Karabinová konverze P-10 C



zed
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » ned 13. pro 2020, 19:07

Přemýšlím že si koupím karabinovou konverzi na P-10 C, ale nedaří se mi najít nějaké info, na co se zaměřit u výběru, na co si dát pozor, co si dopředu rozhodnout, atp. Máte tu s tím někdo zkušenosti a můžete mi poradit, jak na výběr, co třeba sami máte, jak jste s tím (ne)spokojení?

Než mi budete vysvětlovat, že si mám koupit rovnou dlouhou, tak prosím berte v potaz, že na to teď není prostor, ani v trezoru, ani finančně... Jak to půjde, tak půjdu do dlouhé, teď potřebuju alespoň tu konverzi... :)

Díky!

Sent from my G8142 using Tapatalk

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2 » ned 13. pro 2020, 19:48

Věr, že ji fakt nepotřebuješ. Pokud se chceš přes dobře míněnou radu přesto vydat z peněz tak jdi rovnou do konverze Micro Roni pro P10C. Je dostatečně kompaktní a ergonomická . Hlavní nevýhodou konverzí je, že pistole v nich nesedí jako přibitá, ale kvůli snadbému nasunutí má drobné vůle. Rozhodující pro tuhost je vůle kolem lučíku. Pokud si tam dáš plastové vložky vůle v uchycení se zmenší, ale je to stylem dodělej doma. Bez pevného uchycení se ti zvýší rozptyl a při každém novém úchopu to pak střílí jinam než jsi to nastřelil a to je k vzteku.

Pokud je pistole pevně uchycená, tak zhruba 2x rychleji zaměříš a rozptyl je zhruba poloviční než z volné ruky, nebo na úrovni tvé nejlepší mířenky. Přesto se nikdy nedostaneš na výsledky které by ti poskytlo plnohodnotné PDW. Kamarády s Evem, nebo Stribogem nedoženeš. Přesto si nějaké té rekreační zábavy užít můžeš. Největší výhodou je pak to, že tato konverze se vejde po sklopení pažby do středně velkého batohu (velikost 22-25L) a to se pro zábavní střelbu cení.

Třeba něco jako toto
https://www.leiko.cz/prislusenstvi/osta ... micro-roni

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#3 » ned 13. pro 2020, 19:53

nekupuj to... ver mi... sem clovek co mel konverzy a je to naprosto k velkemu lejnu

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#4 » pon 14. pro 2020, 16:24

Též jsem udělal tu chybu.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#5 » pon 14. pro 2020, 19:47

Je zajímavé, že přesto že rozšířený názor je že konverze je naprd, tak v bazarech se moc neobjevují.

Rád bych nějakou koupil na občasné blbnutí, ale v cenách poloviny ceny pwd to moc smysl nedává.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#6 » pon 14. pro 2020, 21:03

Doporučuji si projít recenze. Taky jsem si říkal, že by bylo fajn utratit málo peněz za konverzi, ale když pak čteš, že horizontální vůle je +/- 5 mm, tak to fakt není něco, co chci.
Naopak, jsou to draze vyhozené peníze...
Proč nejsou na bazarech? Občas jsou, asi se jich tolik neprodává a některé dle fotek evidentně kolují. Nebo to lidi koupí, jednou dvakrát použijí a hodí do skříně vedle dronu, digitální kamery a šnorchlu.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#7 » úte 15. pro 2020, 09:45

Přesně tak, já už tam mám šnorchlů a jsem línej dělat inzeráty.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#8 » úte 15. pro 2020, 12:54

Měl jsem konverze fab defense pro Glock a Micro roni pro P-07. Micro roni Gen4 je na tuhle koncepci fakt skvělá, jenže ta koncepce je sama o sobě špatná.

Konverzi bych nezavrhoval, ale její smysl je, aby byla naprosto minimalistická, levná a hlavně mířidla (podle mě je nutnost kolimátor, aby to mělo smysl) musí zůstat na zbrani. Čili něco jako Recover Tactical 20/20. Tam bohužel je podle recenzí celkem naprd ta pažba, je moc krátká a blbě se lící, ale tenhle princip podle mě smysl má.

EDIT - podobně vychází prostá přídavná pažba na pažbičku jako mají třeba Caniky. Jestli se nepletu, tak s tím někdo z NoCompromise vyhrál nějaký PDW závod (LOS?) proti všem těm AR9, EVO apod. Takže asi šikovná věc.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#9 » pon 1. úno 2021, 21:44

Jestli to bylo v Pelhřimově, bylo to spíš rukama. Kdyby byl střílel jen pistolí, vyhrál o vagón :-).

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#10 » stř 25. srp 2021, 07:55

Nedávno jsem viděl na střelnici Fab Kopos. Výsledky byly na první pohled docela dobré.V ruce jsem to ale neměl, tak těžko soudit. Štve mě, že někdo nědělá PDW v této velikosti, váze a zpětném rázu :D .



Peli
Příspěvky: 17

Příspěvek#11 » stř 25. srp 2021, 21:15

Jo tu bych si přál :) ale dodání prý v nedohlednu



zed
Příspěvky: 15

Příspěvek#12 » čtv 26. srp 2021, 08:29

No, já jsem v seznamu zájemců, ale až pod čarou, kdyby si to někdo z předobjednávek rozmyslel... :(

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#13 » čtv 26. srp 2021, 15:35

Chlapi omlouvám se, netušil jsem, že reálně u nás nejsou k sehnání. Prodejce mi včera psal, že zjišťuje u výrobce jestli konverzi pro P-10 vůbec doručí nebo ne. Za pár měsíců budou mít vlastní konverzi, rád o tom prý bude na stránkách tactical-shop.cz referovat. (odkaz byl na jeho žádost smazán..)



DeX
Příspěvky: 6

Příspěvek#14 » úte 29. bře 2022, 17:33

Rád bych oživil téma, jaká je situace nyní.

A co ty pažbičky? Používáte to někdo?



Wolverine
Příspěvky: 2

Příspěvek#15 » pon 20. čer 2022, 17:50

Situace mi přijde taková, že se opravdu asi teď nikde neprodávají, ale já se momentálně jedné chci zbavit. Pořídil jsem si UZI, takže mám teď na takovýhle střílení něco jinýho.

Co se pažbiček týče, já mám Micro RONI Gen 4, takže tam je jedna s šachtou na náhradní zásobník a druhá "záslepka", co umožňuje držení jakoby s palcem dopředu, něco jako kdyby člověk střílel s AR nebo klasicky s pistolí. Mně se nakonec střílelo asi líp s tou šachtou.

Moje osobní recenze je taková, že s tím je sranda, střílí to samo - myšleno, že pokud vůbec neumím s pistolí, tak konverze (alespoň s kolimátorem) mi umožní to sypat všechno, kam chci, velice rychle, bez námahy. Ten jev s posunováním bodu zásahu závisejícím na způsobu držení zbraně potvrzuju, ale garantuju, že do 25 m budete mít i s tímhle v potaz všechno v terči. Na 50 m už by si asi musel člověk dát víc pozor na to, jak na tu pistoli střílející rukou tlačí, ale podle mě je to furt proveditelný, sám jsem s tím na 50ce ale dosud nebyl. Třeba s tou UZI jsem na 50 m taky rozlítanej všude po terči, protože si pořád zvykám na open-bolt systém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů