P-10 v .45 AUTO

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#16 » čtv 14. led 2021, 08:41

Možná jenom nevidí dost velký trh pro .40 SW, aby se jim ev. vrátila vstupní investice a držet to v protfoliu jenom proto, aby to tam bylo...???
S tou pětačtyřicítkou budou cílit primárně na americký trh.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#17 » čtv 14. led 2021, 08:52

CzechJoker píše:Sorry za OT, ale v čem se lišíš od lorda Salixe?

Petzold píše:Mimochodem, i u Glocka to bylo "rukama", protože si z toho občas americké hovado pustilo náboje +P+, na úrovni CorBon,


Petzold píše:No takhle přesně vznikají ve veřejném prostoru fámy "praskají jim rámy".


Rozdíl je v tom, že to Glock v US jednoznačně prokázal a zákazníky na to upozornil, tvl. :roll:

Na tomhle foru se kdysi sdělovaly relevantní technické informace, bohužel začíná to tady být tragikomedie jak na fejsbůku. :)
Naposledy upravil(a) Petzold dne čtv 14. led 2021, 08:57, celkem upraveno 1 x.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#18 » čtv 14. led 2021, 08:55

No to bych chápal, ale oni už ji přece vyvinuli, když ji měli v katalogu, obchodníci ji vedou (jako vyprodanou) a existují řezy, ne? V USA zájem o čtyřicítku během covid hysterie vzrostl naprosto rekordně o 410 %, což bude z velké části tím, že lidé toho asi neměli tak velké zásoby, ale mrtvá ráže to není, velkou část historie byla na třetím místě a určitě ještě dlouho bude minimálně TOP5. Už je to kapku offtopic, proč CZ zařízla .40 (kterou měla v katalogu od startu) a pak přišla s .45.. ale kam s tím?

https://www.thetruthaboutguns.com/guess ... -covid-19/

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#19 » čtv 14. led 2021, 09:08

Petzolde, můžeš vložit link na toto upozornění? Pokud jsem četl, Glock doporučoval zkrátit interval výměny vratné pružiny z 5000 ran na 2000 ran při použití +P+, nicméně tvrdil, že +P+ nemůže zbraň poškodit, ale nedoporučil pravidelné (rutinní) používání tohoto střeliva s ohledem na vysoké tlaky. Četl jsem, že čelili žalobě (srpen 2019), ale po výsledku jsem nepátral.
Takže díky za odkaz, rád se poučím.

LordSalix: richtig, to jsem si neuvědomil. Možná to byla nějaká jednorázová série, kterou si někdo někde objednal, ze které odsypali do běžného prodeje a nechtějí se zalamovat s kusovou výrobou (ala Perun...), nebo tam opravdu mohla být nějaká past a raději to stopli. Dokud ale nebudeme mít ofiko stanovisko z CZUB, jsou to jenom dohady.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » čtv 14. led 2021, 09:28

CzechJoker píše:Petzolde, můžeš vložit link na toto upozornění? .....


Nemohl ! Tohle vlákno se jmenuje "P-10 v .45 AUTO" tudíž plky o Glocku a .40SW si vemte tam kam patří.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#21 » čtv 14. led 2021, 09:37

Nešlo by ty plky o praskající rámech zde rovnou smazat? Netýkají se nové pistole, která ještě není ani na trhu a jsou zavádějící , neřku-li úplně mímo.



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#22 » pát 22. led 2021, 02:32

Škoda, že zrovna F.
Kdyby byla P10-C a P10-S v .45, tak by to byla pecka. Jednu do šuplíku a jednu za opasek!

Navíc teď, jak budou tlumiče, tak kombinace P10-C OR SR v .45 by byla krása.
Tlumič a reddot v ideální pistolové ráži na tlumení :-)

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#23 » pát 22. led 2021, 04:54

no, taky jsem si myslel, akorát se v praxi ukazuje, že .45 není na tlumení zase tak ideální jak to vypadá na papíře... (větší díra se hůře tlumí)



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#24 » pát 22. led 2021, 10:51

ptal jsem se v podnikovce v Opletalce a říkali, že koncem února by jim měly dorazit



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#25 » stř 10. úno 2021, 21:18

Mac.42 píše:no, taky jsem si myslel, akorát se v praxi ukazuje, že .45 není na tlumení zase tak ideální jak to vypadá na papíře... (větší díra se hůře tlumí)


Osobně hledám tlumení do úrovně "bezpečné pro uši v chodbě". Rána to stále může být. Jsem na tlumiče v praxi zvědavý.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#26 » úte 23. bře 2021, 12:00

https://www.youtube.com/watch?v=xgDPhsUYBUg

:lol: Na přesnou střelbu to asi není, když i instruktoři na videu mají velký rozptyl čas cca 1:03



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#27 » úte 23. bře 2021, 14:33

Obstojný trolling... :roll:



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#28 » úte 23. bře 2021, 15:49

Otázka. Stříleli instruktoři na maximální přesnost zbraně? Nebo jeli rychlost za splnění požadované přesnosti (zásah kruhu)?



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#29 » úte 23. bře 2021, 16:26

Jsem taky nazoru, ze strileji dynamicky, takze o presnosti jako takove, nemuze byt rec.
A to dulezite je to, ze je zaber, jak strili zrovna z 9mm verze a pote na onen terc. Takze to jsou zasahy z 9mm Lugeru :mrgreen: :twisted:
Takze to video je tak trosku podvod, protoze si myslime, ze koukame jak se chova pistole v .45 ACP...a ouuuuha, ona je to sestrihane a cumime na 9mm Luger a chvilku na .45 ACP :?
Ja bych se spise obaval jinych neduh, tehle zbrane. Pockame si, az si to nekdo tady poridi a poradne provetra.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#30 » úte 23. bře 2021, 21:23

To video je už na první pohled výhradně dynamická obranná střelba, se splity kolem .20 sec., a ne mířenka na nejlepší soustřel.

Však jsem tím trollem taky nemyslel ty instruktory...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů