CZ P-10S vs. Glock 43X



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#16 » pát 31. bře 2023, 17:53

protože to je jednoduší než správný výcvik. Ne každý příslušník jde po prací ještě na střelnici/závody/kurzy. A ne každý příslušník ma zbran doma aby mohl sušit.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#17 » pát 31. bře 2023, 20:07

Souhlasim s @monk.
Prumerny civil strelec ma lepsi vycvik a vybaveni nez prumerny policista (beru cely sbor). Holt je to o motivaci trenovat, a jestli to beres jako pracovni nastroj, ktery te akorat stve a otravuje, manipulace bude stat za … ctenar doplni.

Osobne mam na G17 tovarni spoust, protoze bych byl nerad, kdyby mi, pri zasouvani do pouzdra aiwb, zbran kvuli textilu spustila (ano vec treningu, ale snazim se minimalizovat mozne problemy hlavne pri manipulaci jednoruc).



lafr
Příspěvky: 13

Příspěvek#18 » pát 28. dub 2023, 09:59

kolombo píše:
grey.man píše:Taky jsem měl na pultu G43x, Hellcat, P10S (a Shield) a P10S z nich pocitově do této bandy vůbec nezapadá...skončil jsem u Hellcata, ale to Xko mi docela dávalo smysl, Hellcat ho poráží v poměru cena/výkon.


Sice ten Hellcat není v nadpisu, ale jak ho hodnotíte ?
A já mám ještě ve výběru Walther PPS ...


Já nosil G26 a chtěl jsem koupit něco menšího, aby to bylo ještě pohodlnější. Nikde na střelnicích moc k vyzkoušení nejsou, takže jsem hodně načítal a zkoušel na prodejně. Vyšel mi z toho právě Hellcat. Takže jsem ho asi před rokem pořídil a od té doby mám tyto poznatky:

- ač na prodejně se mi s tím spouštělo výborně (vůbec se mi nehnuly mířídla), tak se mi s ním nestřílí moc dobře. Lítá mi to hodně doleva, tak jsem si říkal, že jen neumím střílet. Pak ale na jedné střelnici byla možnost si půjčit G43x a tak jsem tam měl obě vedle sebe. S Hellcatem nastříleno cca 700 ran a lítá mi to doleva. Vzal jsem G43x první výstřely vůbec s tím a v podstatě vše na střed. A takto celá krabička. Neříkám, že to je Hellcatem, kamarádi s ním nastřílejí na střed. Ale mě prostě asi nesedí do ruky, ač na sucho se zdá, že naopak sedí perfektně

- další věc je, že teď posledních pár měsíců alternuju mezi Hellcatem a zpátky G26 na nošení a vlastně zjišťuju, že pro mě Hellcat není o nic pohodlnější. Pouzdra mám od stejného výrobce, takže v těch rozdíl není.

Když to shrnu, tak uvažuju, jestli byl Hellcat správná volba a jestli ho nepustím. Mrzelo by mě to protože se mi hrozně líbí, má super kapacitu vzhledem k velikosti a celkově na něm není nic špatně. Jen možná pro mě bude lepší cesta buď 43x (delší pažba mě trochu odrazuje) a nebo zpět do G26 (tlustší, ale ten rozdíl necítím). Takže možná budu jeden z exotů, co si půjde v roce 2023 pro novou G26 gen 5 s MOS :)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#19 » pát 28. dub 2023, 10:12

Hele já šel G43 -> P10s -> Hellcat ... a I když je Hellcat teoreticky ve všem perfektní, tak se mi s ním střílí blbě a právě po G26.5 MOS taky pokukuju. Chci si je vyzkoušet pořádně vedle sebe.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#20 » sob 29. dub 2023, 22:46

Pokud to máš na nošení a víš, že s tím budeš dál občas trénovat, ať víš, že ti to nikam neputuje, a zároveň to neovlivňuje tvojí střelbu s ostatníma zbraněma, proč si prostě neposunout hledí?

Chápu, že je to u hodně lidí úplně radikální myšlenka, ale tak snad tu malou zbraň mám na něco a zrovna u ní fakt chci, aby to dělalo díry, kde to čekám.


P10S mi lítala na nějakých 11m taky trochu doleva (prostě jedna velká díra cca. v 8, občas 7 vlevo). Je mi jasné, že je to úchopem vzhledem k velikosti - posunu malinko mířidla a další návštěvu 200 ran jednou (velkou) dírou v 9/10, pár 8 uprostřed.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#21 » ned 30. dub 2023, 07:07

A není jednodušší do doby, než se naučí střílet správně, prostě jen mířit na druhou stranu?

