ČZ 75/85 - Závady

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#16 » pát 30. pro 2011, 12:25

Teda pánové, ten manuál SUPER. Kdyby se tak dalo něco podobného sehnat i na kachničku X-CALIBUR, sice nic upravovat na ní nechci, ale přeci jen časem se určitě něco najde, co bude potřeba vyměnit.



Carloss
Příspěvky: 2932

Příspěvek#17 » ned 15. črc 2012, 16:59

Tak... a máme tu novopu poruchu: Při střelbě mi ulítla pravá páčka záchytu závěru. :-( Máte někdo tipa na kvalitnější druhovýrobu, nebo postačí nová origo?

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » ned 15. črc 2012, 18:10

Osobně bych to asi řešil nákupem originálního dílu, že by se daly sehnat kvalitnější nevím. Možná kdyby ti nechyběla střelecká pohotovost, pak bys mohl uvažovat o tomto dílu od Zendla: http://www.zendl.cz/index.php?option=co ... s&Itemid=6



Carloss
Příspěvky: 2932

Příspěvek#19 » ned 15. črc 2012, 18:25

Dík za info. To by mi chyběla. Navíc... nevím, proč tu nemám podpis... jedná se o CZ85, pravá páka...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » ned 15. črc 2012, 18:28

Stačí origo, chby není v záchytu ale v dopasování uzamčení hlavně. Kulisa naráží do záchytu natvrdo. Pokud to nedáš dopasovat puškaři tak se to bude čas od času opakovat.

Edit: předpokládám že to prasklo v osičce



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#21 » ned 15. črc 2012, 19:03

Jedna z nejbeznejsich poruch petaosmy. A protoze ja jsem si ovladaci prvky sveho casu ponikloval, tak jsem pak mel o radost postarano dvakrat.

O zadne lepsi nahrade bohuzel nevim. Jenom se dnes pry delaji z o neco silnejsiho materialu.



Carloss
Příspěvky: 2932

Příspěvek#22 » ned 15. črc 2012, 19:06

Nene... Záchyt samotný (levá část s oskou) je OK... Oběhaný, ale OK. Praskla pravá páčka ovládání. Je to trubička ztenčená proříznutím z obou stran aby tam zapadlo pero, který jednak drží páčku uvnitř a jednak zajišťuje její polohu. Tak v tom ztenčení to ruplo a kamsi ulítlo. Normálně jsem dnes dostřílel. Pro jistotu bych ale měl koupit i levou část, protože při střelbě jen s tou levou osička nemá zajištěnou polohu na pravé straně rámu a kdo ví, jak to tam může lítat... A kdo ví, jaký to má asitak vliv na přesnost... btw.. právě jsem si čízu nastřeloval... :-(

Kurnik.. nevíte, kde v Pze koupit? Potřebuji to do víkendu vyřešit... Pražský obchod CZUB má dovču...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#23 » ned 15. črc 2012, 19:26

Aha, tak to jen vyměn za standardní a je vystaráno.



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#24 » ned 15. črc 2012, 19:44

Já bych navrhoval napsat, nebo zavolat do BVS, mívají tam dost dílů na české pistole http://www.bvs.cz Ještě mě napadlo www.zbranebrymova.com taky mívají dost dílů skladem



Carloss
Příspěvky: 2932

Příspěvek#25 » čtv 19. črc 2012, 17:19

Tak... páčku bych měl. Problém je, že mám hooodně starý model, kde páčka má část, která je zasunuta v rámu menší průměr, takže novou nelze bez úpravy (zvětšení otvoru v rámu) aplikovat. Co dál? Sehnat puškaře, nebo bych si to mohl troufnout protáhnout výstružníkem sám? Případně... existuje někde v Pze a okolí puškař, který by měl zítra čas se mi na to kouknout?

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » čtv 19. črc 2012, 21:13

Rozhodě bych se do toho sám nepouštěl. Nezapomeň, že musí projít taky ledvinkou na hlavni, která ti řídí odemykání :!: Spíš mi připadá reálnější zmenšovat průměr té tyčky. Puškař by si s tím měl poradit, ať už je řešení jakékoliv ;)



Carloss
Příspěvky: 2932

Příspěvek#27 » čtv 19. črc 2012, 21:18

Jde o pravou páčku, tam nejde o tu kulisu. Zmenšovat asi nic, ta pravá je v podstatě trubička se zářezem pro pero v rámu. Jenže u mýho rv. ta trubička byla prostě slabší (asi proto praskaly a začali to dělat silnější), takže otvor na pravé straně rámu je menší (6 mm). Novější pravá páčka má vnější průměr 6,5 mm. V krámě říkal, že by se do toho nepouštěl, kvůlivá možnosti vzniku mikrotrhlin v rámu při opracování (zvětšení toho otvoru) a možnosti pomalého rozvinutí prasklin do rámu při střelbě..



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#28 » čtv 19. črc 2012, 22:50

Ano, proto praskaly, psal jsem to. Ja tu puvodni mam ze zbrojovky. Pochybuji, ze do vikendu uspejes. Muzes zkusit obvolat, co te napadne. Kdybys rekl driv, dalo se to resit. Horor na tema mikrotrhliny me sice nedesi, ale do ramu bych osobne prozatim nezasahoval.



Carloss
Příspěvky: 2932

Příspěvek#29 » čtv 19. črc 2012, 23:04

Jojo... Umím si to představit... Přihodilo se mi to v neděli, v pondělí jsem odjel mimo rep. a dnes jsem se vrátil. Tak na řešení nebylo dostatek prostoru. Nuž... co se dá dělat.

Možnosti jsou v podstatě 4: 1. Pilník, ale ten je konusový, tak nic moc. 2. Vrták, ale kdo ví, jak "kulatou", přesnou s nepopraskanou díru to udělá. 3. Výstružník, ale to nemám a kdo ví, jestli by to pak nebylo zase moc těsný... Ty přesnosti jsou na kalibrovaný přesahy. 4. nechat to odborníkovi... Novotný ale prý teď nedělá - prázdniny/dovolená.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » čtv 19. črc 2012, 23:26

Aha, neuvědomil jsem si, že jde o 85 :oops: .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů