CZ SKORPION 61 S

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#301 » pon 30. srp 2021, 18:47




Lizard04
Příspěvky: 15

Příspěvek#302 » čtv 23. zář 2021, 16:32

Prosím o radu po cca 300 výstřelech (pátá návštěva střelnice) začal škorpík od Zeleného Sportu závadit - začaly zádržky, stane se to každou 3. až 10. ránu. Vše stříleno SaB municí vyrobené letos. Skřípnutá nábojnice viz foto. Čištěno pokaždé a žádný problém v náběhu do komory jsem nenašel.

Je jedno jak rychle se střílí nebo jak se drží. Co mě zaujalo je, že jsem měl už od minulého střílení pocit, že zásobníky jdou zastrčit trochu hůře a chce to větší sílu :roll: . Dělají to oba zásobníky co k tomu mám. Měli byste někdo prosím radu nebo mám dát na reklamaci a neřešit.

20210923_162041.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#303 » čtv 23. zář 2021, 19:34

Jen bych podotkunul, ze nejde o skriplnou nabojnici, ale ostry naboj. Coz je rozdil v cyklu.
Tady je moznosti hned nekolik, ze to spatne podava naboj, ktery se zjevne sekne o kraj nabehu do komory.
Prekontrolovat zasobniky, pripadne rozebrat a vycistit. A hlavne zkontrolovat vyvodky zasobniku, zda jsou jak maji byt, tedy nejsou pokrivene, ci moc roztahnute.

A jak uvadis ze jdou hure zastrcit do sachty, tak to bych prozkoumal, pripadne i zachyt zasobniku, zda drzi jak ma.
Tech moznosti je tu vice. Urcite bych zkusil naplnit oba zasobniky, a rucne nadrcnout zbran a vybit a tak postupne vyprazdnit zasobnik a koukat zda to udela zase zavadu. Hlavne si radeji zajistit zbran a mirit do bezpecneho mista. A zaver ze zadni polohy uplne poustet, tak jak se ma. Aby to nabijelo silou pruziny.

Tady bych se zameril i na to, zda se zasekne podavany naboj, kdyz je v zasobniku na "leve" ci "prave" strane. To by lecos naznacovalo, kdzy bude problem dejme tomu, ze to bude spatne nabijet pouze z "leve" strany...Pripadne vyfoti i z horni strany, at je videt jak se ten naboj kousne.



Lizard04
Příspěvky: 15

Příspěvek#304 » pát 24. zář 2021, 10:43

Díky za odpověď. Ano, náboj, nikoliv nábojnice.
Vývodky zásobníků jsem vyfotil - nevím ale co přesně hledám.
20210924_112709.jpg


Do šachty jde hůře pokud je plně naládovaný zásobník náboji, prázdný jde úplně lehce. Při ručním cyklování jsem zatím závadu neměl a se zajištěnou zbraní mi nelze vůbec cyklovat. Nedostanu hmatníky do zadní polohy.

S těmi stranami to určitě zjistím, díky moc za tip. Zítra jdu zase na střelnici.

Ještě jsem si všimnul, že soudruzi se s obráběním náběhu, po kterém kloužou náboje moc nemazlili - viz foto.
20210924_113224.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#305 » pát 24. zář 2021, 14:47

S tou zajistenou pojistkou jsem to popletl, ono to uplne zablokuje zaver. Takze to je v poradku, ze s tim nemuzes hnout. Se Skorpikem jsem chvilku nestrilel a hlavne pojistku nepouzivam nikdy.
To ze plne zasobniky jdou zasunout tezko, je preci jasne, kdyz mas pruzinu vzasobniku hodne ztlacenou a pruzina ma proto vetsi odpor, kdyz se naboj opre o spodni cast zaveru.

Zmeril jsem 4ks zanovnich zasobniku, ktere 100% funguji. A vyvodky maji v nepatrne toleranci hodnotu:
Cervena sipka = 9,90mm
Zluta sipka = 13,10mm
Tak si to promer, jestli je nemas nejak pokrivene.
Potom bych jeste hledal problem v unavene vratne pruzine, coz by mohl byt taky problem.
Foto jsem si vypujcil, abych nemusel zapasit s fotakem.
20210924_112709.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#306 » pát 24. zář 2021, 17:04

Nemuze byt problem v nabojich? Skorpik ma udajne radeji starsi S&B



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#307 » pát 24. zář 2021, 18:06

Používám nové S&B na svém Škorpíku a nemám problém.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#308 » pát 24. zář 2021, 18:45

Walt: Ta stara produkce, byla trosku silnejsi laborace. Konkretni cisla ted z hlavy nevim, vim ze jsem to kdysi meril hradlama, ale rozdil tam extra veliky nebyl. Ale u nekterych zbrani, to klidne mohlo delat problemy.

Osobne jsem z meho strilel ze zacatku stare zasoby a kdyz dosly, tak strilim uz jenom nove SB a chodi spolehlive jako stare. Skorpika mam uz vice roku a musim zaklepat, funguje 100% a je neuveritelne presny.
Vim ze jsem hned po zakoupeni, preventivne menil vratne pruzinky, zdalo se mi to takove tehda mekke.

edit: Ty vratne pruzinky by mohly byt klidne i tvrdsi, bo kazdy Skorp co jsem videl, vcetne muj, vyhazuje nabojnice nekolik meru do vzduchu. Takze ten zaver tam bude litat jako splaseny :D Coz muze v jistych pripadech delat problemy s podavanim, kdyz uz budou pruzinky uplne zvadle.



Lizard04
Příspěvky: 15

Příspěvek#309 » pát 24. zář 2021, 20:42

KapitánPacička píše:Zmeril jsem 4ks zanovnich zasobniku, ktere 100% funguji. A vyvodky maji v nepatrne toleranci hodnotu:
Cervena sipka = 9,90mm
Zluta sipka = 13,10mm
Tak si to promer, jestli je nemas nejak pokrivene.
Potom bych jeste hledal problem v unavene vratne pruzine, coz by mohl byt taky problem.
Foto jsem si vypujcil, abych nemusel zapasit s fotakem.
20210924_112709.jpg


Naměřil jsem 9,78-9,95 a 12,97-13,15 na 3ks zásobníků - ty zítra zkusím. Na posledním z nich jsem objevil prasklinu :( byl roztaženější. Zítra zkusím na střelnici.

Ještě mi někdo radil, že se škorpík nemá držet za zásobník, ale jinak se mi to drží blbě.



Lizard04
Příspěvky: 15

Příspěvek#310 » sob 25. zář 2021, 12:35

Dva ze 4 zásobníků jsem vyčistil a promazal, další dva nechal tak na zkoušku tak.
Škorpa jsem důkladně vyčistil a nechal dost namazaného ballistolem v celé trase náboje od zásobníku po komoru.
Při střelbě jsem držel zásobníky u těla zbraně spíše než na konci.

Výsledkem je, že všechny 4 zásobníky co mám dnes fungovaly (každý nabit a vystřílen 2x).

Díky za rady, vypadá to, že jsem docílil bezzávadového stavu :) .

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#311 » pát 29. říj 2021, 17:54

Tak už mám také jeden kousek, Zelený sport, z roku 64, maličko ojetý. Střílel jsem zatím jen 15 kontrolních ran před nákupem.

Jak moc to držíte uvnitř mastné ? Z pistole jsem zvyklý mazat jen místa, kde se to hýbe a když kouknu dovnitř tady, přijde mi to docela mastné všude. Není to zbytečné ?



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#312 » pát 29. říj 2021, 18:49

kolombo: oni to mastej hodne kvuli konzervaci, neci v jakych podminkach to lezi kde a asi se sychrujou aby nebyla rez apod.

edit: mazat asi vse co by mohlo zreznout, neni to plastak

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#313 » pát 29. říj 2021, 18:56

No, takže na panelák to stačí jen zlehka a kdyby zmokl, usušit a nakonzervovat. Takže podobně jako pistoli, protože ani plasťák není plastový celý ....



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#314 » sob 20. lis 2021, 07:54

Roztáhlý zásobníky jsou u starých CZ obecně problém. Mě se takhle srala CZ70. Ale ta se sekala stylem nábojnice napůl venku "jaksi" šprajclá o nový podáváný, po sehnání jednoho uloženkovýho to přestalo.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#315 » sob 20. lis 2021, 08:23

KapitánPacička píše:kazdy Skorp co jsem videl, vcetne muj, vyhazuje nabojnice nekolik meru do vzduchu
Můj ne. Dokonce mi kdysi jednou zůstala nábojnice stát na závěru a překážela v míření. :o

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů