CZ SKORPION 61 S



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#256 » úte 28. kvě 2019, 10:21

Mě právě přesnost škorpíka docela překvapila,tak jsem se zeptal jen z důvodu,jestli je to u všech stejné nebo je to opět jen kus od kusu.Z půjčeného škorpíka jsem svým přebitým střelivem dosahoval na 50m většinou zásahů max. v 8 kruhu v mezinárodním pistoláku a padací gongy o průměru 10cm na 50m taky padaly jeden po druhém na každou ránu.Což je na 115mm hlaveň slušné.Střílel jsem ale s oporou a sklopkou opřenou o xicht,pevná mířidla.Zkoušel jsem to taky na ležícího zeleného troubu na 100m a při hledí nastaveném na 150m taky všechny zásahy skončily v troubovi,ani jeden v bílém.Velká škoda,že ta ergonomie je tak tragická,musím ale vyzdvihnout spoušť,ta je luxusní,chování zbraně taktéž

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#257 » úte 28. kvě 2019, 14:08

Já to měl podobně, hádám že rozptylem bych se vešel na 50 m do černého. Výškově jsem ale mušku ještě nesrovnal, takže jsem by nad černým. Mířil jsem taky s oporou a se sklopkou opřenou o tvář. Mám ale dost problém se čtením miřidel, je to na mě hodně blízko u oka.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#258 » pát 14. čer 2019, 11:23

Včera večer jsem se s kolegou domluvil že bychom si mohli pořídit starého škorpa. Ráno pro nakupko, do prodejny zbraně ostrava, přihlásit a zastrilet. Zbraň z produkce CZUB, krásně zpracovaná, parádní střelba, hodně zachovala bez známek používání. Už se těším až ji více provětram. Za ty peníze určitě doporučuji nákup, zábava s tím bude šílená.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#259 » pát 14. čer 2019, 13:20

Pekna hracka!
Me na tom jako cloveku, kterej patri pod cetnickou stanici Praha Soukalova, prijde ale nejvic fascinujici to, ze si jeden den vecer reknes, ze bys mel chut si poridit legalni zbran a druhej den z ni strilis...tohle cely kdyz ja stihnu zprocesovat za mesic, tak mam kliku...a na cetnickou stanici jedu 4x :-D Ale to byl je takovej povzdech jak je vsecko relativni.
Tak at slouzi a delaj jen radost :-)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#260 » pát 14. čer 2019, 17:28

antonspelec: Nusle to samý, trochu mě vždycky nas*re když skoro kdokoliv mimo Prahu se diví, proč to tak trvá. Na druhou stranu sou tam všichni fakt v pohodě a taky sem zjistit že nejvíc zdržujou první nákupka a průkazy zbraně. Možná je to jen můj pocit, ale tak nějak ty poslední průkazy zbraně byly cca do týdne.

Každopádně sem offtopic. Starej Škorpík je fakt sranda, podle mě furt dost nedoceněnej. Při každym rozebrání musim obdivovat jeho "nadčasovost". Akorát ty hilzny z něj lítaj brutálně na palici nejenom střelci. Ale i to je sranda, takže taky vlastně v poho :)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#261 » pát 14. čer 2019, 19:07

... a keď máš nad hlavou prístrešok z plechu, tak nábojnice vyzerajú asi takto:

Obrázek

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#262 » pát 14. čer 2019, 19:44

Všimnul jsem si te měkosti nabojnic. Myslel jsem že mi to deformuje samopal při vyhozeni, ale pak jak jsem po nich chodil když jsem je sbíral, viděl jsem jak se mačkaji. Kdybych se rozhodl přebijet tuhle raži,tak si pořídim nějaký zachytavaci vak na nabojnice.
Majitelé a uživatele Škorpa, co doporučujete za doplňky a vychytavky? Nebo máte rádi základ?

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#263 » pát 14. čer 2019, 20:08

Škorpík je příjemná a levná zbraň pro docela přesné střílení. Jen mi vadí, že kvůli řešení střeleckého stavu na konkrétní střelnici musím i v hicu mít na hlavě čepici, jinak mi prudce vyhozené nábojnice dopadají buzarem od stropu rozpálené na pleš...
Din

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#264 » pát 14. čer 2019, 20:22

SmrtihlavMAGOR píše:... Kdybych se rozhodl přebijet tuhle raži,tak si pořídim nějaký zachytavaci vak na nabojnice.
...

Nábojnice sú vyhadzované kolmo nahor, do značnej výšky (na voľnom priestranstve) a nádherne bzučia kvôli intenzívnej rotácii. Dopadajú prakticky na miesto výstrelu, takže občas pristanú na ruke, predlaktí či priamo na zbrani. V krytom stave sa odrážajú (podľa profilu krytu rôzne) a hlavne sa deformujú tým nárazom, ak sa "podarí" že narazia ústím. Ale ani takto deformované nábojnice (viď foto vyššie) nie je problém prebiť. Tie najhoršie stačí trošku poopraviť (napr. skrutkovač či vhodná oceľová tyčka), formátovacia matrica to dosť zrovná a rozhrdľovacia úplne vyrovná - sú ako nové! ;) :lol:



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#265 » pát 14. čer 2019, 21:32

Pro "Škorpíkové panice", ať ví, o čem se bavíme:

https://youtu.be/TED6z4_9fmw?t=195

V tom full auto to vypadá fakt pěkně...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#266 » úte 6. srp 2019, 06:36

podnikovka CZUB v Praze zasobniky ma (70 a 150)



HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#267 » úte 6. srp 2019, 15:43

Walt píše:podnikovka CZUB v Praze zasobniky ma (70 a 150)


Škoda, že v podnikovce v Brodě nejsou k dispozici



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#268 » úte 6. srp 2019, 21:30

Mě teda Škorpík háže nábojnice asi tak 4m do vzduchu, ale ty pak padají asi 2m za mě. Samozřejmě ve volném prostranství... Podle mě ten kus, co střílel Ian už měl unavený drápek vyhazovače...



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#269 » úte 6. srp 2019, 22:20

DJ Die: No Škorpík je takovej "společenskej". Na "polokrytý" střelnici kde se maj nábojnice od čeho odrážet, to padá na hlavu mě a na všechny v dosahu tak cca 5 metrů jakymkoliv směrem. Je docela sranda ty hilzny pak hledat...



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#270 » stř 7. srp 2019, 16:38

Já už se naučil se škorpíkem otáčet čepici kšiltem dozadu. Jinak mi ty horký hilzny občas spadly za triko a to je pocit k nezaplacení. Ty svině pálivý se pod trikem po zádech skutálej klidně až do žlabu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomasL a 17 hostů