CZ 75 Tactical Sports

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#256 » sob 26. pro 2020, 14:04

fanfox píše:Prosím,
poradíte, jde sehnat ocelové vedení vratné pružiny, které je dlouhé až dopředu závěru

Když budeš mít výkres,tak ti to určitě někdo vytočí ..



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#257 » sob 26. pro 2020, 14:30


Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#258 » sob 26. pro 2020, 14:46

fanfox píše:Prosím,
poradíte, jde sehnat ocelové vedení vratné pružiny, které je dlouhé až dopředu závěru, cca stejně daleko jako hlaveň?

Na animacích to má TS2. Napřed se zeptám, než budu shánět soustružníka. Dík za případný odkaz.


Mohu se zeptat, k čemu je to dobré? (lepší/na kolik zásadní)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#259 » sob 26. pro 2020, 17:34

Kdysi, ještě když jsem měl svůj první Shadow (SP-01) kam se dávalo plastové vedení vratné pružiny, jsem ho chtěl vyměnit za ocelové. Bylo mi líto pětistovky, tak jsem plastové vodítko proměřil, namaloval, okótoval a dal za úkol soustružníkovi. Vyrobil mi přesnou ocelovou kopii. No a samozřejmě to tam nešlo. Už jenom ta blbost že plast se malinko prohne při demontáži (což ocel neudělá) způsobila že vodítko prostě nešlo nainstalovat. Origo mělo prostě jiné rozměry. Nevím jak přesně je to dělané na TS 2 ale je možné že tam je jiný rozměr toho plastového pouzdra na vratnou pružinu, případně je to tam rozměrově úplně jinak vzhledem k jinému závěru.
Co tím chci říct.... I když seženeš ocelové vodítko z TS 2, nebo si necháš vyrobit delší od soustružníka, tak do současného TéeSka asi pasovat nebude.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#260 » sob 26. pro 2020, 17:59

Milky
Minimalne je to par gramov navyse na cumaku a dalsia vec je ze hlavne pri slabej vratnej pruzine moze aj drobne zadrhnutie sposobit zavadu.
Albert
Ten link co som dal je na voditko presne vyrobene pre TS prvej generacie. Myslim ze Zendl vie co robi.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#261 » sob 26. pro 2020, 19:22

MRBLUE píše:Milky
Minimalne je to par gramov navyse na cumaku a dalsia vec je ze hlavne pri slabej vratnej pruzine moze aj drobne zadrhnutie sposobit zavadu.
.


Pokud potřebuješ pár gramů, tak se to dá řešit i jinak. A co se týká toho, když přebíjíš a sypeš si tam čajíčky a laboruješ s tvrdostí vratných pružin....no, tak to už je zase "vyšší dívčí". Já, shodou okolností, mám tohle v nerezu, ale že bych to nějak zřetelně ocenil, to ne. Střílím polotučné origoše a funguje to skvěle.
Co oceňuji, tak to je, že mám vyměněno to plastové furto, které musíš při rozborce vytáhnout, aby šlo vyndat hlaveň. Mám ho silonové, ale je o pár milimetrů delší, takže k jeho vytažení nepotřebuješ žádný další nástroj.



aifel55
Příspěvky: 29

Příspěvek#262 » sob 26. pro 2020, 19:39

Kdysi dřív jsem si nechal udělat vedení pružiny z kovu z toho důvodu, abych dostal větší váhu na předek. Pochopitelně kvůli eliminaci zdvihu. Bylo vyrobeno přesně podle plastového vedení. Jenže, co si budeme povídat, CZUB šachtu pro vedení na konci odflákla a vedení tam nešlo. Po několikerém ladění jsem ho dovnitř dostal. Sice nepatrně, ale chování se zlepšilo.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#263 » sob 26. pro 2020, 19:47

Vela veci sa da riesit viacerymi sposobmi. Ale polozil si otazku naco menit a ja som ti odpovedal. A ako jednoduchsie pridas par gramov ako jednoduchou vymenou voditka?



fanfox
Příspěvky: 14

Příspěvek#264 » sob 26. pro 2020, 19:52

Šak víte, ono to na funkci vliv nemá. (pokud to kutil nedokujví)

Dík, to z odkazu je kratší, protože je i pro Shadowy. Mám z výroby krátké kovové bez rozšíření vpředu (asi je ještě kratší než to z odkazu).

Chtěl jsem s tím něco udělat „spíše pro oko z dlouhé chvíle“ (mám TS1.5 ´19, hliníkové doplňky z výroby), a teď jsem našel trochu času si chvíli přemýšlet. Připomněla mě to fotka TS2. Praktické zlepšení asi zásadní žádné, není to žádná extra hmotnost na čumák, to už bych se pokusil ukecat puškaře, aby mě navařil na čumák RAIL (jako má SH2) nebo kovadlinu, to už by váhu přidalo, ale kdo by takovó blbost platil, že. :lol:

Tvořím si náčrtky, tak kdybych na něco přišel, tak dám nějaké foto (přemýšlet to jo, ale vlastní realizace u mě váznou, tak možná za rok). Buď se na to vyprdnu nebo tu vratnou sestavu překopu, uvidím co mě napadne, nechci přidat hmotnost do závěru, ta plastová vložka bylo asi nejjednodušší tovární řešení. Jen nevím důvod proč je v závěru zepředu díra, kterou propadne pružina? Odlehčení? Technologie výroby?

To TS takové cipoviny nepotřebuje, funguje ku spokojenosti, když jsem zkoušel různě podsypaný náboje, tak spolehlivě střílelo i s faktorem 99, přecházel jsem opatrně na lehčí střely (7,5g), jsem se divil, když mi pokládalo nábojnice na střílející ruku (asi zvlhnul prach, slibuju, já už to neudělám, přebíjím xx let a začínal jsem na cca o 5% menší navážce než říká Lovex manuál, dál to známe a patří to jinam), normálně nestřílím takový čajíčky, potřebuji, aby pohodlně padaly plechy na KVZ,,, synátor (dvouciferný věk ještě nemá) s tím trefuje terče na 7 až 15m, fajnová pistolka.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#265 » sob 26. pro 2020, 20:16

MRBLUE: o Zendlových nepochybuji. Jejich doplňky taky používám. Ale to vodítko z odkazu bude asi stejně dlouhé jako originál.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#266 » úte 18. led 2022, 16:04

Neumite prosim doporucit nekoho kdo by udelal novy elox na navadeci zasobniku? Novy se mi za 2,5k uplne kupovat kvuli tomu nechce…

Uživatelský avatar
AT.50
Příspěvky: 49

Příspěvek#267 » úte 18. led 2022, 16:34




Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#268 » úte 18. led 2022, 18:11

Koukam jsou to prazaci, muzu se tam zkusit zeptat na cenu a nakolik by zvladli trefit barvu…dik

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů