat, vyměnit a dám sem vědět.
Pěkný den :)



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#25 » sob 13. lis 2021, 15:16

Ve Zbrojovce ve Vsetíně, nejlepší zkušenost. Kevin přestal fungovat (táhlo), nejdřív jsem chtěl objednat. Nakonec jsem tam po domluvě jel a nechal vše udělat tam. Ochota na jedničku.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#26 » sob 13. lis 2021, 16:05




rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#27 » sob 13. lis 2021, 18:00

glock69 píše:Pokud budeš kupovat nové dorazy, kup pro makarova. Jsou silnější a vydrží víc... Kdysi jsem je taky měnil za provedení pro browning a po pár desítkách ran vypadaly zase jako velmi jeté...

Díky za tip, jak se ti dorazy montovaly? Chvilku mi trvalo než jsem vymyslel způsob, jak to tam naklepnout, protože prostě byly větší než díra a chtělo to nachystat pár věcí (upnout si rám, apod.). Pro příště jsem uvažoval, že je dám před montáží do mrazáku, aby se udělala aspoň minimální vůle.



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#28 » čtv 10. úno 2022, 12:19

Brit píše:Dobrý den,
píši s prosbou ohledně Kevina. Manželka ho nosí na sebeobranu v ráži 9 mm Browning. Vždycky jsme na střelnici stříleli spíše jinými zbraněmi a z Kevina práskli tak jeden zásobník pro trénink, ale poslední dobou se začal dost sekat. Včera jsem z něj prohnal 3 zásobníky a ani jeden nebyl bez záseku (pistole vyhodí prázdnou nábojnici, ale plná se vzpříčí ve vyhazovacím okénku). Párkrát se mi v minulosti zase stalo, že Kevin při výstřelu nesmyslně vyhodil nejen prázdnou hilznu, ale navíc ještě jeden plný náboj.
Netušíte, čím by to mohlo být? Pistole nejeví žádné větší známky opotřebení, po rozebrání se zdají být všechny součástky v pořádku. Střelivo používáme tovární Sellier & Bellot.
Vřele všem děkuji za odpovědi.

Ahoj chlapi.
Jak jsem slíbil, tak dávám vědět, jak jsem vyřešil výše uvedenou závadu. Na Vaše doporučení zde jsem koupil nové vratné pružiny i s tyčkama a dorazy. Díly jsem vyměnil a problém je vyřešen - moc děkuji za rady!

Jen podotknu, že vyjmout staré dorazy byl neskutečný problém - i podle návodu, který mi výrobce zaslal. Při pokusech o vyndání jsem je totálně ožvýkal. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem staré dorazy navrtal slabým vrtákem, do dírky jsem zašrouboval vruty do dřeva a následně jsem doraz vytrhnul kleštěma i s vrutem. Škoda jen, že mě to nenapadlo dřív, protože jsem při pokusech o vyndání dorazů konzervativním způsobem Kevina trošku poškrábal (nic hrozného).



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#29 » čtv 10. úno 2022, 14:07

Super, ty nové dorazy Ti šly namontovat dobře?



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#30 » sob 12. úno 2022, 20:31

V rámci možností. Naklepal jsem to tam přes kus prkýnka, protože se tam samotnou gumovou palicí nejde dostat. Ale dobrý, příště už vím, jak na to :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů