Pistole KMR - nové české



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#106 » čtv 1. pro 2022, 08:37

Přes prostředníka. Je v tom rozdíl?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#107 » čtv 1. pro 2022, 09:59

Napadlo mě, kyby to bylo osobně, mohl ses zeptat na materiál toho prscence přímo výrobce. Ptát se přes prostředníka je taky možné, ale není zaručeno, že ti odpoví. :) Jen taková úvaha, nic víc.



cox
Příspěvky: 18

Příspěvek#108 » čtv 1. pro 2022, 10:19

Já jsem oslovil přímo výrobce, položil jsem jim 4 dotazy, jednou větou odpověděli na dva z nich a byl jsem rychle odkázán na jednoho ze 4 dealerů. A od toho dealera jsem už zjistil všechno.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#109 » čtv 1. pro 2022, 10:49

A můžeš tedy své otázky a odpovědi na ně sdílet?



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#110 » čtv 1. pro 2022, 18:11

Tak jak sem slíbil, podávám zprávu o "prstýnku". Prstýnek se i na silný magnet NECHYTÁ. Dle vyjádření prodejce to je bronz.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#111 » čtv 1. pro 2022, 18:23

Tym padom by sa mal asi po urcitom pocte ran menit v ramci udrzby zbrane.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#112 » čtv 1. pro 2022, 18:48

Nic takového v návodu ke zbrani není.......je otázka, jak je ten materiál kvalitní a jak rychle se bude opotřebovávat.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#113 » čtv 1. pro 2022, 19:27

Pokud jsou bronzová pouzdra, dobře mazaná a udržovaná v čistotě, tak vydrží opravdu dlouho. Na ústí pisotle nejsou žádné velké rázy do stran, ráz je v předozadním směru a ten zachytí uzamčení hlavně. Pouzdra/ložiska lze vyrobit spékáním jako samomazná. Povrch nemá typický lesk a jeví se jakoby "matný".

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#114 » čtv 1. pro 2022, 20:33

... nevím zda neřešíte zbytečné detaily, tímto bych se trapil na SigSaueru. Až se za 10tis, vedení vyběhá, tak nám ho kluci z Brodu pošlou za 150 kaček :-) poštou.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#115 » ned 4. pro 2022, 18:23

Zatím sem ze Spectry nestřílel, tak jen lehké srovnání s S2 s úpravou spouště od R. Šeba a nástřelem cca 4 000 ran olovem.
Korth sem v ruce neměl, s tím srovnávat nemůžu, ale měl sem Sphinxe, pak tuto S2 a teď KMR. Jednoznačně nejlepší vnější zpracování bylo u Sphinxe, rám byl ze dvou částí nerez a závěr brynýr. Tak že bez možnosti skrýt případné vady na kráse. Spectra je cerakote a S2 snad jejich lak. Na Spectře je na dvou místech lehce naražená na hraně zásobníková šachta, je to ale vidět jen při podrobném zkoumání. U S2 jsou vidět nějaké drobné nerovnosti na rámu u záchytu závěru. Vůle uložení hlavně v závěru vpředu jsou na Sphinxovi a S2 stejné. Spectra je bez vůlí. Systém uzamčení hlavně je shodný u Spectry a Sphinxe do výhozního okénka, jen nucený pokles hlavně je řešen rozdílně, S2 má uzamčení žebry do závěru. Spoušť v DA je jednoznačně nejlepší u S2, SA u Spectry a pak Sphinxe. Vůle rám - závěr nejsou u Spectry žádné, pak Sphinx s vůlema minimálníma a pak S2, taktéž vůle minimální. Pak je ovšem otázka cena/užitná hodnota. Pokud si dobře vzpomínám, tak Sphinx stál v roce 2009 cca 63 000,- Kč, S2 36 000,- Kč v roce 2017 s úpravama a Spectra 53 900,- Kč. Myslím, že nejlépe v tomhle poměru vychází S2. Já vím, hodně subjektivní soud, navíc, když sem zatím s KMR nestřílel. Možná po střelbě změním názor. Jedno ale vím jistě, nejhorší investice s odstupem času byl Sphinx. I vzhledem k ukončení dovozu zbraně, údajně kvůli problémům s výrobcem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#116 » ned 4. pro 2022, 20:01

Ještě foto naražení rámu a zatečení cerakote do zásobníkové šachty. Dá se s tím žít, to naražení na fotce vypadá daleko hůř, než ve skutečnosti.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LongShank
Příspěvky: 4

Příspěvek#117 » čtv 8. pro 2022, 17:50

Jsem tak trošku roztrpčený s přístupem firmy. Pistoli hodnotit nechci, tu jsem ještě nedržel v ruce. 1. čekačka na pistoli je cca, 2-3m. To je jako objednávat si pistoli z USA, ne z Moravy. 2. kde ji koupit? Síť maloobchodního prodeje je žalostná. Jeden v Plzni, počet volných kusů 0. Další v Praze, počet volných kusů dle jeho stránek asi 2 (neověřeno). Další v UB, ale na jeho stránkách o tom nenajdete ani čárku, teda já jsem nenašel. Další ze Zákolan, ale tam je to, no divný. 3. stránky výrobce – no jedním slovem špatný. Něco málo na FB, ale kdo tam nechodí, má smůlu. Začínám mít takové déjà vu, jako to bylo s AR15 od Perunem.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#118 » čtv 8. pro 2022, 19:19

Tak v tomto bych byl trpělivější, pokud ta zbraň je za cca 50-60? na úrovni Custom zbraně tak bych jim cekacku odpustil.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#119 » čtv 8. pro 2022, 19:51

S LongShankem plně souhlasím. Vůbec nechápu, jak je může zastupovat eshop, na kterém není od roku 2014 sáhnuto!
Když jsem se jich dotazoval, odkud takovýto "pičózní" model převzali, odpověděli mi, že třeba to tak má Auto Škoda. Doplnil jsme dotaz. Jestli se s nimi chtějí srovnávat podle objemu finančních toků, nebo podle toho, že mají v každém okresním městě svůj značkový showroom. Na to už odpověď nebyla.
Navíc výrobce i obchodníci hovoří i tom, že vše dělají z monobloku opracováním CAD-*CAM.....blébléblé. Když jsme se dotázal, proč Cu(n)da má rám asi o pět centimetrů kratší a jestli by tedy nešlo dodat zbraŇ, která má rám stejně dlouhý jako závěr mi opět neodpověděli. Když jsem nadhodil, že mi stačí, že přiznají, že si překupují výkovky rámu z Čůzy . Sh2 a jen si jen finálují, tak mi bylo odepsáno, že je to vlastně naopak, že Uherskobrodská zbrojovka překupuje rámy od nich. (firma vznikla 6.4.2022 a už vidím, jak kolos jako je CZ UB je závislá na OMS - pozn. autora). Takže za mne - určitě ne e e e ee
...to vůbec netuším, jak bych pak řešil třeba reklamaci (jak by to obchodník házel na výrobce a zpět)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#120 » čtv 8. pro 2022, 20:43

Tyhle příspěvky mám rád. Kéž by jich bylo tolik, aby snížily cenu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů