CZ P-10 SC



23newman
Příspěvky: 2

Příspěvek#16 » ned 4. říj 2020, 20:36

Zbraň mám asi tak rok, na denní nošení mám SFP-SK, P10SC jsem pořídil na dynamickou střelbu na střelnici. Opravdu kombinuje dobře kompaktní velikost rámu a výhodu delší hlavně, hmotnost OK, nijak nepozoruji, že by to bylo těžké na předek, jak tu někteří píší. Označil bych se za průměrného střelce, ale s SC se nedá netrefit. Jinak SC se pořád dá docela dobře nosit skrytě i ve vnitřním pouzdru.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#17 » stř 2. pro 2020, 06:24

Uvažuji o pořízení SC ve variantě se závitem, když už to vypadá, že bychom mohli střílet s tlumiči. Máte někdo zkušenost, jestli jsou standardní mířidla dostatečně vysoká, aby bylo přes tlumič vidět na terč?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#18 » stř 2. pro 2020, 08:49

vendelin: Také jsem měl v plánu SC se závitem. Ale pro tlumič uvažuj spíš variantu OR. Ta má rovnou vysoké hledí i mušku. Varianta bez OR má relativně nízká mířidla. Nakonec jsem skončil u C ve variantě OR bez závitu.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#19 » stř 2. pro 2020, 11:36

Fakt je, že na videích s tlumičem měly P10 vždy vysoká mířidla, takže OR pak docela dává smysl.
Upřímně, nízká mířidla se mi oosobně líbí víc (asi zvyk).



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#20 » stř 2. pro 2020, 14:03

nejde o to co se líbí, ale co je použitelný, přes standartní přes tlumič neuvidíš nic



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#21 » čtv 3. čer 2021, 18:38

Uvažuju o SC pro skryté nošení v kydexu a mířenku. Doposud jsem nosil PPQ M2 4". Má někdo zkušenost s nošením SC ? Taky jsem čucel na pistolový kolimec. Zkušenosti s kolimcem nula. Nějaké info od zkušených ?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#22 » pát 4. čer 2021, 07:37

Nosi se to stejne jako p10c, protoze delka hlavne je ti celkem sumak. Otevreny kolimazor na noseni nepoznas, protoze okno mas v miste opasku, takze netrci. Pro vic infa hledej. Je tu na foru o tom napsano dost.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#23 » pát 4. čer 2021, 07:44

Mám ji. Hodně záleží na oblečení a proporcích těla, ale asi bych to skrytě nechtěl nosit nějak často. Naopak na mířenku budou i vhodnější kousky, řekl bych.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#24 » pát 4. čer 2021, 18:26

Díky za info. Občas nosím PPQ. Podle videí JE PPQ a P10C stejná velikost. SC má závěr z F, to vim, je delší. Takže při tasení je to ok ? Zitra jdu do Avimu vypouštět včelky a F si tam chci půjčit. Jenže taseni vyzkoušim dost tězko. S PPQ jsem spokojen, ale chtěl bych zkusit kolimec.
Na strákách czub při konfiguraci je možný tam přidat závit, případně i kompenzátor. Je to k něcemu ? Jak se tasí s kompenzátorem? Má někdo praktickou zkušenost ? Moc díky všem za info.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#25 » pát 4. čer 2021, 21:02

Tak logicky, cim delsi hlaven, tim pomaleji se tasi. V jednotkach desetin vteriny. Ale SC se zavitem+kompikem je uz teda celkem dost ( czte dost trci zavit) Hlavne zalezi, co za komp tam bude. Aby to neco delalo, nebude ti fungovat kver na obyc patrony a komp, ktery neomezi funkci zbrane je vice nez mene k nicemu.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#26 » pát 4. čer 2021, 22:23

RIVL: Kdyz nosivas PPQ, tak si preci musis sam udelat predstavu, jestli ta velikos ti vubec nevadi a klidne muzes nosit vetsi zbran, nebo prave s tim PPQ jsi uz na hrane nositelnosti a SC bude jeste horsi...Tohle je snad jednoducha uvaha a neni treba se tady ptat, jestli to nekdo nosi nebo ne... :roll:
Jeste muzes resit, zda nosit nadrcnuto, nebo ne :?: A bude to komplet :lol:

Podle me, je SC velka krava, takze nosit to budes mozna chvilku ze zacatku, ale potom se ti to znechuti :?
Ale klidne si na to naves, kolimos, kompik, delsi zasobnik z F a poradnou lucernu :mrgreen: To uz bude velikostne jako vojenska polni lopatka, a ta se nosit preci daaaaa



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#27 » sob 5. čer 2021, 10:49

Tak dneska jsem byl na AVIMU. Pujčil jsem si P10C a zustanu u sve PPQ. PPQ ma lepší ergonomii a lip se chová při střelbě. Je to můj subjektivní názor. S C jsem vystřílel cca 3 zásobníky, abych si to otlapkal :-). Takže co dál ? Šilhám po kolimci, ale PPQ s OR je pro mě šílená raketa. No uvidíme..... :-)
Jinak pro toho, kdo chodí na Avim - plánují k zapůjčení P10 s kolimcem. :-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#28 » sob 5. čer 2021, 13:15

Nauc se napred poradne strilet, protoze kdyz reknes, ze se ppq chova lip jak p10, tak delas neco spatne. Jestli jsi s ppq spokojeny, kup si pdq nebo jak se jmenuje waltheri nove ppq s vyrezem pro kolimator. Ty ceny mi neprisly jako raketa.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#29 » sob 5. čer 2021, 15:43

AVIM 05062021ppq.jpg


Honzajan píše:Nauc se napred poradne strilet, protoze kdyz reknes, ze se ppq chova lip jak p10, tak delas neco spatne. Jestli jsi s ppq spokojeny, kup si pdq nebo jak se jmenuje waltheri nove ppq s vyrezem pro kolimator. Ty ceny mi neprisly jako raketa.


Inkoust na zbrojáku mně oschnul před pár lety. Je mně 63. Jsem pruměrný střelec, viz dnešní soustřel. Tvůj urážlivý ton se mně nelíbí a myslím, že sem nepatří.

Jinak všem díky za info.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#30 » ned 6. čer 2021, 06:41

Urazlivy tady budes nejspis ty. Ja to urazlive nepsal. Napsat nekomu, ze neumi poradne strilet neni urazka, ale informace. Na mirenku muzes drzet kver jako prase kost a porad budes trefovat. Jakmile zacnes zrychlovat, zacina se lamat chleba. A tam je rozdil ppq\p10 sakra znat.
Mimochodem fotka proderaveleho terce super, ale k cemu to je, kdyz ani nevime vzdalenost, je mi zahadou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů