ČZ 75/85 - Závady



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#1 » úte 27. pro 2011, 19:46

Ahoj.
Jelikož jsem tu nic podobného nenašel (i když jsem tu nový tak na forech se poohybuji celkem dost a hledání použít snad i umím), tak se zeptám:

Cca po 80 výstřelech od přípravy zbraně (pečlivé vyčištění, mazání...) mi začne selhávat vytažení vystřelené nábojnice. Nesetkal se s něčím takovým někdo? Na co se kouknout, co zkusit, změřit... Zatím jsem nepostřehl mechanismus nevyhození.

Děkuji

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » úte 27. pro 2011, 19:51

Na 99% - nech vyměnit vytahovač včetně pružinky. Nejspíš bude oblejsklý drápek.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#3 » úte 27. pro 2011, 19:55

To zvládnu sám... Nejspíš se tá i koupit, ne? Jdu to pohledat. Zatím dík... :-) A je to pro tyto pistole stejný? Příp. s jinými verzemi?

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#4 » úte 27. pro 2011, 20:02

Sided má pravdu, mám ČZ 85 a už jsem to vloni měnil - tedy jen vytahovač nábojnic, a od té doby zase plně funkční.
Mě to dělalo cca po každé ráně, takže jedna vytažena, druhá ručně.
Dá se to koupit běžně ve značkových prodejnách ČZ já to nechal koupit v Praze a stálo to cca 300 Kč ( už nevim přesně, ale tak nějak )
Tak jsem v dokumentech našel dokument, ze kterého sem to nechal koupit je tam i cena :D
Tak mi to sem nejde vložit jako dokument word


Vytahovač pro CZ 75 B, CZ 85 B - ráže 9 mm Luger


Vaše cena: 307,- Kč x



Vaše cena bez DPH: 257.98,- Kč
DPH: 19.00 %
Záruka: 24 měs.
Hmotnost: 0.003 Kg

Expedice 24 hodin




pro CZ 75 B, CZ 85 B - ráže 9 mm Luger



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#5 » úte 27. pro 2011, 21:36

Tyjo... takhle detailní odpověď... Dík všem, zítra pro to někam zajdu. Asi vezmu i čep... Když, tak kompletní. Ještě jsem zahlédl nějakou silnější pružinu vytahopvače, prý ke zvýšení spolehlivosti... Nebyla by nějaká zkušenost?

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#6 » úte 27. pro 2011, 22:04

Bohužel, měnil jsem jen vytahovač.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#7 » úte 27. pro 2011, 22:04

U tech Cezet je s extrakci obcas trochu problem. Mam 75ku v Compactu a po koupi asi po par stech ranach mi zacala obcas nejaka ta patrona nevyhazovat. Postupne se to zhorsovalo, az to nevyhodilo asi kazdou druhou ranu.

Tehda jsem to tu na foru resil a dospel jsem k tomu, ze vymenim extraktor, pomohlo, spokojenost.

Nojo, jenze po asi 500 ranach, na strelnici jednou 2 zaseky ze 100 ran. To uz mi bylo podezrely. Sel jsem za puskarem znovu a rikam mu to. On mi povida, ze to nebude chyba ty soucastky, ze ta vydrzi vic. Ptal se, jak casto cistim. Rikam, ze cistim dukladne po kazdy strelbe. On prej jestli vyndavam ten extraktor pri cisteni, protoze dostat se pod nej hadrem bez demontaze jde blbe......ja rikam, ze ne a on prej at to udelam.

A mel pravdu!! Po vytluceni cepu a vyndani extraktoru jsem pod jeho drapkem nasel ukrutnej nanos spalin. Kdyby to pokracovalo dalsich treba 300 ran, mel bych stejnej problem s nevyhazovanim jako predtim - ten drapek je proste moc zasranej nez aby poradne chytil nabojnici.

Od ty doby kazdejch 300 ran vyoperuju extraktor a vycistim a uz s tim nemam zadny problemy.... Pokud tim "dukladnym cistenim" myslis i demontaz a dukladne ocisteni extraktoru, pak bude asi v pr****. Pokud ale cistis ten kver a nevyndavas ten extraktor vylozene ven, dost mozna je to jen kvuli hromade spiny, ke ktery se proste pri normalnim cisteni nedostanes... Zkus to prozkoumat nez zbytecne koupis soucastku jako ja tenkrat.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#8 » úte 27. pro 2011, 22:11

Hmmm... to zní logicky. To víš, že to běžně nevyndavám. Kolík vytahovače je konusový? Stávalo se mi totiž, že povyjížděl. Nějak víc jsem ho zaklepl a s tím je klid. Ale nevím, jestli častou demontáží mu moc neublížím. Kdyby byl pružinový, přišlo by mi to logický a lepčí. To ale není. Taky musím pořídit odpovídající kartáček na takovýhle místečka... Ve Tvém případě by asi pomohla ta silnější pružina, ne?
http://jokercustom.cz/cz/90-wolff-pruzi ... ilena.html



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#9 » úte 27. pro 2011, 23:08

Tak jsem o tom ještě něco početl na vedlejším foru. Taky vcelku plodné: Problém s vytahovačem, případně s některýma hilznama SB. Opět by to řešila "dieta", jak tam někdo napsal, případně ta silnější pružinka. Asi to fakt vyměním a bude klíd... :-) Díky všem za náměty a rady!!



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#10 » čtv 29. pro 2011, 17:31

Takže: Vyměněv vytahovač a pružina. Jelikož jsem taky měnil kohout (původně jsem měl ten s ostruhem, který na nošení zbraně moc není, protože to rve oblečení), tak vzhledem k drobným rozměrovým rozdílům jsem musel kapku poladit spoušťový mechanismus. Takže jsem to raky naprosto celý vyčistil, když už jsem to měl rozpitvaný. Díky všem za rady, náměty, pomoc... :-)

Uživatelský avatar
sekernik
Příspěvky: 57

Příspěvek#11 » čtv 29. pro 2011, 21:45

Carloss píše: Kolík vytahovače je konusový?

Otvor pro čep je konusový. Viz přiložený obrázek z manuálu pro úplné rozebrání zbraně. :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#12 » čtv 29. pro 2011, 22:13

Výýýborně!! Díky!! Tento obr. (+info jsem neznal... netušil). Už je to uděláno už je to hotovo. Pro pevnost čepu jsem jej na jednom konci v délce asi 2mm nepatrně "rozmáčkl" ve svěráčku (asitak o desetinku). Nasucho to chodí a drží skvěle. Uvidíme pod zátěží střelby. Ještě jednou dík!!

Uživatelský avatar
sekernik
Příspěvky: 57

Příspěvek#13 » pát 30. pro 2011, 07:08

Jen pro doplnění tady je celý manuál k úplnému rozebrání zbraně, odtamtud pochází ten obrázek.
http://www.ulozto.cz/7714406/manual-k-u ... ompact-pdf



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#14 » pát 30. pro 2011, 10:03

Dík... Už jediné, co jsem ještě neměl venku je samotná spoušť s táhlem. :-)

Ještě.. když jsme u toho... jaké má mít hodnboty chod spouště v SA, jaké preferujete pro obrannou střelbu?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#15 » pát 30. pro 2011, 12:16

Vyndat spoušť s táhlem (vidličkou) není zas až takový problém ale jestli k tomu nemáš vyloženě pádný důvod (třeba prasklá pružinka spouště) tak to rači nedělej. Zpětná montáž vyžaduje správně roztemovat klíček spouště, no a vůbec je to taková práce na ho...
Jinak vhodný odpor spouště pro obranné účely, toť otázka... Ono je odpor a odpor. Je rozdíl v tom když máš nízký odpor prostě ale spoušť nemá pravidelný hladký chod (prostě chroupá) a nebo má vysoký odpor ale pravidelný s hladkým průběhem. Nejlépe je samozřejmě když je spoušť krásně máslově naladěná s nízkým odporem. To se to pak mastí IPSC nebo LOS... ale pro obranné účely je lepší vyšší odpor a ne ,,na fouknutí,, kvůli stresové situaci. řekněme 1,8 až co já vím 2.5?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Wallachian a 10 hostů