Uživatelský avatar
dallas.01
Příspěvky: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pon 8. kvě 2023, 19:59

dallas.01 píše:Starší téma, ale třeba se bude někomu hodit další pohled.
Moje volba byla jasná Glock 43x. Důvod váha, šířka a Glock.
Na prodejně jsem si nechal jen tak pro formát ukázat i CZ P-10s a bylo všechni jinak. Začnu váhou... tak je oprori 43x podstatně vyšší. Jak tady bylo už řečeno, pro skryté nošení je podstatnější délka pažby než šíře zbraně. Při srovnání mi Glock 43x vs. CZ P-10s připadal jak hračka. Až mě zarazilo jak je subtilní a na pohled snad až křehká. CZ díky kratší pažbě parádně schovám a váha mi zase dává pocit pořádné - kvalitní zbraně. Na střelnici se mi i potvrdila úvaha o lepších vlastnostech CZ i díky bezkonkurenční spoušti a právě vyšší váhy. Jasně, kdybych byl 60 kg střízlík a né 85 kg chlap asi bych vzal Glock. Další subjektivní věc je, že Glock je hranol, CZ je krásná, propracovaná zbraň. Kvalita bude asi srovnatelná.


Tak mi to nedalo a koupil jsem i Glock 43x Rail. ;) Furt mi vrtala v hlavě a tak ji vyzkouším. CZ P-10s půjde do světa, chci na střelnici CZ Shadow.

2. ;)
IMG_1794.JPEG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
dallas.01
Příspěvky: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pát 19. kvě 2023, 20:13

dallas.01 píše:
dallas.01 píše:Starší téma, ale třeba se bude někomu hodit další pohled.
Moje volba byla jasná Glock 43x. Důvod váha, šířka a Glock.
Na prodejně jsem si nechal jen tak pro formát ukázat i CZ P-10s a bylo všechni jinak. Začnu váhou... tak je oprori 43x podstatně vyšší. Jak tady bylo už řečeno, pro skryté nošení je podstatnější délka pažby než šíře zbraně. Při srovnání mi Glock 43x vs. CZ P-10s připadal jak hračka. Až mě zarazilo jak je subtilní a na pohled snad až křehká. CZ díky kratší pažbě parádně schovám a váha mi zase dává pocit pořádné - kvalitní zbraně. Na střelnici se mi i potvrdila úvaha o lepších vlastnostech CZ i díky bezkonkurenční spoušti a právě vyšší váhy. Jasně, kdybych byl 60 kg střízlík a né 85 kg chlap asi bych vzal Glock. Další subjektivní věc je, že Glock je hranol, CZ je krásná, propracovaná zbraň. Kvalita bude asi srovnatelná.


Tak mi to nedalo a koupil jsem i Glock 43x Rail. ;) Furt mi vrtala v hlavě a tak ji vyzkouším. CZ P-10s půjde do světa, chci na střelnici CZ Shadow2. ;)
IMG_1794.JPEG


Tak už mám první srovnání Glock 43x Rail vs. CZ P-10 s.
Vzal jsem obě na střelnici a musím říct, že z P-10s se mi střílí líp. Její větší váha je výhodou, kope podstatně míň. Spoušť je opravdu TOP.
Naopak Glock 43x má -překvapivě- lepší úchop a střílí opravdu velmi přesně. I na 20 m je soustřel parádní. Vývrt hlavně Glock Marksman odvádí skvělou práci.
Co se týče skrytého nošení, tady Glock 43x P-10s válcuje. Váha, šíře a délka závěru ji k tomu předurčuje. Trochu jsem "válčil" s umístěním vnitřního kydexu na apendixu. To kvůli delší pažbě, ale svoe místo si našla a už je vše v pořádku. Doporučuji na kydexu použít Ulticlip 3+ místo standartního Fluschclip. Dá se použít i na nošení s opaskem i když je určená na nošení bez opasku. Zbraň se tím spustí o dost níže do kalhot a stane se neviditelnou. Trochu tím sice trpí rychlost tasení, ale je to o cviku.
Obě pistole jsou skvělé a s žádnou neuděláte chybu. Při výběru jde o preference toho či onoho. Ale i já dostál známému faktu, že na poprvné si tu pravou zbraň pro sebe, koupí málokdo. ;)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#24 » pát 19. kvě 2023, 21:06

Já bych k tomu ještě dodal, že menší pistole může hmotnost dohnat třeba svítilnou ... přiblíží se tak té větší, ale není to mrtvá hmotnost a pořád zůstává menší a hlavně štíhlá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Embory a 20 hostů